Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ostatnio zabrałem się za robienie takiego potwora. W związku z tym, że same etapy modelowania są bardzo powierzchowne więc zwracam się do was o pomoc.

Ogólnie powiedzcie mi co mogę poprawić na tym etapie. Nie długo dorobię paszczę z mackami oraz nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To nie będzie baza w Zbrushu, ponieważ wychodzę z założenia że zanim się wezmę za Zbrush'a to chcę dobrze posługiwać się 3ds Maxem. Chciałbym zrobić noge, konkretnie stopę. Poprostu mam ekstrudować i tyle czy macie może jakieś jeszcze inne wskazówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to o czym mówiłem na początku. co drugi loop na tułowiu niczego Ci nie definiuje. mówiąc prościej, jeżeli usuniesz co drugi loop, niczego nie stracisz z ogólnego kształtu. te linie wewnątrz nie są za nic odpowiedzialne, a komplikują Ci model, który na tym poziomie ciężko będzie Ci modelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych loopów jest tyle bo się wzorowałem na tym co robił autor tutoriala.

 

W tutorialu loopy służyły temu, żeby zaokrąglić model.

U ciebie służą temu, żeby była ich taka ilość jak w tutorialu, ale nie zaokrąglają modelu ani nie spełniają żadnej innej funkcji, tak jak powiedział Nocny Drwal, są niepotrzebne. Są dodane zbyt szybko i za dużo ich. Dodawaj zawsze tylko jeden loop na raz, potem przesuwaj vertexy aż kształt pasuje, dopiero potem następnego.

 

Tutorial nie jest najlepszy dla początkującego, ponieważ wiele kroków w polymodellingu jest przeskoczonych.

Do tego dochodzi, że tamto to jest baza pod Zbrusha, przez co ma pewne właściwości (kwadratowe poly równej wielkości) których by się nie robiło gdyby to był normalny model tylko do maxa (a pisałeś że jeszcze nie chcesz się bawić w zbrusha a najpierw dobrze nauczyć maxa, co zresztą uważam za rozsądne)

Edytowane przez Ania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności