Skocz do zawartości

Radziecki czołg pływający T-40


Wizjoner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

narazie dobrze wygląda, oprócz blueprintów przydadzą ci się również jakieś zdjęcia, czasami plany mają się nijak do danego modelu, w większości są to ogólne rysunki, dobrze jest podczas modelowania zaglądać na fotki, powodzenia w modelowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromy problem ze zrobieniem włazu, męczę się już kilka godzin, chciałbym żeby podstawa miała ostrą krawędź, a góra była ładnie zaokrąglona, dodaję mesh smooth, maniupuluję subobject levelami, ale wychodzi jakaś kaszana.

 

cc468365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz wszystkie poligony na górze i bokach - nadaj im smoothing group 1, zaznacz poligony na dole - nadaj im smoothing group 2 (ważne zeby te co mają 2 nie mialy 1 równoczesnie) - dodaj sobie do tego meshsmooth z zaznaczoną opcją żeby brał pod uwagę Smoothing Groups i powinno dzialac. Ewentualnie jakis chamfer na krawędzi którą chcesz miec ostrą tez mozesz dodatkowo zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały projekt poszedł do kasacji, bo znalazłem w sieci nowe, lepsze plany i zdjęcia i po zestawieniu z tym co do tej pory zrobiłem wyszło, że odbiega dużo od oryginału. Zrobiłem już bryłę korpusu, przy okazji uniknąłem błędów jakie popełniłem poprzednio, głównie była to krzywość modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engon>edit poly>zaznaczam płaszczyzne> insert dla poligonu> przesunięcie do przodu>insert raz jeszcze i przesunięcie. potem ms x 1 jak nas stać a jak nie smoth. fertig ;)

Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem :P ale, czy to ma być coś takiego?? I ten obiekt ma być bez spodu? a i jeszcze jedno nie wiem, gdzie jest opcja Insert, no chyba że to chodzi o Inset?

 

152bf4105af70bbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja; udało się zoptymalizować model i zmniejszyłem liczbę Polys ze 100 do 50 tys. I tu mam takie pytanie, czy 50 tys. to dużo, jak na to co tu widać??

 

a4ad1f6b.jpg

Edytowane przez Wizjoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest drucianka a nie ażurowana blacha to użyłbym prętów z boxów polygony na końcu i początku można usunąć bo wygląda na to że są schowane.

I tak wychodzi 4 poly i 8 trójkątów na drut.

 

Policz ile jest tych drutów pomnóż przez 8 i sprawdź ile twoja siatka ma trójkątów; jeżeli trochę więcej to ok , jeżeli dużo więcej to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boki kadłuba troche pusto wygladają, nitów nie było na nich? gąsiorki rób!

No boki takie puste są, jak w planach, a co do gąsienic to też będzie problem, że względu na brak fotek. Tak przy okazji; łopatę zrobiłem :P

 

364009b7.jpg

Edytowane przez Wizjoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu męki z gąsienicami udało mi się osiągnąć poniższy efekt; nie są całkowicie zgodne z oryginałem, ale to głównie wina braku dobrych zdjęć. Już je takie zostawię, bo nie mam więcej siły z nimi się bawić. Mam natomiast pytanie: czy istnieje jakiś sposób na takie ustawienie ogniw, aby nie było kłopotu z prawidłowym ich połączeniem, bo obawiam się, że pierwsze i ostatnie mogą się na siebie nachodzić w połowie.

 

65be96ff.jpg

Edytowane przez Wizjoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff udało się jakoś spiąć gąsienice. Nie wiem, czy istnieje sposób na zautomatyzowanie tej czynności; ja to robiłem manualnie, ogniwo po ogniwie. Wraz z gąsienicami przybyło 200 tys. poli co stanowi połowę całej wartości i już max zaczął zauważalnie podmulać, ale nie jest to zbyt uciążliwe. Jeszcze kilka detali, jakieś poprawki i finisz.

 

dc95322f.jpg

Edytowane przez Wizjoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności