Skocz do zawartości

Dual ale jaki


ChaoS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaastanawiam sie nad przesiadka z mojego Athlona 2,6@3,2 na cos w dualu bo nadal malo mocy obliczeniowej mam na maksie Co polecacie:

1.Zestaw AMD

Dual AMD Athlon 2,2XP@MP ;] 1GbRam DDR 266 Kingston tylkni niweim jaka plytke dobrac bo to co przegladalem nie pozwalana obsuge wielszych prockow niz 2,2 uklad AMD starego typu szyna 266 czyli kapa chyba ze jakas inna plyta za info bede wdzieczny ;]

2.Zestaw Intel

Dual Intel Pentium IV 2.6HT 1GbRam 400Mhz ofcorse Kingston

3. Zestaw Intel

Quatro Intel Pentium III Xeon 1Ghz 1Gh Ram

4.Zestaw AMD

Sigle Amd Opteron seria 100 zegar 1,4Ghz

1GB Ram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

malo wzrasta i nie nadaja sie do gier...

zreszta temat duala byl juz poruszany...

 

 

malo procentowo, przy odpowiednio duzym zegarze to nie musi byc az tak malo, ale jak dla mnie wzrost wydajnosci do ceny jest niekorzystny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko domyslam sie ze bylyt juz rozmowy na temat duala mi chodzi o porade co wybrac bo mnie zaczyna cos trafiac :/ zaslaba wydajnosc w maksie i nietylko wiec doradcie lub podrzucie mi jaka solucje ;] bo niemam co zrobic z kasa [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac po zetswach to faktycznie masz duzy budzet :)

ja osobiscie nie wiem co wybrac z wyzej wymienionych, sprobuj na www.tomshardware.pl poszukac testow... najlepiej skierowanych na programy 3d ale za duzo nie mozna wymagac :)

 

osobiscie powiem tylko ze mam jednego PIV i nie kupilbym go do chaty, strata kasy a i wydajnosc mniejsza... moze XEON...

 

moze po prostu kup sobie ze dwa lub trzy zestawy \"normalne\" i rederuj sieciowo buhahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chory (odpukać:)) ani specjalnie biedny nie jestem ale kasą mogę się zaopiekować:]

EDIT (zapomniałem dopisać zanim wyślij klikłem;)

Gotham, ja jednak uważam ze jak Chaos chce sobie sprawić dajny sprzęcior to niech to robi. Łatwo Ci powiedzieć zeby dał na jakiś \"ważny\" cel... Ale nie zaśmiecajmy tematu. Ja już wiem ze takiego zestawu nie kupie bo od czasu do czasu odpale jakąś gierke... Choćby zeby pooglądać grafikę realtime... A poza tym kosztowne zabawki;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoS, pamiętam twoje modele :) naprzykład kiedyś robiłeś jakiegoś robala, który miał ok. 3mln face\'ów :o czy lampę do samochodu, która miała ok. 1mln face\'ów (!!) więc szczerze mówiąc, to odradziłbym ci kupno takiego zestawu, bo ten co masz jest raczej w 100% dla ciebie wystarczający :) naucz się po prostu modelować bez Meshsmooth x5, bo nawet jakiś wypasiony PV 7GHz ci nie pomoże ;)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm temat ciekawy wiec nie zabijajcie go personalnymi atakami. renderujac vrayem duze rozdzielczosci ilosc faceow nieznacznie wplywa na szybkosc. jak mam scene np 6000x8000px to vrayowi zwisa czy tam jest 100tys poly czy 3 miliony. na amd 1700 1gb ram to i tak prawie 2 tygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akdsn- No ok pokaż mi tą scenę w której to niby ilość poly nie gra roli. Renderowałem już Vrayem do A3 i 350dpi i znam ten ból... Tylko optymalizacja powoduje że efekt jest osiągalny.... Optymalizacją można przyśpieszyć rendering nie raz o 1000% (liczba wzięta z głowy) co przy 50% poprzez zmianę sprzętu (jak najbardziej prawdziwa) jest hmmmm, pomijalna? Ale no może po prostu się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co optymalizowania scen zgadzam sie z Gothamem sczegolnie przy animkach to widac z 4 tyg mozna niecaly tydzien zrobic :) heh no jak tak patrze wyzecj i to co mowice o chaosa praacach to moze wlasciwe blyoby zaczekanie z kupnem ... po necei biegaja piekne prace wykonane na starych kompach komlexowe scenki itp mysle ze najwazniejszy jest pomysl umijetnosci a potem gzies tam sprzet ktory jakby to nie patrzec narzedziem jest ;) /przyczym z kupnem super maszyny nie polepsza czlowiek automatycznie swojego warsztatu/ ok dosyc nagledzilam wiec uciszam sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie saygon, ale znamy sie.a tak chodzilo mi o to co napisales. do tego jednak max ma instrukcje pod intela( sa odpowiedniki w prockach amd, ale to juz nie to samo) intel się mniej grzeje przez co lepiej sie kreci.opcja ht jaby na to nie patrzec co nieco daje(niestety też cenowo) jak chcesz dobrego kompa to kup xeona i jak mozesz dual ddr jakiegos geila czy innej renomowanej firmy. pogadaj z tomkiem kosiorkiem on cos takiego pusczal na ten dzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już nie jeden słupek czy inny rodzaj wykresu przedstawiający wyższość intela w zmiennym. Zastanawia mnie tylko czemu to się nie przekłada potem w pracy (obserwacje u różnych osób). Potem jednak raczej głupio jak się porównuje i patrzy na wydatki.... Dlatego obstaje przy szybkich rozwiązaniach ale z wielkim uwzględnieniem \"odczuwalnej\" wydajności i na razie siedzę na AMDkach, ale nie jestem przywiązany i jeśli sytuacja się zmieni nie widzę najmniejszego problemu aby się przesiąść na Intela (na razie się nie zanosi, ale nikt nie przewidzi przyszłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage ze obserwacje były prowadzone w \"różny sposób\" to glupio kwestionowac taka argumentacje, ale mimo to podejme sie takiego niesamowitego wyzwania.

- max jest pisane przez ludzi ktorzy zeby zjedli na intelu

- amd na rynku stacji graficznych/ renderujacych to pikus, co innego intel

- tu pytnie jest co lepsze a nie co bardziej olpacalne, dobrze jest udielac odpowiedzi na pytnia zadane.

- intel ma wiele problemów, ale xeona malo co przebije

- intel trzyma w garsci wszystkich niemalze producentów chipsetów, a bez tego nawet najepszy procek nie bedzie dziala dobrze

- a ze sie tak zapyttam jeszcze jak wygladalo testowanie odpowoadajacych sobie( bo chyba innych nie warto porównywać) procesorów Intel vs. AMD??

to tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Sajgon.... Widzę że dalej preferujesz te swoje \"ścięcia\".

 

1- Bez komentarza.

2- Microsoft też...

3- To nie była odpowiedź dla ChaoSa...

4- Nie ma to jak treściwość.

5- Ciekawy wywód patrz 4.

6- Żadne wojny amd-intel tylko luźne porównywanie czasów renderingu tych samych scen.

 

Chłopie jak masz jakiś problem to idź do lekarza, dość tej dziecinady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak intel jest super pro, ja nie jestem super pro i przyoszczedzilem wydajac na p4 ht a nie xeona i z tego powodu p4 ht wywala sie na renderingu vrayem scen ktore gladko chodza na amd 1700.

 

problem zwisow vraya na p4 HT byl poruszany na kilku forach ale nikt nie znal odpowiedzi, czasem pomagaly kombinacje z bitmap pagerem ale to tez wynik przyoszczedzenia na ramie :] (1 zamiast n 4 gb; amd leci na 768mb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to

- dlaczego pierwsze bez komentaża? jak sie zna instrukcje dobrego procka to po co pisac dla nowego? finanse.

- dlatego nie ma maxa na linuxa, sam sobie przeczysz

- to po co w tym topicku?

- masz jakies watpliwosci co do wydajnosci xeona?porownaj chociazby cahe L2 i L1 to da wystarczajaca odpowiedz.

- rozwin mysl bo z tegoco widze to xeony maja sie calkiem nieźle a chiptestow do nich nie brakuje

- luznie porownujac to nie osiagniemy nic obiektywnego a na tym polegaja testy i porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saygon... Proszę już bez cyrków.

 

Co do tego punktu 3 to nie jest to odpowiedź dla chaosa ale do wypowiedzi znajdujących się w tym wątku, dlatego właśnie znalazła się tutaj..............

 

Co do pozostałych wypowiedzi, naprawdę nie interesuje mnie co jest w tej skrzynce obok biurka ile jakaś część ma cachu L1 czy L2, na ilu krawędziach szyn dane będą przesyłane... Dla mnie to tam mogą być chomiki biegające po spiralkach liczy się tylko ile to będzie kosztować i jaki prawdziwy wzrost wydajności odnotuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz rozmawiac o sprzecie jezli nie interesuja Cie podstawowe dane swiadczace do mocy/jakosci/wydajnosci sprzetu. owszem amd jest tanszy, ale niestety jest gorszy. dlatego amd przerzuca sie na szyne 64 bitową, bo tu lezy jego ratunek. po tym jakim sukcesem mialy byc opteony(niestety ni byly)( przeznaczone pod stacje gafczne i serwery) to musi opracowac inna technoologie, ale dopoki aplikacje nie beda pisane na 64 bity to nici z tych prockow.

a tu niestety musimu poslugiwac sie konkretnymi danymi,, liczbami, tym ile chache ma poszczegolny procesor, jaką szyne, jaki mnożnik jaki chiset i jak to wszystko dziala. to sa jedyne dane jakie mozna porownywac, bo sa wiarygodne i wymierne, jednym slowem sa rzeczywiste i jednoznaczne nie jak odczucia czy inne pomiary \"na oko\" liczby, liczby i jeszcze raz liczby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem liczby... Ale nie z broszurek producentów, ale (patrz wyżej) czasy renderingów (dokładne i nie jednej sceny) czy odgrywania scenek w oknach (przy czym to bardziej test kart graficznych). Czy przekształceń wierzchołków (odgrywanie animacji postaci) i odpowiedni maxskryptcik wypisuje wynik. I te liczby (i cena) mnie interesują.

 

Nazwa i logo firmy naprawdę nie mają dla mnie znaczenia, tak samo jak architektura. Naprawdę mogą siedzieć dwa chomiki i poganiać stado mrówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje by ChaoS z tym zasobem wiedzy i zametem w glowie poszedl jutro do serwisu i sie na cos zdecydowal konczac tym samym plomienne dysputy...

 

ps. Chaos: pochwal sie co wybrales :D

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

Owszem liczby... Ale nie z broszurek producentów, ale (patrz wyżej) czasy renderingów (dokładne i nie jednej sceny) czy odgrywania scenek w oknach (przy czym to bardziej test kart graficznych). Czy przekształceń wierzchołków (odgrywanie animacji postaci) i odpowiedni maxskryptcik wypisuje wynik. I te liczby (i cena) mnie interesują.

 

Nazwa i logo firmy naprawdę nie mają dla mnie znaczenia, tak samo jak architektura. Naprawdę mogą siedzieć dwa chomiki i poganiać stado mrówek.

tak czasy renderingow, le czy dysponujesz czasami renderingow i tego typu danymi tych konkrenych podzespolow? raczj nie. dlatego na podstawie danych innych prockow ustawien, doswiadczenia i danych technicznych(ze strony a nie broszurek) mozna wywnioskowac co bedzie lepsze.

dlatego chaos inwestuj jak juz w xeona widzialem go w akcji i sa niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oi, moze sie myle ale zegary na amd i intelu ciezko porownywac.

tu zgodze sie z Gothamem ze chyba najwazniejsza jest wydajnosc, jak i jej stosunek do ceny.

 

`liczby, liczby i jeszcze raz liczby`

no chyba ze sie studiuje grafike na polibudzie to monozniki sa wazniejsze :)

 

ta dyskusja chyba powinna sie przeniesc do dzialu Wolne Dyskusje bo zaczyna miec malo wspolnego z hardwarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie mylisz sie zegarow na amd i intela trodno porownac, bo procki amd maja inny realny zegar niz intela, al np mozna porownacosiagi poszczegolnych prockow, to na jakiej szynie jest( to jest duzym wyznacznikiem wydajnosci) to np w akich cyklach pracuje ram, to na jakim opoźnieniu, ew to jak da sie go podkrecic(dlatego warto kupic firmowy ram) to jak chipset radzi sobie z przesylem danych, jaki dysk ma dufor, itd to da sie porwnac i na tym mozna opierac swoje wnioski. ale nie tylko niektore technologie sa nieprzyszlosciowe( rim intela) i trzeba tez sprawdzic jaki soft jest pod dany sprzet, bo to on jest glownym wyznacznikiem mocy( dobrze napisany system, sterowniki daja gigantyczna roznice np system - linux i microsoft). kupuja sprzet musisz rozwazyc do czego dokladnie bediesz do uzywal jak nie robisz wielkich scen a glownie siedzisz przy modelowaniu to zaoszczedz na procku a kup mocarna grafike. jak natomiast duzo renderujesz dlugie sceny to kup komcnejszego procka, bo jak twoj sredni render trwa 1 mn to nie odczujesz roznicy skoku zegara o chociazby 500 mhz, ale za to za ta kase kupisz lepsza grafike. takze relistycznie rozwaz tak do czego glownie bedziesz go uzywal, bez opcji ze bedziesz mial sie czym popisac przed kumplami, chciazby fajna nazwą- xeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pure art vps to raczej 16tys pln z vatem i obsluguje tylko pipeline wiec o brazilach vrayach i jakich kolwiek plugach ingerujacych w rendering, swiatla, czy materialy mozna zapomniec. oczywiscie moge sie mylic ale tak wyczytalem z manuala art vps :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety plyty pod xeona nie kupisz od tak sobie, chociazby ze wzgledu na ama cene procka, za ktorego mozna by kupic kompa(chociazby takiego plasujacego sie w nizach sredniej klasy, ale zawsze jakiegoś) a plyty- intela chociazby. a gdzie nabyć? intel polska.albo inne bardzo wasko specjalistyczne sklepy, ale raczej szukalbym czegos w niemczech, tam beda z tym mniejsze problemy. a co do info od takich prockow to juz sa infa na stronach prducenta w pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak jestem pro to chcialbym na fakturke i import mnie nie pasi. kasa sie znajdzie :)

 

no to jaka polecasz najlepsza konfiguracje (w miare ekonomiczna wiec intel chyba odpada) pod duala xenona np. plyta (musi miec agp pro x8) dwa procki + 2gb ram dual channel, scsi raid 2 dyski pod system + 2 dyski na dane z 200 gb (komp ma chodzic 24h/dobe wiec takie co by sie nie rozsypaly jak barracudy).

 

ale interesuja mnie konkrety :] ktora plyta lepsza i dlaczego. zmieszcze sie w 10tys bez dyskow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by akdsn

no tak ale jak jestem pro to chcialbym na fakturke i import mnie nie pasi. kasa sie znajdzie :)

 

no to jaka polecasz najlepsza konfiguracje (w miare ekonomiczna wiec intel chyba odpada) pod duala xenona np. plyta (musi miec agp pro x8) dwa procki + 2gb ram dual channel, scsi raid 2 dyski pod system + 2 dyski na dane z 200 gb (komp ma chodzic 24h/dobe wiec takie co by sie nie rozsypaly jak barracudy).

 

ale interesuja mnie konkrety :] ktora plyta lepsza i dlaczego. zmieszcze sie w 10tys bez dyskow?

jak to bylo do mnie to powiem ci jedno

szkoda mi szukac tylko po to zeby cie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie tylko przekomarzalem, jestem przekonany do duala, ale testow jaki model plyty optymalnej do pracy nie na serwer to nigdzie nie znajde. to nie ja zalozylem watek a tu panowie potyczki slowne na 3 strony robia zamiast konkretami ;)

 

slyszalem o tyanie, ale model jaki?? jakie scsi pod tylko 2 dyski w raid 2 nastepne moga byc ata 100?? ja sie nie znam wy tak a w takiej plytce to sterownik scsi to pol ceny pewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam duala na Athlonach. MSI K7D Master + 2 X 2200 XP@MP. Jak je puszczam na 2025MHz to sceny z tutejszego benchmarka renderuje w ok. 13 sek. Pamiec kupilem ECC-REG. Pozniej wyczytalem, ze w 2 bankach moga byc zwykle... Wzrost wydajnosci szacuje na jakies 80-90%. Wczesniej pracowalem na dwuprocesorowym sprzecie z prockami Intela (Abit BP6) i musze przyznac, ze na tamtej plycie obciazenie obu prockow (podczas renderingu) wynosilo 100%. Na 2 Athlonach skacze pomiedzy 80 - 100%. Ale i tak roznica jest kolosalna. A! Jeszcze jedno. Płyty szukalem chyba z 5 m-cy. W Polsce plyty na chipsecie AMD 760 MPX sa praktycznie nieosiagalne. Wszyscy mowia, ze zalatwia, a jak przyjdzie co do czego to mowia, ze nie ma.... Ja znalazlem nowa na Allegro w przyzwoitej cenie. W sumie taka impreza kosztuje ok. 1700 zl (plyta, 2 procesory i 512MB pamieci)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha- jak by ktos chcial kupi stacje na xeonach to polecam Janusza Rupika-solidna firma i nie sklada badziewia-wszystko od srubki przez tasmy dyskow ; obudowe do plyty glownej jest na bardzo wysokim poziomie- o pytania co do ceny/wydajnosci sprzetu na dwoch xeonach 3.06 prosze na maila-postaram sie pomoc ale konkretnie najlepiej skontaktowac sie z Arkiem u Janusza on udzieli wszystkich i wyczerpujacych odpowiedzi

ps. pozdro panie bawarski:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności