Skocz do zawartości

Windows 7 beta już do pobrania


veri_jr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak informacyjnie, choć pewnie już większość o tym wie. Do pobrania ze strony Micromiękkich jest najnowszy Windows w wersji beta.

 

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/default.aspx

 

Ktoś juz próbował? Ktoś ma zamiar? I co o tym sądzicie?

 

Jak ściągnę i znajdę czas, co będzie dość trudne, to sprawdzę co tam panowie z Redmond stworzyli.

Edytowane przez veri_jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na razie mam tylko wersje 32bitową, ale planuje jeszcze sprawdzić x64,

szybki tescik w 3dmark03:

xp-15773pkt

win7 - 17007pkt

3dmark03 pewnie jest zbyt wiarygodny do takich porównań, ale jakieś ogólne pojecie można uzyskać.

pewnie lepsze byłyby jakieś nowsze werjse 3dmark'a czy też PCmarka, ale na moim sprzęcie pewnie cięło by na każdym teście,

moze jeszcze sprawdze wersje x86 i x64 vs xp na XSI7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuscili Bete bo przecieki byly w zasadzie ciagle. Mozna bylo bez problemu sciagac nowe zhackowane buildy, problem pojawial sie z tym ze te buildy mogly miec podorzucane jakies kawalki kodu w rodzaju backdorow itp. Wiec wg mnie bardzo dobrze zrobili ze to wypuscili.

Brak czasu na instalowanie i bawienie sie, ale moze w ktorys weekend sie skusze.

A to ze win 7 bedzie lepszy od visty to podsumowac mozna tak:

windows_7.png

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko, mam win xp na jednej partycji, a druga mam czysta, chciałem tam zainstalować win7 x64, czy nie ma problemu z posiadaniem win xp i win 7 jednoczesnie i bootowaniu danego systemu w zależności od potrzeby? Czy moze sa jakies bolączki? Coś obiło mi się o uszy że win ten instaluje się jako nakładka na system.

 

może ktoś kto już testował przybliżyć mi trochę sytuację? z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows pobrany, imo równy xpkowi , visty nie miałem, jedyny problem który mam, a który jest dosć powszechny to brak 5.1, u mnie nie słychać frontu :/.

 

ognisty - 7mke można zacząć instalować już na xpku z obrazu wpakowanego w deamon tools. Później komputer dostanie restarta i reszta pociagnie już na 7mce. Można spokojnie zainstalować na osobnej partycji, dostaniesz bootloadera z wyborem systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem siodemke na lapku i z wad moge teraz wymienic:

 

-nie dziala deamon tools(instalator nie jest kompatybilny, a tworcy nie zamierzaja go zmieniac dla wczesnej bety)

 

-dziwnie zanizony wynik procesora w benchmarku win7(Pentium m 1.7ghz otrzymuje 1.5pkt? bez przesady...), trzeba to bedzie sprawdzic jakis programem zewnetrznym czy to procek pod siodemka zwolnil, czy ten index jakis kopniety nie jest.

 

-pare rzeczy nie dziala jak powinno(niektore pozycje menu, o niektore sterowniki ciezko)

 

ale ogolne wrazenie pozytywne, dziala calkiem zwawo, jeszcze nie instalowalem na tym lapku nic z 3d, wtedy bedzie sie dalo cos ocenic ;) generalnie wydaje sie ze ta beta jest bardziej dopracowana niz finalna pierwsza wersja visty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawostek, zeby nie robic nowego watku. MS potwierdzil ile wersji Win7 bedzie. Cale 6:

Windows 7 Starter Edition, Windows 7 Home Basic Edition, Windows 7 Home Premium Edition, Windows 7 Professional Edition, Windows 7 Ultimate Edition, and Windows 7 Enterprise Edition

 

Tutaj rozpiska co bedzie jaka wersja oferowac. Super jest Starter Edition, mozna miec 3 programy odpalone na raz :D

 

* Windows 7 Starter (worldwide via OEM only): up to three concurrent applications, ability to join a Home Group, improved taskbar and JumpLists

* Windows 7 Home Basic (emerging markets): unlimited applications, live thumbnail previews and enhanced visual experience, advanced networking support (ad-hoc wireless networks and Internet connection sharing), and Mobility Center

* Windows 7 Home Premium (worldwide): Aero Glass and advanced windows navigation, improved media format support, enhancements to Windows Media Center and media streaming, including Play To, multi-touch and improved handwriting recognition

* Windows 7 Professional (worldwide): ability to join a managed network with Domain Join, data protection with advanced network backup and Encrypting File System, and print to the right printer at home or work with Location Aware Printing

* Windows 7 Ultimate (worldwide): BitLocker data protection on internal and external drives, DirectAccess for seamless connectivity to corporate networks based on Windows Server 2008 R2, BranchCache support when on networks based on Windows Server 2008 R2, and lock unauthorized software from running with AppLocker

* Windows 7 Enterprise (volume licenses): same as Ultimate, includes the following improvements: DirectAccess, BranchCache, Search, BitLocker, AppLocker, Virtualization Enhancements, Management, as well as Compatibility and Deployment.

 

zrodlo:

http://arstechnica.com/microsoft/news/2009/02/official-windows-7-skus-revealed-six-editions.ars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj i znowu zaczeli kombinowac :p Mnie dziwi jedno, na win 95, 98, XP byla wersja jedna lub dwie (64bit) a juz od visty pojawiaja sie takie idiotyzmy, na wczesniejszych sytemach odpalic mozna bylo wszystko niezalenie czy to biznes czy home, home premium, premium start, full wypas ultimate itp Ja sie tylko pytam po co ?! (dla pieniedzy ?;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze sam sie gubie, mam w domu viste home premium, i w zasadzie nie mam pojecia czym sie rozni od bizness, basic czy The Ultimate Full Wypas :)

Chociaz to troche bardziej poukladanie wyglada. Widze ze taki Ultimate mi do niczego, podobnie Profesional dopuki w domku siedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko pytam po co ?! (dla pieniedzy ? )

No a dla czego, jak nie dla pieniędzy? Zresztą, nie ma się co dziwić, że się zawsze liczy na zyski. Od tego sie zakłada działalność, by były dochody.

Idiotyzmem jest limitowanie aplikacji (o ile dobrze zrozumiałem, ale aż nie wierzę w to), które można jednocześnie uruchomić. Będę tę wersję dołączać do komputerów nowych (za OEM też się płaci), a użytkownik po tygodniu używania pójdzie do sklepu i kupi jeszcze jeden system operacyjny, tym razem droższy, bo z pudełka, a ten poprzedni wyrzuci... Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiotyzmem jest limitowanie aplikacji (o ile dobrze zrozumiałem, ale aż nie wierzę w to), które można jednocześnie uruchomić. Będę tę wersję dołączać do komputerów nowych (za OEM też się płaci), a użytkownik po tygodniu używania pójdzie do sklepu i kupi jeszcze jeden system operacyjny, tym razem droższy, bo z pudełka, a ten poprzedni wyrzuci... Paranoja.

 

mozliwe ze maja cos takiego ja w visie, anytime upgrade, nie mam pojecia jak dziala w praktyce, ale w teorii to cosik ze moesz upgradnac viste poprzez siec za doplata... chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersjami to nie jest głupi pomysł. Ale dlaczego nie można mieć wersji home premium bez efektu aero. Ten bajer jest zawarty w cenie visty, a ja go nie potrzebuję. Byłoby fajnie jakby home premium bez aero kosztowało np 300 zł za wersję BOX, a tyle niestety kosztuje wersja OEM.

Dziwne, że dodając parę elementów do HP powstaje Vista Ultimate kosztująca za wersję BOX coś koło 1200 zł.

Ja zainstalowałem Win7 jako wirtualny system. Wiem, że to nie to samo co instalowanie na twardym dysku ale nie chce mi się dla bety czyścić dysku i przenosić danych.

Oglądając sobie 7 na wirtualnej maszynie rzuca mi się w oczy podobieństwo do Visty. Coś tam zmienione ale generalnie i tak trzeba poczekać na normalną wersję, żeby ocenić czy warto. Pamiętam, że na początku Vista też nie miała "pożerać" wielu zasobów komputera i też być rewolucją :)

Ale może być inaczej.Przypomina mi się sytuacja z wydaniem Win Millenium, a potem szybkim wydaniem XP ponieważ Millenium było nieporozumieniem :) Z Vistą widać podobnie. Nie przyjęła się, więc szybko wyda się Win 7, który przez kolejne lata będzie chwalony podobnie jak XP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tymi cenami poszczególnych wersji to nie jest takie proste. Piszesz, że chcesz mieć coś jak Home Premium ale bez Aero. Ktoś inny powie, że chce mieć Vista Super Unlimited Turbo Version 7 ale bez paska Start. Tylu ilu użytkowników, tyle wersji porzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz piotrek. To akurat jest pieknie rozwiazane w Linuxie, masz instalke i masz repozytoria. Jakby zrobili 3 wersje Windy. Mega okrojona, Taka dla przecietnego usera, I full mega wypas + opcje pobierania dodatkow (nawet za kase) to moglo by nie byc takie zle. Chociaz wiekszosc uzytkowinikow nie wie ze moze zmienic kolor paska w win XP, co ja tam mowie o pobieraniu z repozytoriow :)

 

Co do Visty i Win Me to mam te same odczucia. Czekam na ta 7, jestem gotowy nawet zostac Windows Fanboyem jak im to wyjdzie :) Kiedys XPka trzeba bedzie pozucic niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Indie to kraj rozwijający się? o_O? Oni mają 2.5 raza większy PKB niż Polska :) Choć z drugiej strony sporo mniejszy na osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problemik, próbuje zainstalować win7 x64 i zaraz po zbootowaniu i załadowaniu tych plików instalacyjnych pojawia się tylko tapeta win7 i myszka, brak tego okienka instalatora z wyborem języka etc.

 

co poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności