Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ferrari F430


Boss91

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;] jestem nowy na forum, to moja pierwsza praca którą wrzucam. Lakier dodany żeby lepiej zobaczyć nierówności, a grubość blachom nadawać będę pod koniec.

Soft- Blender

 

47393611.th.jpg

 

Co sądzicie?

Edytowane przez Boss91
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brawo! Masz rapa ode mnie za to że dałeś miniaturkę BEZPOŚREDNIO do obrazka. Dzieki Tobie odzyskałem wiarę w ludzi:]

Dobrze idzie, wloty z przodu powinny mieć nieco inny kształt jak na moje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

82ac34e94a4c9b11.jpg

1c772b1b6070438e.jpg

 

przede wszystkim siatke daj bez wygładzania,

nr1, nierówności odbic wskazują na jakies nierówności w ciągłości linii karoserii, zwróć uwage na te miejsca ;)

nr2, lampy maja zły kształt, za mała średnica i za długie,

nr3, tarcze pewnie robiłes z tutoriala jakiegoś, są zdecydowanie za małe, pooglądaj zdjęcia tarcz ferrari, te sa ceramiczne :P

co do silnika to komora ma inny kształt, tych wlotów jest 5 a nie cztery ;) powodzenia w modelowaniu, trzymam kciuki bo wiem że ten model nie należy do najprostszych ;) Widze że RaVirr juz Ci linka przesłał, http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=48884 tu masz do wipa, możesz przeglądnąć może Ci się przyda ;) pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam problem ze znalezieniem kształtu tej kabiny. nie umię znaleźć żadnego rzutu z góry, w którym bym mógł dobrze się przyjrzeć jak to jest rozplanowane, a wszystkie zdjęcia które znajduję są robione z bliska samej kabinie i nie umię znaleźć odniesienia jak to wygląda do całego samochodu.. pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rallyman-

1. krzywizna faktycznie była- poprawione:)

2. lampa jest zgodna z blueprintami, a gdy obrócę cały model w takiej perspektywie w jakiej jest zdjęcie które pokazałeś- wszystko się zgadza. Widocznie taki kąt z jakiego jest robiony render

3. tarcze- rzeczywiście za małe- już zostały zwiększone

4. nawet nie wiesz ile mnie to pracy kosztowało, całość zrobiona od nowa- mam nadzieję że lepsza.

 

Dzięki za krytykę

tak to się aktualnie prezentuje

ogol1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nikt nie powiedział ze to jest łatwe ;) z komora też miałem troche zabawy ale warto ją zrobić fajnie bo jak chcesz pokazać silnik a masz krzywą komore to cały efekt jest beznadziejny. Renderki daj szare, mimo wszystko dalej tweirdze że lampy nie sa w dobrej proporcji, pooglądaj zdjęcia ale nie sugeruj sie tylko blueprintami, tarcze mam nadzieje że zrobiłes nowe a nie powiększyłes tylko tamtych ?? pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie komora wyglada tak, chyba nie była zmieniana później to jest siatka z jakiegos wcześniejszego zapisu ale tak jak mówie chyba taka jest do teraz

a49a1ecdfcfa472d.jpg

 

tarcza i zacisk - na zacisku widać niedoróbki :/

 

1885dbba7c4e1d7e.jpeg

 

 

twoja tarcza wyglada za pewne tak

2974f64eedc019bd.jpg

 

 

a to ceramiczny oryginał montowany w nowych super samochodach - Ferrari, Porsche, Aston martin... akurat sa na nim ślady rozrysowania podziału, jaki widac tarcza składa się z 10 identycznych części ;)

 

95e259bace00fbb7.jpg

 

oczywiście nie musisz modelowac tej tarczy :) pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE.. walczę z wnętrzem :) a ciężki to bój.. ale już powoli kończę modeling. jeszcze troche poprawek i przechodzę do materiałów, studia (i jak starczy chęci to sceny)

 

wiekoszoscnowe.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności