Skocz do zawartości

FILMY 1080 Chodzą wolno


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze soft czy juz sprzęt?

 

Sprawdzałem na obu kompach, zarowno stacjonarny jak i lapek.

Mam pare filmow w 720p (MKV, h.264), miałem jakies problemy zeby mi to chodzilo płynnie ale poradzilem sobie poprzez kombinacje:

 

- Halli media spliter

- CoreAvc

 

Smiga aż miło. Ale ostatnio zaczałem zabawe z 1080 i zaczely sie problemy - na tej samej konfiguracji ich predkosc spada do 13 klatek..

 

Czym jest to spowodowane? jest na to jakis sposob?

Moze ktos sobie jakos z tym poradził.

 

Z góry dzieki wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To czy juz sprzet zalezy od karty i sterownikow. Nowsze licza sprzetowo, troche starsze juz niekoniecznie. Przykladowo gf 8800 nie liczy (mimo ze ponoc ma pureHD) natomiast 8600 tak (mimo, ze wedlug nVidii ma to samo pure HD). Podobny numer byl z ktoras z lini rodeonow, niestety juz nie pamietam ktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek dwujajowy minimum żeby odtwarzać 1080 w dobrej płynności

jak masz nvidie możesz użyć purevideo hd decodera, ale wtedy musisz mieć grafę z serii 7 lub wyżej z minimum 256mb

1gb ramu to tez minimum

 

mi na swoim kompie- athlon 64 3200, 1gb, gf7300gt 128mb niestety nie udalo sie otrzymac nic poza wlasnie jakies 15klatek

 

niestety chyba juz sprzet Ci nie wyrabia

 

(dla porownania np na q6600 i 4gb ramu bez specjalnych kodekow/dekoderow, na karcie ati, odtwarza bez najmniejszych problemow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest to spowodowane? jest na to jakis sposob?

CoreAvc to najwydajniejszy z kodeków .h264 - więc to raczej sprzęt (nie pochwaliłeś się co masz, więc na pewniaka nic nie można powiedzieć) - a na to znam tylko jednen sposób - UPGRADE

 

procek dwujajowy minimum żeby odtwarzać 1080 w dobrej płynności

A znasz taki player, który potrafi dekodować dwuprocesorowo ? Jeśli tak to się podziel, bo wszystkie mi znane męczą się na jednym rdzeniu :/

 

jak masz nvidie możesz użyć purevideo hd decodera, ale wtedy musisz mieć grafę z serii 7 lub wyżej z minimum 256mb

tu też nie tak pięknie jak się wydaje, bo raz - musisz mieć odpowiednią kartę, dwa - program musi wspierać purevideo (nvidia) albo avivo (ATI), trzy - nie wszystkie pliki chcą z tym działać (nie wiem do końca czemu, może ma to znaczenie, że .mkv to nie h.264 tylko x.264 - niby kodek ten sam, ale nie do końca)

 

1gb ramu to tez minimum

No tutaj kolega raczy żartować, kmplayer nie przekracza 120mb podczas odtwarzania, videolan podobnie. No chyba, że mamy viste, ale tam na 1gb to system ledwo wstanie, nie mówiąc już o jakimkolwiek używaniu go XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker - co do 2-jajowania - to się też odnosiło do purevideo, nie wiem czemu napisalo mi się to na początku :?

 

ogólnie to są minimalne wymagania tego calego purevideo (2core,256mb gf7and up, 1gb)

 

ostatnio wlasnie probowalem odpalac dark knighta 1080 na kmplayerze, na przeroznych ustawieniach, niestety porażka

 

jeżeli znasz jakieś nietypowe softwarowe rozwiązania to proszę, podziel się, bo mi tez by się to przydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... u mnie to jeszcze okres przedpotopowy z tym sprzętem..

 

Pentium 4 2.4ghz

1gb ddr

 

i największy lol teraz:

 

geforce 4mx 440

 

To z tego co widzę po waszych kometarzach to już raczej sprzęt a nie soft prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o filmy 1080p to zauwazylem ze jest straszny problem jak sie uzywa programu do subtitlesow z cccp (dsub cyz jakos tak sie to anzywa - napisy sie odtwarzaja nawet z windows media player). wystarczy wywalic ten program i wszystko smiga prawidlowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problemy np. z trailerami w hd (filmow nie mialem). Tnie tak, ze nie da sie ogladac no ale sprzet tez mam przedpotopowy.

Duron 2.0

1GB Ram

Radek 9550

 

PS. mx440 tez kiedys mialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności