Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam pewien problem dodałem kolejną małą roślinkę, kilka kolorków, i podczas renderu wywala na pulpit, nie wiem co się stało, przedtem było dobrze

mam 2 gb ramu

pozdro

Edytowane przez indian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie pasuje mapowanie rantu półki pod wyświetlaczem.. Wygląda jakby otwory były wyżłobione :D

 

Co do czasów renderingu to nie jest źle :D choć na moim 1 GHz przy takiej scence 2x szybiej potrafie zrenderować.. Teraz dodałeś bardzo skąplikowany model. tej roślinki moze i dla tego.. lub po prostu VrayMTL masz tak dodane ze nie trawi i liczy długo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło jaki kaloryfer, powiedz mi jakim cudem go robisz :P

jeżeli to jeszcze nie final i nie skonczyles wszystkiego, renderuj jak najbardziej optymalnie, powtarzam 2-gi raz, bo tracisz czas ;)

 

Druga rzecz: nienaturalne jest światło co leci przez okno w kąt pokoju - czy nie powinno ono być mocniejsze? :)

 

Materiał ścian jest dokładnie biały czy jak? Klepki na podłodze zrób ciut mniejsze i reflecta dawaj... łojejku, wielki masz postęp i pracuj nad mtl'ami. Jak ja kocham tą wip wizkę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakimś poście to pisałem ale powtórzę raz kolejny ;p

"(...) windows xp professional sp3, 3dmax 2009(...)"

"(...)AMD Athlon 64X2 Dual 4000+(2.11_

2gb ramu, ge force 8500gt (...)"

nie korzystam ze swapa , po prostu w ustawieniach kompa przestawiłem z 2 gb na 3 i tyle

 

 

EDIT: około 1000x700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... jaka rozdzielczość renderu? bo szukam rozwiązania w swoich materiałach jakie znalazłem...

 

EDIT: obawiam się że to wina braku RAM'u/włączonych antywirusów/firewalla.

Spróbuj usunąć w menadżerze zadań parę aplikacji co niepotrzebnie Ci ramu kradną.

Scenę przed renderem zapisuj..

Zanim rozpoczniesz render, wypróbuj metodę że zapisany plik otworzysz po reboocie i zrenderujesz na odświeżonym RAM'ie

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi. Podałem Ci wędkę jak szukać rozwiązania w Google :P tu chodzi o właśnie wywalanie na pulpit czyli zamknięcie się CZYDE :)

 

EdIciK: po angielsku, bo po polaku nie wiele pomoże. możesz wyżalić się na dział o V-Rayu na max3d.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej cofnij się do momentu w którym nie wywalało.. poprzez chowanie lub zmiane ustawien na poprzednie!!! u mnie takie coś działa.. i potem sam znajdziesz co robi ci w scenie ze Ci wywala Maxa...

 

Jestem pewien ze materiał powoduje w v-rayu z połaczeniem z Lightami w scenie .. nieskończenie długie liczenie.. i gdzieś ci te światełko się liczy i liczy .. i zwis... proste.

 

Nie jest to winą softu ani ilosci ramu.. bo inne podobne sceny pewnie renderuje Ci oki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi to czytać... ale ładniej wyszła ci wizka, tylko że jakoś tak dziwnie wychodzi translucent na doniczkach i na ścianie za monitorem są prześwietlenia, koło drewnianego krzesła składanego nienaturalny shading...

 

Light cache zależy od rozdzielczości, ale powinieneś dać trochę większy value... zresztą średnio znam V-Raya... subdivs 1000 i sample size 0,2 to gwarancja plam i niedokładności przy takiej rozdziałce - więc prawdopodobnie mniejszy rozmiar sampli i większy subdivs oraz liczba pass'ów z 8 do 10-15 jest lepszy...

Poza tym LC jest za mocny, przestaw go na mniejszą warość koło 0,80 - 0,85 (myślę że bardziej skuteczny i wygodny bedzie color mapping)

 

Do tego secondary bounces jest poprawiany za pośrednictwem Irradiance map i trzeba go trochę podustawić, aby pozbyć się plam (ale nie śrubowac za wysokich wartości)

 

Czy w oknie jest plane z materiałem szkła?

 

Powinieneś znaleźć jakiś porządny tutorial od V-Raya, bo basic ustawienia w "tanich" tutkach to nie wszystko. Proponuję: poszukaj 3ds max v-ray interior tutorial (może jest na Evermotionie) i tam na koncu tutka mogą być przykładowe ustawienia. Warto się wysilić, aby nauczyc się dokonywać dobrego i wydajnego setupu bo ja przywykłem kiedyś do żyłowania maxymalnych ustawien renderu LC i IRR, przez co popsułem sobe opinię, bo eksperci wiedzą lepiej :( Pozdrawiam! :)

 

Dobieraj pomału i optymalnie - wydajność + jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą średnio znam V-Raya...

 

Hyhy, ja nie mogę... xD

 

Tak własnie doszliśmy komisyjnie do wniosku, że Duna Ci zrobi z mózgu wodę, więc może ja się postaram troszkę pomóc.

 

Primo to nie wiem czym tam świecisz za oknem ale daje po oczach, uh daje. Na podłodze to są białe plamy, a nie światło słoneczne. Do tego mają tak ostre krawędzie, jakby ktoś nożem wyciął. Popracowałbym troszkę nad tym. Sam używam Vraysun w Daylight system. Szybkie, łatwe i przyjemne. Do tego vraysky. Warto też w okna wrzucić vraylighty w postaci plane z włączoną opcją "skylight portal" wtedy. Będzie dzięki temu ładnie Ci się światełko rozchodziło, a powinno dać Ci możliwość obniżenia troszkę parametrów samego renderu, chociaż niekoniecznie jego przyśpieszenia, jednakże jest to wskazane, jeśli mają zniknąć liczne plamy, jakie posiadasz. Za plamki również odpowiada HSph. Subdivs w Irr. Oczywiście im wyższe tym lepiej, ale nie należy przesadzać, bo skończysz z dwudniowym renderem. Zazwyczaj optymalne wartości Irr (jak dla mnie, alepewnie można się spierać) to: HSph.: 70, Interp. samples: 20.

 

Swego czasu udostępniłem ustawienia swojej jednej sceny, konkretnie tej: http://pressenterdesign.com/interior/31.htm

 

Możesz je znaleźć tutaj: http://pressenterdesign.com/cgblog/?page_id=18

 

Aha, i jeszcze nie bój się używać niewidocznych świateł we wnętrzach. Czasem wstawienie lekko świecącej, niewidocznej sfery światła w połowie wysokości pomieszczenia może sprawić cuda. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na jakim sprzęcie pracujesz? Może za mało ramu? Chociaż scena nie jest skąplikowana. Postaraj się zadbać o szczegóły: przechodzące się obiekty, obiekty ze standardowymi materiałami, takie różne nietypowe pierdółki mogą mieć znaczenie. Niestety jeśli chcesz być w tym dobry to musisz zadbać o szczegóły.

 

Włącz też sobie vrayloga, może on Ci coś pokaże jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj więcej Subdivs w Light Cache bo Ci się grzyby robią (białe plamy). Podkręć do 1200-1500. :) Ja zawsze daje trochę więcej dla pewności ponieważ u mnie to jest różnica kilku minut podczas renderingu.

 

Też tak miałem, że wywalał mi na pulpit. Stawiałem na ram miałem 2GB. Dokupiłem jeszcze 2 i mam teraz 4GB. Jednakże to nic nie dało. Nadal miałem ten sam błąd. Problem zawsze wyskakiwał mi w tym samym miejscu. W mojej wizce miałem obrus. Gdy doszło do etapu 2/3 (na irr medium) i kwadraty najechały na obrus, po kilku minutach pojawił się pulpit bez żadnego błędu. Zobacz w którym miejscu Ci się wyłącz. Jeżeli to np. będą drzwi to nadaj drzwiom zwykły szary materiał i zobacz czy się to powtórzy :)

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności