Skocz do zawartości

Mały czarno biały pokój


dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Prace wykonuje na 3dsmax i vray.

To jest jeszcze nie skończona praca mojego pokoju. Zostało jeszcze parę spraw do zrobienia. Robiłem kilka wersji tego pokoju zawsze coś nie pasuje. Jeśli chodzi o wykonanie to nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia w maksie, można powiedzieć ze dopiero raczkuje. Wracają do tematu czekam na jakieś sugestie, podpowiedzi. Bedze sukcesywnie u mieszczał kolejne etapy pracy nad tym pokojem.

Edytowane przez dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Próbny render zapowiada fajną scenkę=) Uwagi:

-Wywaliłbym krzesło i biórko - zajmują strasznie dużo miejsca i nie są za fajnie zrobione

mógłbyś pokazać inny kadr albo rzut

-Podłoga chyba nieco za bardzo odbija, ale to kwestia gustu

- czy pod krzesłem jest dywanik? mało go widać

-pusto na półkach=(

Edytowane przez piksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Poniżej przedstawiam plan mojego pokoju.Próbowałem na kilka sposobów zawsze coś nie pai. Może ktoś podsunie jakiś pomysł jak to sensownie porozmieszczać. Może to nie jest miejsce na takie prośby, ale co tak zapytać nie zaszkodzi. Tv chciałbym umiescic na tej scianie co liczy 265 cm. Łóżko może byc nie za duże ale nie zadna sofa, szafa 100cm.Nie mam żadnego pomysłu jak rozwiązać miejsce na komputer. Może ktoś podsunie jakis fajny pomysl. Z góry dzieki. A jak jednak to nie jest miejsce na takie ,,zapytanie" jestem przygotowany na zjeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało masz miejsca w tym pokoju jak na takie wielkie łóżko=) Ogólnie chcesz zrealizować w pokoju w bloku komercyjną vizkę. Jakbyś się uparł to można ale ja osobiście przedkładam wygodę nad wygląd wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca. Chodzi mi o to że co dwie głowy to nie jedna.Chce porostu zrobić sobie fajnie pokój i funkcjonalnie. Tu znajdują się ludzie co maja więcej pojęcia niz ja i fajnie by było jak by ktoś podsunął fajny pomysł. Ja kilka mam ale to chyba nie do konca to o co mi chodziło.Może ja za jakis czas wrzuce co zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade,ale chyba sam doszedłem o co mi chodzi.Zrobiłem coś takiego. Szafa i łóżko oraz biurko zostają na sto procent tylko jest kwestia jeszcze zamiany szafki pod tv. Wiem wnętrze nie za duże wiec coś kosztem czegoś. To na razie co zrobiłem. Czekam na jakies opinie sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chyba zostawię tak jak na renderze wyżej. Łóżko tak jak stoi biurko obok szafy i tak na tą ścianę cały czas pada słońce.Wole to poupychać po kątach niż zastawiać środek pokoju.Środek chce mieć pusty. Ale jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten pojekt już jest fajniejszy=) szafę można spoko podciągnąć do sufitu zyskując trochę przestrzeni. Zastanów się nad biórkiem naprzeciwko okna bo nic nie będzie widać na monitorze. A tak to fajnie ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny render. Po lewo jest duża szafa z lustrami. Telewizor jest na stojaku co zresztą widać, obok jest półka zastępująca biurko, gdyby nie blaszak to bym go wcale nie robił, bo nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem.Laptopa nie chce bo wole blaszaka choć więcej z nim kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest jak najbardziej praktyczne chowasz majdan i go niema... moim zdaniem to by był dobry patent na ten pokój.. bo przestał by być pokojem z biurkiem... tylko niemal że dziennym.. jest tv itd. no i lustro zdecydowanie go powiększy... przemyśl.. wszytko zależy czy zmieścisz tam w szafie blat 60.. powodzenia..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem co mówiłeś o szafie. Sam wcześniej o tym myślałem ale nie byłem do końca przekonany. Powoli zaczynam się do tego przekonywać. Tak to mniej więcej będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się jakby blat był za nisko...

na pewno masz 75.??? to wysokość blatu.. i zastanów się czy na dole potrzebujesz szafek... zobacz ile masz miejsca u góry..:) no i jednym ruchem ręki chowasz ten bajzel za szkłem..:) taraaaa... ciesze się że się dałeś namówić... ale posiedź jeszcze nad pomysłem co gdzie i przede wszystkim dlaczego..:0 pozdro.

 

ps to może ci da coś do myślenie...:)

 

a z pytaniami o render to do mistrzów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tv przeskalowałeś za bardzo i się rozciągnął - tak samo tekstury pod nim, strasznie dużo płytek :-) nie wygląda to wiarygodnie, gdzieniegdzie zrobiłbym przerwy... ułożyłbym jedna na drugiej. Też szczerze kolor drewna mi się nie podoba... do takiej podłogi i kolorystyki zdecydowałbym się na ciemniejszy kolor np. orzech amerykański, albo zwykły tylko że ciemniejszy. Ogólnie b. fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jvd.pl/ u mnie w firmie np. z tej firmy wybieramy tapety, jeszcze jest eksim. Te które wrzucasz... sorry ale nieładne :) Musisz mieć pasy wszędzie ? Każda ściana ten sam wzór ? Ja bym dwie w wzór jakiś fajny a 2 pozostałe tapetą jednokolorową o jakiejś fakturze. Paski w takim małym wnętrzu... jeszcze do tego sypialni to nie bardzo. Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Podłoga troszku za wyraźnie odbija światło... Wg. mnie przynajmniej. A co do tej ogniskowej, to tak patrzę na tą pracę... i nalegam, że ogniskowa jest za mała. Wybaczcie, jeśli nie mam racji. Dunablaster... Nie wiem jak Ci to może nie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym i już co nie co wiem, bawię się w 3ds max 2010 i używam mental ray. Uważam, że daje fajne efekty i nie chce się uczyć już obsługi vray, chciałbym się dowiedzieć jak uzyskać realistyczny efekt scian(paneli) wyglądają strasznie, są rozszeżone, pomazane itp. Zdaje mi się, że okno, lampa, stół, biórko z mebelkiem na telewizor oraz poniekąd fotel wyglądają realnie? Jeszcze nie skończyłem i za kilka miesięcy wykożystać chce ten model do stworzenia gry.

 

Salonulepszony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie unvwarp mapem to poprawisz na pewno panele i sciany ... przy dziurach na okno i lampie sa ostre krawedzie ktorych nie powinno byc, na buirku tez przydalo by sie mapowanie, stolik wydaj mi sie ze ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności