Skocz do zawartości

koncept 2d: Dziki stefan


Rekomendowane odpowiedzi

koncept mojej roboty, właśnie wykonuję wg. niego model 3d. Specjalnie zakupiłem 3dmastermind "character in motion" żeby go porządnie zrigować i zaanimować. Generealnie model 3d i rig, to test do czegoś z zupełnie innej beczki.

 

 

tu link do wipu modelu 3d.http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=56377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Trudno byłoby się obiektywnie wypowiedzieć na temat proporcji przedstawionej postaci, jako że zarówno tytuł pracy jak i pewne elementy jej charakteryzacji zdają się sugerować delikatną karykaturę. Jeżeli jest inaczej - proszę o wyprowadzenie z błędu...

Gdybym miał ocenić jako koncept, chyba największym mankamentem jest to, że samo ciało jest właściwie obrysem - przez właściwie całkowity brak cieni trudno mi wyczuć np. ułożenie nóg, jak rozkłada się ciężar ciała itd. Bez tego ciężko powiedzieć czy np. nie powinna być tutaj silniej zastosowana zasada kontrapostu, ale ze względu na takie konturowe potraktowanie konceptu, pod względem rozkładu ciężaru ciała postać jest póki co dla mnie dość nieczytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest karykaturalny koncept. Nie jest to ilustracja ale rysunek informujący jaki klimat chcę osiągnąć przy modelowaniu. Cieniowanie, w tym przypadku wydało mi się zbędnym zabiegiem. Co do kontrapostu to też uważam że mógłby być silniejszy.

 

Ale to wszystko jest nieważne, ten koncept sam w sobie nie jest "dziełem sztuki" tylko raczej "narzędziem", jednym z etapów, projektowania postaci.

Proszę więc oceniajcie, samą postać i jej charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jak bym był grafikiem 3d i dostał taki koncept do wymodelowania, to by mi tyle pomogło co zdanie: "Średnio charakterystyczny samiec w czerwonych majtach, czarnej podkoszulce i dziurawych skietach." No ale ty jako autor na pewno masz szczgółowe wyobrażenie w swojej głowie, wiec pewnie nie będziesz maił problemu z modelowaniem. Powodzenia.

 

Jesli miałbym ocenic charakter: ułozenie nóg i barków sugeruje brawurę, zaś sposób w jaki opiera dłonie na biodrach nadaje mu homo wyrazu, widac ze zaprawiony w boju bo limo ma za to mimika sprawia wrażenie jak by się zastanawiał czy płakac czy się schowac w kącie, co do designu ubioru to ma zdecydowanie swojski klimat ;]

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to nie wygląda na kontrapost tylko jakby nogę trzymał na jakimś podwyższeniu/stopniu. A w samej postaci widzę sprzeczności -> metroseksualny,(różowe gacie,podkoszulka, zarost-nie że to w 100% świadczy o metroseksualności ale tak mi się kojarzy) zadymowy,(limo) gejowaty,(poza i mina) napakowany obdartus(sofixy).

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności