Jump to content

Zniknięcie niebieskich vertexów.


Kolin101

Recommended Posts

Witam. Otóż włączyłem dziś maksa i zacząłem modelować coś tam sobie. Nagle zauważyłem ze gdy jestem w editable poly i wybieram edytowanie modelu za pomocą vertexów nie są one pokazywane. Normalnie mogę zaznaczać i przesuwać ale ich nie ma. Powie mi ktoś jak to naprawić/przestawić ??

Link to comment
Share on other sites

preferencje i co ? Za trudne to dla mnie (;D) wole maxa zresetować. Tyle że to gów.o dało ;d. Powiesz gdzie te preferencje ?? A i przy okazji do tego linje pokazujące "granice" polygonów zmieniły kolor i nie mogę ich przestawić tak jak to kiedyś robiłem.

Link to comment
Share on other sites

"Normalnie mogę zaznaczać i przesuwać ale ich nie ma" ... skoro ich nie ma to co przesuwasz? Jezeli są czarne to - właczyles soft selection z zerowym fallofem; drugie co mi przyszlo do glowy to to ze nacisnąłeś x ( ponownie nacisnij x w tym przypadku )

 

 

zarzuc screena z zaznaczonym vertexem.

Link to comment
Share on other sites

no normalnie klikam na połączenie się linij i już. Ale tam nic nie ma tylko wierzchołek z tych linji a vertexów nie ma.

I cholera jak na złość klikałem po klawiaturze i teraz te do przesuwania obracania itp jest strasznie cieniutkie i szare a nie kolorowe. i trzeba w tego środek żeby ruszać i się rusza we wszystkie strony a nie w określoną. Ok już co do tych kolorowych znalazłem to był X ale dalej z vertexami i czrnością nie mam.

Edited by Kolin101
Link to comment
Share on other sites

jezeli to editable poly to jedyne co mi z twojego opisu przychodzi do glowy to : -> zaznac to -> na liscie modyfikatorow zaznacz editable poly-> defaultowo 2 rozwijana lista ( pod lista modyfikatorow) nazywa sie Soft Selection -> otworz ja i odznacz use soft selection.

Link to comment
Share on other sites

To jest błąd w programie, czasem nie są wyświetlane w viewportach, ale tylko w przypadku zaznaczonej opcji Show vertices as dots. Autodesk tego nie poprawia tak samo jak tańczącego pivota przy wielokrotnym extrudowaniu i wielu wielu innych pomniejszych błedów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy