Skocz do zawartości

AfterFAIL


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że po takim temacie ewentualni pracownicy będą bardziej ostrożnie podchodzić (lub omijać z daleka) takiego pracodawcę jak NG. Tym samym sami sobie robią krzywdę, która może się dla nich okazać bardziej bolesna niż wysupłanie paru złotych za wykonane umowy. A co do sądu - nie bać się - jeżeli kwota nie jest duża to postępowanie prowadzone jest w trybie uproszczonym. Jeżeli miałeś umowę o dzieło i po okresie trzech miesięcy od wysłania prac nie otrzymałeś wiadomości o ich odrzuceniu, to automatycznie uznaje się je za przyjęte. Dodatkowo są one wykorzystywane przez producenta. Sprawa prosta jak sikanie. Oddaj to prawnikowi i nie martw się o wynik sprawy. Pieniądze powinieneś odzyskać dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

serwus :)

jeszcze calego watku nie przeczytalem , bo w nocy byla zaledwie jedna strona....

ale przypomne o powracajacym co jakis czas pomysle na czarna liste. Pomysł ten pojawia sie od 12 lat. Dwunastu. Jeszcze za czasow grupy usenetowej. I co ? - i nic. zawsze znalazl sie krzykacz ktory mowil o nielegalnosci tego , albo o tym ze ktos bedzie oczernial wspanialemgo pracodawce.

Ciesze sie ze Omen sie z tym nie srał i wreszcie to opisal. -aczkolwiek i tak widze ze dlugo i grzecznie czekał. I kogos to zastanowi, kogos ostrzeze - czy ot takie straszne ? Mi sie wydaje ze to dziala na korzysc grafikow i calej nazesz branzy. I abstrachuje to od akurat tej firmy - nie znam Ich - a mowie o zasadzie. Nieuczciwi ludzie wlasnie licza na to ze cos sie da zalatwi po cichu .

WSZYSTKICH , oszukanych , okradzionych kiedykolwiek pozdrawiam mocno i zycze powodzenia :)

 

 

::::: EDIT ::::

poczytalem caly wątek.

No kochani - ale to do wspoluzytkownikow forum mozecie miec pretensje. Okazuje sie ze wiele osob mialo takie przejscia i nikt sie publicznie nie odezwal. Gratuluje. Siedzenie cicho i patrzenie jak kolejne muchy wpadaja w sidła jest troche niefajne w/g mnie.

Moze teraz rozumiecie ze czarna lista jest dobrym rozwiazaniem - i to wlasnie tutaj na forum, podlegajaca moderatorom itp.

 

Odnosnie ludzi - zawsze baardzo mi sie podoba , gdy ludzie pracuja za mala kase lub dla idei. Nie mam absolutnie nic do czlonkow teamu - i Ich popieram. A z kasą tez mogq byc przesuniecia - ale wtedy dluznik powinien przyjsc i powiedziec jaka jest sprawa , i ze bedzie obsuwa.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Edytowane przez kannu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze powinieneś odzyskać dość szybko.

 

Mysle, ze nawet na poziomie uciszenia sprawy.

 

 

Imho nie ma zadnego tlumaczenia. Zeby chociaz napisali, ze nie maja kasy na przyklad, a tu totalna zlewka.

 

A gdyby Omen siedzial nad tym miesiac, nie zarabial innych pieniedzy i za oczekiwana kwote mial nakarmic rodzine?

Sa ludzie, ktorzy w ten sposob sie utrzymuja, nie sa studentami, ktorzy dorabiaja na boku.

 

Takie zachowanie potrafi bardzo skomplikowac sytuacje zleceniobiorcy. Mysle, ze bank, ktory nie otrzymalby raty, nie bylby tak bardzo cierpliwy. O Urzedzie Skarbowym nie wspomne.

 

*** staje na podescie ***

 

Mowimy dosc opozniajacym sie platnosciom!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wypowiem się w tej kwestii.

 

Stanowisko w kwestii powstawania jakiejkolwiek czarnej listy na forum jest takie jak było - czegoś takiego nie będzie.

 

O tym dlaczego pisałem już wielokrotnie. Nie popieram w żadnym wypadku nieuczciwych praktyk, ale forum to nie jest sąd, który może orzekać o winie, rozstrzygać spory.

 

Stąd ten wątek zamykam.

 

Rozumiem, ze Omenowi bardziej chodziło o nawiązanie jakiegoś kontaktu z firmą, który się zatracił. Być może uda mu się jeszcze to wyjaśnić.

 

Jednak ani administrator, ani moderatorzy nie są w stanie i nie mają mocy prawnych, aby rozwiązywać takie spory i tym bardziej sprawdzać co jest prawdą/nieprawdą.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wiadomość od autora wątku:

 

Zostałem również poproszony przez autora o zamieszczenie informacji, iż firma skontaktowała się z nim, przeprosiła za zaistniałą sytuację i obiecała jak najszybciej uregulować zaległe należności.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności