Skocz do zawartości

[Scena 3d] Evilkitten guild logo


szulecki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie czuję się zbyt kompetentny więc chętnie się wypowiem.

Według mnie logo powinno charakteryzować się prostotą...U siebie masz multum kolorów kształtów i właściwie nie wiem co to jest i co przedstawia. I co najgorsze wcale nie kojarzy mi się to z grą fantasy... Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pokazany jpg jest logotypem w logo zawartym - mi osobiście się nie podoba - ale jeśli chodzi o logo - to niestety nie zawsze jest to kwestia gustu - bo logo może być dobre bądź złe niezależnie od tego czy nam się podoba czy nie.

 

Złego kotka szczerze mówiąc logiem bym nie nazwał - bliżej ma do znaku... czy ewentualnie symbolu - co też można tu mocno polemizować bo nomenklatura jest różnie czasami wykładana.

 

Chcesz zrobić dobre logo? Zacznij od Corela/Illustratora czy nawet Flasha. Jest trochę 'zasad' odnośnie jego projektowania - z najważniejszych można wspomnieć o m.in.:

 

• logo powinno być PROSTE w jego projektowaniu należy się kierować w stronę ODEJMOWANIA kolejnych jego elementów, nie dodawania - powinno być sprowadzone do absolutnego minimum przy jednoczesnym zachowaniu formy jaką przyjęliśmy

• nie więcej niż TRZY kolory - powinno być możliwe przedstawienie go jedynie za pomocą skali szarości / czerni i bieli

• czytelność - czy logo ma trafić na długopis, czy bilbord - powinno być czytelne w każdym rozmiarze

• powinno odpowiednio reprezentować (to co mamy zamiar reprezentować :P) - od loga zazwyczaj zaczyna się budowanie marki - więc ma ogromne znaczenie - co do kotka, to akurat się sprawdza, jest spójność - przynajmniej tyle na ile podałeś informacje

 

Logo gildii... no ok, wizualizacji megakorporacji raczej na bazie loga tworzył nie będziesz- nie zmienia to fakt, że chyba dobrze by było gdyby było dobrze - jakkolwiek niegramatycznie to brzmi :P Na Twoim miejscu bym je zrobił w wektorach - na razie bez zabawy w kolor - zwykłym outlinem - a jak już z niego będziesz zadowolony i będzie miał 'coś' w sobie - to kolor sam się znajdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako banerek na stronkę to ten arcik pasuje jak najbardziej, ale jako logo to raczej zacznij od nowa w 2D.

Co do samego arcika to:

- nie wiem czemu służy to niebieskie futerko, wprowadza wrażenie że oświetlenie jest zwalone, albo je pokaż całe i nie chowaj gdzieś pod spodem albo je wywal bo sieje zamęt. (imho mogłeś dać to jako szal z piór przewieszony przez szyję :D )

- cień w lewym górnym jakiś taki czarny :), na "twarzy" kot ma światło też od lewej i to światełko powinno rozjaśnić ten cień.

- ta metalowa (?) rura(?) :) z której wystaje głowa nie wygląda na metalową (w zasadzie nie wygląda na żaden znany mi materiał), ja bym Ci proponował zrobić całą rurę z jednego materiału (teraz front jest szaro-niebiesko-zielony a boki żółtawe ) a te śruby z drugiego (w tej samej tonacji)

Popraw to i owo i będziesz miał fajnego arcika.

Najlepszego w nowym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3 dzięki za opinie dotyczące arciku. Rzeczywiście trochę motałem potem z cieniami w samej postprodukcji (corel) i przesadziłem. :) meya culpa.

Te futerko w sumie to nie wiem po co. Chciałem żeby był jakiś akcent jaskrawy przełamujący tę 'szarość' i brud. A futerko mi się wydało takie trochę 'szamańskie', więc zostało. Rura, czy postument, czy krąg miałbyć z kamienia. (hehehehe - wiem ;))

 

Ale coś mi z mapowaniem nie wyszło i efekt końcowy jest po prostu przypadkowy. :>

Mi sie spodobało więc stwierdziłem (aaasz!), że zostawiam.

 

Wesołego wszyskiego w nowym roku !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej-ale w ogóle ten kot,to do kota ni cholery nie podobny XD

może taki był zamiar,nie wiem,ale wyglada raczej jak zielony buldog,któremu obcięto fafoły i generalnie pyszczek...

rozumiem,że miał pewnie mieć coś ze złego psa-ale zauważ jedną rzecz- jak się tworzy złego (groźnie wyglądającego) koleżkę,to jakoś tak zawsze podkresla się,a często ironizuje,wyolbrzymia jego własne cechy-cechy męskie: mięśnie tak rozrośnięte,że karku brak, pomroczność jasna z gęby bije, łapa jak 10rąk normalnego człeka,generalnie typ którego nikt by nie chciał w nocy za rogiem spotkać (ewentualnie kościsty typek,ale wtedy zazwyczaj jest masakrycznie brzydki na gębie,zgoszkniały,albo mega mroczny,ale zawsze mega brzydki :D- kościstych też się boimy,bo wyglądają zawsze jak jacyś narwani szaleńcy...)

 

zła postać kobieca (zła groźna-niebezpieczna), to zazwyczaj też mega wyciągnięte zeńskie cechy -wielki cyc,piękna,symetryczna,seksowna a do tego drapiezna i zła buźka,kształtny tyłek,etc...ewentualnie delikatnie nasycona czymś męskim,ale tylko tak,że jeszcze bardziej podkreśla to jej kobieca siłę.

*tudzież wariantw budowie kościstej-i tez się boimy tej wariatki,bo to tak samo jak u kościana męskiego-wiadomo ze głównie działa intrygą i nie wiadomo co jej we łbie siedzi ;)

 

tak samo będzie z psem,kotem,szczurem,etc...te groźne będa wieksze,agresywniejsze a kazda ich cecha zewnętrzna będzie wyglądała,jak by służyla do zabijania/robienia krzywdy- kot moze mieć ostre jak brzytwa wąsy, złośliwy,zły i mroczny uśmieszek, ucho jedno,nastroszone (zmysły,czuć,że nasłuchuje wroga,żeby mu się do gardła rzucić,etc...),kły naostrzone,futerko najeżone, pazur wyciagniety, z gęby może cieknąć wściekła ślina,etc...

 

a ten kot,jest po prostu psem buldogiem i to bez gęby- nie czuje w nim cat-power...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam safari =D

przejrzales mnie na wylot :)

to malutka gildia w malutkiej gierce (dopiero Open Beta) >>> gildia powstała jeszcze w Closed Beta. ^-^

 

A tak w ogole to cieszę sie z komentarzy ^^

logo zrobie zrobie bo faktycznie to raczej arcik... A co obreczy to chcialem zeby wygladalo kamieniscie z elementami fantastyki czyli jakies wystepy nieregularnosci i futerka + domieszka run i takich tam... Wyszlo jak wyszlo.. :)

Duzo w tym postprodukcji w sumie kolorowania i te pe. Tez pracowalem nad charakterkiem kotka, bo wlasciwie to jak bym zrobil taka super kreature to by sie nie pokrywalo z naszym gildiowym charakterem (raczej gildia zlozona z ludzi na luzie i takich ogolnie 'peace') :D

 

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności