Skocz do zawartości

kula albo serce zbudowane z puzzle ? jak zrobic.


tomeg

Rekomendowane odpowiedzi

taki temat sobie wymysliłem i zastanawiam sie jak to zrobic.( oczywiscie bez nkladania tekstury).chciałbym te puzzle jakos wymodelowac.ale wycinanie cutem w kuli raczej nie wchodzi w grę.Ma ktos moze jakis prostszy pomysł?

136019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

juz uściślam :bez textury ,chodzi o to aby kazdy kawalek był osobnym poly.

Oczywiscie wykozystanie textury jako "pomocniczch linii" -jak najbardziej.

Ciecie kuli "cutem" nie bardzo mi odpowiada .

mysle tutaj o jakims pomysle z budowaniem plasczyzny ze splajnow i nalozeniem go na kule .ale to tylko moja teoria:)tyle ze nie wiem jak ja zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to jezeli tak to mozesz zrobic splajnem obrys puzzli a nastepnie za pomoca bend obracac i ukladac w taki sposob by wszystko sie ze soba zgadzalo i tworzylo dobry ksztalt, mozesz zaczac od osi przekroju i dodawac do niego nowe elementy, powinno byc latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet moim zdaniem podał dobrą metodę. Na płasko stworzysz te puzzle, i potem na to bend, następnie spherify (będzie szybciej niż FFD), lub też dwa bendy (jeden po 180 stopni żeby zawinąć w kierunku pionowym, drugi 360 żeby zawinąć naokoło, w odpowiednich osiach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można by wziąć sferę jako referencję. Zaznaczyć loopy pionowe albo poziome jak kto woli... oczywiście każdy osobno i w edit poly kliknąć na Create Shape (jeśli pracujesz w Maxie) co stworzy osobną linie z zachowaniem kształtu loopa. Następnie wymodelować dwa różne puzzle, co widać na zdjęciu + puzzel na bieguny. Później dodać do każdego puzzla oprócz puzzla na bieguny modyfikator Path Deform, następnie wybrać Path jako odpowiednią linię i dopasować puzzle na tej linii, potem klonować puzzle tak żeby nie było trzeba każdego dopisywać do path deform i odpowienio ustawiać, następnie to samo z kolejną linią a na koniec wstawić puzzle na bieguny, połączyć mesh, zweldować wierzchołki or whatever, poprawić ewentualne bugi i gotowe :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił jednego puzzla , przy czym sam jego model tak bym zrobił, by można go było potem równo uwypuklić zgodnie z krzywizną kuli. Skopiowałbym go tyle razy ile ma ich być w rzędzie południków, następnie całość potraktowałbym taperem, by uzyskać efekt fragmentu naciętej skórki pomarańczy. Na to bend i klonowanie w trybie instance wokół roboczego środka obrotu, czyli centrum kuli. Bendem i taperem możesz kontrolować krzywiznę zagięcia tak, by całość ładnie pasowała. Następnie ręcznie dorabiasz puzzle wierzchołkowe i również je obracasz wokół odpowiedniej osi. Gdy całość jest już ułożona, łączysz wszystko attachem i nakładasz na to spherify. Dzięki wcześniejszemu podzieleniu modelu puzzla na mniejsze części całość ślicznie się wygładza. Teraz już możesz dać bevel by normal, by zaokrąglić delikatnie krawędzie i uzyskać efekt wypukłosci poszczególnych puzzli. Na to mapowanie i materiały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej spróbował RayFire Tool http://www.mirvadim.com/ w ostatniej wersji jest taka specjalna funkcja do wycinania z mapy i masz problem rozwiązany :)

 

Fragmentation by Shapes. Also using new feature You able to create shapes from black and white maps.

 

frag_shapes.jpg

 

Teraz widzę że może być problem z cięciem na kuli ale zawsze warto spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności