Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Model autka


grabbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem tutaj zupełnie nowy. Chciałbym pokazać model autka, który wykonałem na konkurs jakiś czas temu. Chętnie poczytam uwagi i komentarze na temat modelowania tego samochodziku. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuje za uwagi i komentarze.

Edytowane przez grabbie
tytuł niezgodny z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zbyt masywny przedni słupek zwiększa optycznie ciężar tego sympatycznego autka,krótki zwis dodaje uroku, ale jakby w gre chodziła "seria" kto wie czy mniejsze koła i wyższy prześwit zabrał by zbyt wiele z urody. Tył bardzo krótki, górna część karoserii kończy się wręcz nad tylną osią i kończy tylko zderzakiem opiewającym tylne koła - nie wykorzystana przestrzeń np na bagażnik, a auto i tak tą swoją długość do tylnego zderzaka zabierze na parkingu. No i co mi się jeszcze rzuca, to sądze jest zbyt krótki jak na 4 os, nawet 2+2 (szczególnie przez krótki szybko opadający dach) a chyba za długi jak na tylko "2". Podoba mi się za to przednia "twarz" , bardzo sympatyczna, tak jak powinna wyglądać twarz miejskiego samochodu,żywe kolory,ciekawe przednie światła i duża przednia szyba.

 

Ps. A gdzie Tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh no nie moge. Zrzynka ze wszystkiego. Switała micra, nos fiat 500, bok smart fortwo, tyl toyota aygo i troche mazdy. Oj nie ładnie naprawde. Jest cos co samemu wymysliles? A skad takie konkursy sie biorą?

 

cały rynek motoryzacyjny ( i nie tylko ) działa w ten sposób, jak kopiować to od najlepszych, trzeba co prawda robić to umiejętnie ale to kolego chleb powszedni. Co mi jeszcze przyszło do głowy, to fajne wykończenie bocznej szyby za drzwiami :), i takie sobie lusterka, myśle że jednak powinny być zamocowane wyżej bliżej szyby i słupka, nie tak nisko w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. zapewne jeszcze coś z peugeota znajdziecie, jak Aygo to powinniście jeszcze C1 wpisać i zapewne parę innych. GrześDuro też zaprezentował koncept co to z przodu jest Lamborghini a z tyłu przypomina 406 coupe Pininfariny i trochę może Lotusa Elise z sylwetki, a na dodatek jest chyba hybrydą, bo powietrze przez ogromniaste wloty a la Testarossa dostaje się do, jak mniemam centralnego silnika..ale jak się stamtąd wydostaje .. to nie wiem za bardzo - pokrywa silnika jest pełna, nie mówiąc już o cofaniu takim pojazdem, w którym do tyłu nie widać nic.. w sumie to jak sprinterem blaszakiem. Pokażcie mi auto dzisiaj, które nie nawiązuje do niczego innego? Mimo wszystko prosiłbym też (a może raczej) o komentarze odnośnie wykonania modelu i samego renderingu niż inwencji twórczej, jednocześnie dziękuje za szczerość :) rozumiem już od jakiegoś czasu, że designer ze mnie żaden, jednakże staram się pracować nad samym wykonaniem modeli.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior ciekaw jestem ktory producent zatwierdzi projekt ktory jest skopiowany od najlepszych. Owszem nowy fiat 500 podobny jest do... starego fiata 500, a nowy mini cooper do starego mini. Ale juz same do siebie niebardzo. C1, 107 i aygo to co innego bo z zalozenia mają te same podzespoly i plyty podlogowe wiec projektanci nie mieli za duzego pola do popisu. Mimo to kazdy od siebie czyms sie rozni.

 

garbbie No coz. Mimo ze najlepsza obroną jest atak to jeszcze argumenty nie moga byc z kosmosu;) Gdzie tam widzisz testarosse to ja nie wiem. O reszcie porownan nie wspomne. Jesli chcesz zapraszam do wątku tam wyraź swoją opinie bo tutaj to raczej off topic. A tam sobie w spokoju podyskutujemy;)

zaprezentowane ciekawie, studio przejrzyste widac wszystko. Moze z felgami troche bardziej moglbys sie postarac i ich materialem.

 

Moze i moja reakcja byla za mocna, ale takie cos mnie razi bardzo, ze nie pokazujesz siebie przez concept. Szyby u mnie nie ma bo mnie nie obchodzi kto jest za mną tylko kolejny zakret;)

Edytowane przez GrześDuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior ciekaw jestem ktory producent zatwierdzi projekt ktory jest skopiowany od najlepszych. Owszem nowy fiat 500 podobny jest do... starego fiata 500, a nowy mini cooper do starego mini. Ale juz same do siebie niebardzo. C1, 107 i aygo to co innego bo z zalozenia mają te same podzespoly i plyty podlogowe wiec projektanci nie mieli za duzego pola do popisu. Mimo to kazdy od siebie czyms sie rozni.

 

garbbie No coz. Mimo ze najlepsza obroną jest atak to jeszcze argumenty nie moga byc z kosmosu;) Gdzie tam widzisz testarosse to ja nie wiem. O reszcie porownan nie wspomne. Jesli chcesz zapraszam do wątku tam wyraź swoją opinie bo tutaj to raczej off topic. A tam sobie w spokoju podyskutujemy;)

zaprezentowane ciekawie, studio przejrzyste widac wszystko. Moze z felgami troche bardziej moglbys sie postarac i ich materialem.

 

Moze i moja reakcja byla za mocna, ale takie cos mnie razi bardzo, ze nie pokazujesz siebie przez concept. Szyby u mnie nie ma bo mnie nie obchodzi kto jest za mną tylko kolejny zakret;)

 

 

Czego ty się spodziewaleś po pierwszym concepcie? Super designu ? Koles daj spokój bo normalniea ahh...wole nie pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie bijcie się, coś na forum ostatnio panuje bardzo swiąteczna atmosfera ;).

 

Jeśli chodzi o koncept to sympatyczny ale bardzo wtórny, coś w stylu chinskiej motoryzacji, a samo wykonanie też nienajlepsze. Przeszkadza przedni słupek (zwłaszcza w autku miejskim) i tylni kuferek (ani ładne ani praktyczne).

 

ps. właśnie zauważyłem że to miał być koncept następcy mikrusa, powiem że jeśli patrzeć od tej strony to przód niegłupio nawiązuje do poprzednika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Znowu ja...czytam te posty i tak widze że ten slupek nie jest zbyt lubiany... Chodzi wam o tą ramę z przodu między przednią szybą a bocznymi? ( nie znam zbytnio poprawnego nazewnictwa części samochodu :D ) Bo jak tak to wydaje mi się być ok... w końcu on musi nas osłonic od uderzenia koziołkowania itp no nie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

witam na forum takze, ja tu tez jeszcze nowy:)

 

Autko bardzo sie podoba, ale przypomina bardzo te juz wspomniane.

 

Ja Ci chcialem tylko polecic abys uploadowal sowje renderry gdzies na fotosik.pl czy imagechack dawal tutaj w wiekszej rozdzialece.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest nowy na forum czy nie to komentuje daną prace i po przemysleniu. Strasznie jade w dol? Wcale nie mialem tego na mysli bo z tego nic nie wynika i to sie garbbiemu do niczego nie przyda. Mialem nadzieje ze tez wyciagniesz cos z tego dla siebie w sensie zeby sprobowac nastepnym razem cos innowacyjnego. Ale co zrobisz z krytyka to juz tylko od Ciebie zalezy. Mylse ze teraz bedzie juz tylko coraz lepiej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się model podoba.. Zwłaszcza ten render z trzema samochodzikami. Sugerował bym tylko w postprodukcji dodać sharpen bo trochę za bardzo rozmyty jak na mój gust. wymazać w PS'ie trochę cienie w modelu po lewej bo widać że cień wycina się w prostokąt. Designu nie komentuje bo się na tym nie znam więc nie będę udawał omnibusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek jest za szeroki i koniec :p zobacz jak to wygląda w smarcie, aygo czy innym maluszku. Jesli sądzisz że taka grubość by nie przeszkadzała to chyba nigdy nie jeździłeś autem, zwłaszcza po mieście.

 

Nigdzie nie powiedziałem że nie jest za szeroki - zgadzam się z tym. I proszę nie sugeruj takich głupot że nie jeździłem autem czy inne bzdury ( pewnie niektórzy myślą, że jak ktoś jest nowy to pewnie ma 13 lat i mu karta motorowerowa póki co zostaje). Trochę się już nie jednym autem najeździłem, nie tylko po mieście ale i po Europie ( a tam o dziwo słupki też przeszkadzają.. nie tylko w mieście). Doskonale wiem jak przeszkadzają słupki np. w Citroenie Xsara Picasso model 2000 i tutaj wpływ na to ma nie tylko grubość słupka ale i jego nachylenie. Dla porównania w Renault Scenic 2006 słupki są pod większym kątem a szyba jest bardziej panoramiczna, przez co masz większy 'wgląd' w narożnik po prawej i lewej stronie przedniej szyby.

 

Nie rozumiem czemu musicie dorzucać takie osobiste głupawe dodatki w stylu 'chyba nigdy nie jeździłeś... ' etc. itd.... ale to przecież takie polskie.... pokazać wyraźnie jaki jestem master. Nie kwestionuje tego, że Twoje modele są dobre.. ale wystarczy mi kiedy widzę to na obrazkach.

Edytowane przez grabbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności