Skocz do zawartości

WIP2D. FaunieOpowieści ... step + 3, cdn...


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że nie mam okazji jakoś nigdy ukończyć tego co rozpoczynam mam nadzieję że tym razem będzie inaczej ;).

Pomysł krążył już jakiś czas wokół mojej głowy niestety jak na razie umiejętności jeszcze wciąż w powijakach. Mam nadzieję że dzięki Waszym krytycznym uwagom pójdzie to jakoś naprzód.

 

Historii na temat faunów było już wiele, ta nieco może bardziej ówczesną będzie, po wielu wiekach prześladowań przez rzeczoną ludzką nację, mityczne stworzenia pochowały się po borach, czekając nastania wiosny ;).

Tymczasem snując opowieści o dobrych czasach ....

 

 

szkic.

 

Pozdrawiam.

 

pr0000000000003_24.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

superowo jest ogolnie

 

z rzeczy do poprawienia mysle ze przydaloby sie zaklocic jednakowy ukosny kierunek cielska nog i reki

 

moze poloz mu noge na jakies pufie , albo niech moczy nogi w misce :D

 

okresl skad padaja glowne swiatla

 

zroznicuj walorowo 1 plan cielsko, spodnie, rogi, okladka - glownie 2 ostatnie sa zbyt zblizone

zroznicuj materialy 1 planu , proponuje blyszczace okulary i rogi , czesciowo blyszczaca skora, matowa ksiazka i spodnie

 

Walor 2 planu jest mysle ok i stanowi ladne tlo , materialy tez zroznicuj ofkoz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie zobaczymy co fabryka wyda, dzięki.

Coyote No czo Ty w dobie kryzysu ogólnoświatowego :), nie wyda.

hcpiter, selfu dzięki,

 

choć przyznam, że bardzo wiele jeszcze przede mną, uczyć się trza ;) na stare lata, a szczerze mówiąc myślenie i czas już nie ten :]. Jakaś taka fascynacja siedzi w człowieku, "tworzeniem" lub może bardziej wymyślaniem, o ile można to tak nazwać.

 

 

edit: mały step, z uwzględnieniem częsciowej korekty skali (choć jeszcze to mi nie pasuje) oraz uwzględnieniem przyuważonych błędów ( a przynajmniej tak mi się wydaje, czerwone krechi) ;).

Sama cześć rzeczowa, skupi się raczej na bebechu, zatem zawęziłem kadr.

 

//Pozdr.

FO_004_25A.jpg

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fajna ilustracja się szykuje, ale skomplikowana jak diabli; bałagan zapanował, domyślam się spowodowany pracami koncepcyjnymi. Ja osobiście czasem robię taką sztuczkę (niekoniecznie chwaloną przez innych), że kadruję obrazek tak, by skupić się na konkretnym obiekcie. Łatwiej mi wtedy zapanować nad bryłą, wzrok się nie rozprasza, obrazek mniej waży przy zwiększonych rozdziałkach i łatwiej się blenduje. Jedno konkretne światło i podług niego precyzyjnie dopracowanie bryły wyjaśniło by myślę wiele spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Jaskólski mam nadzieję że nie długo ;), doładowałem się robotą teraz niestety ... więc przyjemność musi nieco poczekać.

dzudzu Dzięki. Masz całkowitą rację, próbuję okiełznać całość, część pracy jeszcze prawdopodobnie wyleci, natomiast u siebie stosuję nieco inne podejście za co dostaję po łapach ;), najpierw jest pomysł, potem jakaś układanka, (plamy, placki, kreski i bozia wie co jeszcze ;) ) następnie zastanawiam się nad światłem i resztą kompozycji, a potem z reguły jakaś cholewka doładuje mi znów roboty i zostaje całość na fazie szkicu ;).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny mały krok ...

Niestety anatomia (a w tym momencie noga) zabija mi klina, reszta jakoś też nie bardzo idzie, może jutro będzie lepszy dzień i zaświeci słońce :) . . .

Wiem jedno, wciąż nic nie wiem i uczyć się trzeba.

 

FO_004_27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dales zdeko dziwne swiatlo - z gory - ktore nie kojarzy sie z wnetrzem; jak dla mnie

wyglada to teraz jakby siedzial na ganku

samo oswietlenie postaci bardzo ladnie, choc wydaje mi sie za jasne w kontekscie wnetrza

brakuje mi jeszcze 2 strony fotela (jesli to fotel), jakiegos wyraznego oparcia, anatomii reki trzymajacej ksiazke - chyba ze całe ramie wisi sobie poza oparciem sofy - czy co to tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piofoks

bardzo mi sie podoba pomysl , można by pokombinowac cos z prawą nogą ,,,,tak mi sie wydaje jakos ucieka poza kadr jak szalona ...pozdr

Edytowane przez piofoks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie to postac troche nie siedzi, jest lekko przechylona, poza tym jakby ciezko dojsc jak dokladnie siedzi na fotelu. Ale generalnie pomysl spoko, czekam na kolejne update'y ;) Brakuje tez czegos na pierwszym planie - zeby dac zludzenie ze postac siedzi w pomieszczeniu a nie w studiu filmowym ktore konczy sie tuz za kadrem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Jaskólski: On musi miec swiatlo z gory, inaczej popsuje sobie wzrok czytajac ta ksiazke :) Chociaz jesli tak praktycznie do tego podchodzic, to mozna by bylo troche zmienic jego kierunek, albo calkiem podporzadkowac oswietlenie tej ksiazce, np postawic jakas swiece albo lapmę oswietlajaca najsilniej ksiazke i twarz fauna. Mysle ze nadaloby to obrazkowi jeszcze wiecej nastroju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG dzięki, uuu to możesz jeszcze sporo poczekać ;) ..

Urbanboogie nom bolączka anatomiczna niestety ..., walczę dalej zobaczymy co fabryka wyda, trza było się uczyć jak był czas, a teraz wszycho na raz wychodzi ;).

Łukasz Jaskólski i tu podejrzewam poza anatomią mój największy problem, najgorzej że przynajmniej do tej pory nie mogę się jeszcze ostatecznie zdecydować co gdzie i jak będzie myślałem o jakimś lekkim, zimnym światełku przed, kierunkowym z góry (ciepłym) i ew. dodatkowym jedynie dla podkreślenia, kilku elementów od lampy.

ortheza Proszę ;), nie dobijaj leżącego :)

piofoks Dzięki, staram się na tyle na ile moja wiedza pozwala, niestety braki,

braki, braki, braki, i braki, więcej ćwiczeń i teorii i kiedyś się wyrówna.

thirdeye Dzięki, hmm, uwagi zapisałem, postaram się poprawić ;).

 

i kolejny step. tym razem porządki w tle (raczej więcej tam już się nie zmieni), poprawki nogi, wycinanki i próba posadowienia, co wyszło wklejam.

 

//pozdr.

 

FO_004_29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny efekt jak do tej pory, noga już wygląda fajniej, ale jak ktoś słusznie zauważył jego lewa trochę zjeżdża z rysunku w dalszym ciągu. Może zegnij mu ją zupełnie, udo zaznacz skrótem perspektywicznym tylko, a wyprofiluj ładnie kolano?

Druga rzecz, to jego ucho- jest dość długie i myślę, że po prawej stronie brakuje chociażby koniuszka, przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na to jak ująłeś jego zacne poroże

/hint-suggestion mode off :)

 

Tym niemniej wielki respekt za pracę, oryginalne podejście i bardzo mi się podoba dotychczasowy efekt, a to co napisałem myślę nie wpłynie w odbiorze pracy jako całości- ot, szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voxmortem wszystko przez braki ;) w edukacji, kiedyś się nie chciało a teraz wszystko bokiem wychodzi,

 

aczkolwiek "uparłem się" pomimo braku świadomości i wiedzy tajemnych że tego pikczera skończę więc kombsinuję dalej, mniej lub bardziej udanie, i dalej batem, anatomia nie jest straszna ... kiedyś się jej nauczę ...

próbny układ z nową personą i test kolorów, o ile można to tak nazwać.

 

FO_006_06.jpg

FO_006_07.jpg

 

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, teraz anatomia tak nie przeszkadza, ale postać jest mniej atrakcyjna. Siedzi bardziej sztywno, nie tak ospale i leniwie jak wcześniej. Poprzednie ułożenie ciała wyznaczało fajną przekątną kompozycję, która teraz zginęła. Aż dziwne, że tak się męczyłeś z anatomią. Na pierwszym obrazku trzeba było poszerzyć fotel i przymocować prawą nogę do miednicy (a nie końcówki brzucha) i sprawa byłaby załatwiona. Podobał mi się też zagracony pokój fauna, bardziej niż porządek na ostatniej wersji. Ta głębia ostrości robiona blurem też jakoś mi nie siedzi.

 

Zobaczymy jednak jak się sprawa rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności