Skocz do zawartości

Zniknięcie niebieskich vertexów.


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż włączyłem dziś maksa i zacząłem modelować coś tam sobie. Nagle zauważyłem ze gdy jestem w editable poly i wybieram edytowanie modelu za pomocą vertexów nie są one pokazywane. Normalnie mogę zaznaczać i przesuwać ale ich nie ma. Powie mi ktoś jak to naprawić/przestawić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

preferencje i co ? Za trudne to dla mnie (;D) wole maxa zresetować. Tyle że to gów.o dało ;d. Powiesz gdzie te preferencje ?? A i przy okazji do tego linje pokazujące "granice" polygonów zmieniły kolor i nie mogę ich przestawić tak jak to kiedyś robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Normalnie mogę zaznaczać i przesuwać ale ich nie ma" ... skoro ich nie ma to co przesuwasz? Jezeli są czarne to - właczyles soft selection z zerowym fallofem; drugie co mi przyszlo do glowy to to ze nacisnąłeś x ( ponownie nacisnij x w tym przypadku )

 

 

zarzuc screena z zaznaczonym vertexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no normalnie klikam na połączenie się linij i już. Ale tam nic nie ma tylko wierzchołek z tych linji a vertexów nie ma.

I cholera jak na złość klikałem po klawiaturze i teraz te do przesuwania obracania itp jest strasznie cieniutkie i szare a nie kolorowe. i trzeba w tego środek żeby ruszać i się rusza we wszystkie strony a nie w określoną. Ok już co do tych kolorowych znalazłem to był X ale dalej z vertexami i czrnością nie mam.

Edytowane przez Kolin101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to editable poly to jedyne co mi z twojego opisu przychodzi do glowy to : -> zaznac to -> na liscie modyfikatorow zaznacz editable poly-> defaultowo 2 rozwijana lista ( pod lista modyfikatorow) nazywa sie Soft Selection -> otworz ja i odznacz use soft selection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd w programie, czasem nie są wyświetlane w viewportach, ale tylko w przypadku zaznaczonej opcji Show vertices as dots. Autodesk tego nie poprawia tak samo jak tańczącego pivota przy wielokrotnym extrudowaniu i wielu wielu innych pomniejszych błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności