Skocz do zawartości

wip 2D: Modlitwa przed bitwą


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu mój pierwszy wip. Mam nadzieję, że uda mi się przełamać barierę, która to nie daje mi tworzyć pracy w detalu. Do tej ilustracji podchodziłem już chyba ze 100 razy z zaczątkami jakiegoś detalu no i nadal bez efektu. Liczę na waszą pomoc, jak ruszyć to dalej. No i oczywiście co jest nie tak w kwestiach kompozycja, kolor anatomia itd. Ręka kapłana jeszcze nie ruszana, zastanawiam się jak ją ustawić.

 

przedwielkbitw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki panowie, kamil.ochel z perspektywą chyba nie będę kombinował, co najwyżej delikatnie. Jeśli chodzi o zbliżony kadr to wydaje mi się, że zniknie ta majestatyczność, której właśnie poszukuję. Miałem w planach raczej jeśli już to oddalić. :) Zuczus Panoramy pewnie nie wytrzyma mój komputer. :D Ale chyba poszerzę kadr i pokażę jeszcze z kilku-nastu wojaków, ale z tym to chyba będzie trzeba ostrożnie, żeby mi ta żółć nie stała się zbyt obca (o ile już nie jest? hmm...).

Ale na pewno wezmę pod uwagę wasze propozycje i będę przemalowywał, bo zawsze mogę się mylić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba. Wszelkie komentarze baaaardzo mile widziane.

 

przedwielkbitw2.jpg

 

PS. Coyote nie zauważyłem Twojego posta. :) Kaptur zakryje rozwichrzoną czuprynkę, a włosy są moją słabą stroną, trzeba się uczyć. ;] A odnośnie świecących oczu to chyba nie ta wizja, w założeniach oscyluję wokół realizmu. No ale nie wiadomo na jakie morza i oceany mnie ta praca poniesie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana bardzo dobrze zrobila tej pracy :) Mysle ze logicznie by bylo, gdyby kaplanowi towarzyszyli w takim momencie dowodcy i asystenci, którzy trzymaliby jakies rekwizyty. Mozna by jeszcze poszerzyc kadr i urozmaicic takimi postaciami kompozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozycja jest trochę za wysoka, delikatnie bym ją zmniejszył. No chyba że planujesz coś na górze dorobić:)

Praca idzie w dobrym kierunku, tylko kolor skóry wygląda mi jakby miał błoto na twarzy - ale może o to chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radami Urbanboogie i shin kadr się rozrasta, pierwsza podmalówka króla. noiprox dzięki za rady, błoto zetrze się jeszcze w trakcie. Ale zauważyłem, że to jakaś moja maniera, używanie brudnych kolorów, szczególnie na twarzach.

No nic, kolejny krok, dalej będę pracował nad kolesiem trzymającym sztandar i może zrobię cały las chorągwi, w każdym razie chcę zrobić coś żeby oddać głębię, bo wydaje mi się teraz płasko. Oczywiście wszelkie sugestie i uwagi jak najbardziej, bez was daleko nie zajadę. :)

 

przedwielkbitwsztandar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale zrobiłem szybkiego overa jak rozwiązałbym kompozycję w tym obrazku

Moje uwagi:

Po obu stronach księdza z królem nic się nie dzieje, jest to samo, dlatego przeniosłem ich na bok. Symetria jest nudna, a to samo tło (nawet jeśli nieidentyczne) z dwóch stron jest pewnego rodzaju symetrią

Chorągiew u Ciebie jest elementem kompozycji co psuje całość, obniżyłem wysokość i teraz chorągiew kompozycję ładnie zamyka, a nie jest jej częścią

Lekka zabawa kolorami może zakryć błędy wynikające z brudnych kolorów skóry

 

Mam nadzieję że na coś się przyda

overh.jpg

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie wydaje, że taka korekcja kompozycji będzie ciekawsza. można by się jeszcze zastanowić, czy ktoś będzie trzymał tą chorągiew na pierwszym planie, czy jest wetknięta w ziemię, i jak to pokazać, by nie wyglądało że ona się chwieje i to w kierunku przeciwnym do wiatru. i może niekoniecznie ją robić taką długą, wydaje mi się że w wersji oryginalnej długość była lepsza i nie zamykała całości pracy w takim jakimś czerwonym winietowaniu xD no i trzeba uważać żeby z tej choragwi nie zrobił się za mocny punkt w stosunku do głównych postaci, które powinny najbardziej przyciągać uwagę. Ale tak to jest z czerwienią. Nie ważne gdzie i jak użyta, zawsze będzie mocnym akcentem kolorystycznym.

 

A tak ogólnie, to strasznie mi się podoba generalnie pomysł tej pracy :> Jest taki nietypowy, a Twoje wykonanie idealnie oddaje "ciszę przed burzą" i to rosnące napięcie.

Serio, będę czekać na ciąg dalszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noiprox bardzo fajnie to poprawiłeś Florian P idź właśnie raczej w tę stronę

 

kamil.ochel chyba dobrze mówił z tym zbliżeniem "kamery" i zmniejszeniem "ogniskowej" myśle że by było tak bardziej... hmmm.... majestatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności