Skocz do zawartości

teksturowanie


timonpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne moze i glupie pytanie ale nigdzie nie moge znalesc na to odpowiedzi. Nie moge pokryc mojego modelu tekstura. dodaje pusta teksture odpalam project master probuje pokolorowac model wylaczam project master a to co narysowalem znika. Mam taki problem tylko w obiektach ktore sam rysuje. Jesli wybieram podstawowe ksztalty i zamienie je na polymesh to moge dodac teksture a w swoich obiektach nie. Why ???

 

W zalaczniku moj model z ktorym mam taki klopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Żeby pokryć model texturą musi być on zmapowany ,ten model ma błędy w meshu dłonie i stopy w sumie do niczego konkretnego się nie przyda :) .

 

Ale jak chcesz go pokryć teksturą to :

 

Wczytaj ten model do Zb użyj Make poly mesh potem wejdź w zakładkę Texture i użyj AUV Tiles model zostanie automatycznie zmapowany .To mapowanie nie nadaje się do obróbki np. Photoshopie.

 

Pomaluj model-( im wyższy Sub Divide- podział tym lepsza jakość textury )

 

po skończeniu malowania w zakładce Texture użyj Col>Tex textura pojawi się w okienku po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widze juz te bledy na stopach i rekach. dzieki za pomoc.

A co musze zrobic jesli bym chcial teksture namalowac w photoshopie bo jednak rysowac w zbrushu mija sie z celem.

W tutorialach ogladalem ze wystarczy stworzyc teksture pozniej klikan col>txr i gotowe mozna malowac. Ale rozumiem ze cos robie nie tak i w moi przypadku cos pominalem. Prosze pomozcie jestem zupelnei zielony to moj pierwszy program od grafiki 3d

Edytowane przez timonpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, col>tex to przeniesienie koloru z poly na texturę. Texturę musisz najpierw stworzyć w menu texture klikając na new, wcześniej ustaw rozdziałkę. I jak przenosisz kolor na texture to ustaw rgb intensity na 100.

jak chcesz malować to najpierw wypełnij obiekt kolorem menu color- fill object i możesz malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności