Skocz do zawartości

Delorean DMC 1981 wehikuł czasu z "back to the future"


cucsoniuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zabieram się właśnie za modelowanie mojego pierwszego samochodu - Delorean DMC z 1981.Wychowałem się na tym filmie a samochód ten darze dużym sentymentem. Mam prośbę o ocenę siatek i czy zmierzają w dobrym kierunku...

 

przechwytywaniewtrybiepi.th.jpg

przechwytywaniewtrybiepe.th.jpg

 

przechwytywaniewtrybiepp.th.jpg

przechwytywaniewtrybieps.th.jpg

 

 

chciałbym zrobić scenkę gdzie wehikuł ten jest w trakcie "przejazdu" do innego czasu w jakimś znanym Polskim miejscu...jeszcze nie wiem gdzie ale chciałbym żeby to gdzieś w Poznaniu było :) Też nasuwa się pytanie czy modelować to miejsce czy dać jako tło jakieś zdjęcie...

 

Referki

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=delorean+dmc+1981&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2

Edytowane przez cucsoniuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyprzedziłes mnie :D Ja też zacząłem robić, ale brakowało mi motywacji by skonczyc :D No ale będe sledził progress ;) Ps. Tez uwielbiam ta serie a ta bryczką to bym sam pojeździł... Hehje tez planowalem zrobic scenke podczas "skoku" - niestety lenistwo wzieło górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywo, po za tym miejscami za gęsto, a miejscami za rzadko.

Zeby nie zniszczyc sobie ulubionego pojazdu, uprzednio polecam przerobic ze 2-3 tutoriale o modelowaniu samochodow.

Edytowane przez Kr3tz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:[

no dobre w tym wszytkim jest to że to dopiero początek prac...bez skrupułów można usunąć.W sumie dlatego w tak wczesnym etapie prac dałem na forum żeby później już po fakcie się nie okazało że są rażące błędy..... Znalazłem lepsze blueprinty przejrzałem kilka tutorail i zaczynam od nowa. Wszyscy, którym ukradłem pomysł przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którym ukradłem pomysł przepraszam

 

Spoko oko luz majonez - nic nie ukradłeś :D To myśmy (przynajmniej ja) spóźnili się przez lenistwo :D

 

Tak jak mówią, najlepiej przerób jakis obfity videotutek o modelowaniu bryki i wtedy porzadnie za DeLoreanka się wziąć :D Samochód klasyk i nie wypada go zepsuć ;) Pozdro i czekam na efekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Milo widziec kolejnego zapalonego modelera samochodow :) Ja bym sie przyczpil siatki na nadkolach. Jak dla mnie jest za gesto i moglbys linie siatki rozkladac promieniscie a nie rownolegle jak masz to w tej chwili. Druga rzecz do jakiej bym sie przyczepil to bryla. Chodzi mi o to, ze lepiej Ci bedzie jesli wymodelujesz cala bryle samochodu, a pozniej dodasz kilka ciec i zdetachujesz elementy takie jak drzwi i okna. Jak dla mnie jest to zdecydowanie latwiejszy sposob no i oczywiscie wszystkie elementy beda ladnie pasowaly.

 

No i jak wszyscy zachecam Ciebie goraco do przerobienia kilku tutkow o modelowaniu aut, bys mial pojecie jak rozkladac siatke i jakich narzedzi uzywac.

 

Zycze powodzenia,

 

xaoo

 

P.S.

 

Bede monitorowal ten watek i sledzil Twoje postepy. Nie poddawaj sie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły święta można się zacząć bawić...:)

 

asdasdmhy.th.jpg

 

qazwsx.th.jpg

 

z moich przemyśleń i z analizy sceny przeskoku http://www.youtube.com/watch?v=BytKSy8M4bk stwierdzam że wnętrze też będzie trzeba modelować. Światła dałem żeby zobaczyć jak bedzie to wyglądało. Brakuje wycieraczek z przodu, światła przeciwmgielnego i rury wydechowej...no i napisu na zderzaku tylnim. Bardzo prosze o ocene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena do "przejścia w inny czas" w Poznaniu...Hymm polecam Hetmańską albo Głogowską :D Zrób po prostu zdjęcie tych ulic i montaż ;]

 

Myślałem nad tą co biegnie z góry kolo starego browaru między browarem a pfc...myśle że jest tam możliwość osiągnięcia 88 mph no i ładne i rozpoznawalne miejsce...może czasem trafi to do Kulczyka i mi coś odpali ;)

 

p.s widziałem gdzieś kiedyś na tym forum jak się robi taki montaż ale teraz nie mogę znaleźć jakby ktoś miał jakieś info proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary rynek trochę nieralny...za mało tam miejsca za dużo bruku, ludzi...często wracam koło browaru z imprez i fajnie to w nocy wszytko wygląda....:)

 

ale najpierw muszę skończyć model później się sceną zajmę

 

eros146 - fajne to, ale pamiętam z tego forum super zrobioną Warszawę - samochód i tam było chyba wyjaśnione jak to się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Ostatnio znalazłem trochę czasu wiec wziąłem się za DeLoreana. Ogólnie wszytko szło ok dopóki nie zacząłem bawić się materiałami. Wyszły wszystkie błędy w modelu ale w miarę swoich możliwości usunąłem większość z nich. Po wykonaniu rendera widzę jakiś błąd za przednim nadkolem no i kratka do wlotu powietrza się trochę "zamazała" Dałem Current Present - Medium a HSphr subdivision 800 (dać więcej?) Wnętrza (oprócz foteli) jak i całego oprzyrządowania do przenoszenia w czasie nie ruszałem to będzie kolejny etap mojej pracy. Czekam na krytykę zwłaszcza car-makerów:) Pozdrawiam

Kolejne rendery "w drodze"

 

deloreanv.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze taki mały. Przydal by sie 3x wiekszy. Patrzac na ten mozna powiedziec ze swiatla i ich material sa fajne. Felgi mogą tez byc spoko. Słupek i dach sa zrąbane i oba nadkola:( Daj wiekszy render i jasniejszy bo nie widac polowy autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze słupkiem i dachem jest nie tak? Nadkola "wymieniałem" z 5 razy i już więcej ich nie tykam. Render taki dałem bo bardziej mi chodzi o scenę (moment przeskoku w czasie) niż o sam model auta. Ma to być w nocy i na otwartym terenie dlatego właśnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewy slupek patrzac na render pokazuje ze jest on cienki jak papier i dach tez. A po prawym widac ze jest krzywy(zweza sie w srodkowej czesci) na dachu masz jakis kant przez cala dlugosc miedzy slupkami. nie ma uszczelki na szczycie szyby. spojrz w referke i zobacz jak slupki lacza sie z maską. Z nadkolami wystaczy ze dasz dwa chumfery i bedzie ok. wazne zeby nie byly takie spiczaste tylko byla ta scianka jak w prawdziwym DeLoreanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update.

 

qazq.th.jpg

 

16457956.th.jpg

 

ma ktoś może jakiś tutorial jak wstawić obiekty 3d (w tym wypadku samochód) w jakieś tło ze zdjęcia tak żeby to w miarę realistycznie wyglądało. Chce zobaczyć na czym to polega. Bo mam dylemat czy modelować otoczenie czy pójść na łatwiznę i wstawić zdjęcie bądź mapę HDRI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delom.jpg

 

Witam, mam problem przy dodaniu zdjęcia jako enviroment dodaje mi elementy tego zdjecia jako odbicie w karoserii...np linie na drodzę. Da się to jakoś tak zrobić żeby to się nie odbijało?

 

Drugi problem to za bardzo nie wiem jak zrobić te wszystkie błyski powstające podczas skoku w czasie. Vraylightmaterial nie wchodzi chyba w grę. Nie znam jeszcze adobe after effects czy da sieto tam w łatwy i przystępny sposób zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Cały czas męczę się z tym problemem i ni ch.ja...Dało fajny efekt jak dałem do Environment mapę hdri (jakąś darmową) ale niestety nie mam takiej mapy miesjca które chciałbym użyć w scenie. Ponaiwam prośbę jak wyłączyć odbicia background (jako bitmapa) na materiały w v ray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wysyłam to co przyniosły moje niekończące się boje z tym samochodem. Pierwszy render zrobiłem tylko tak na otarcie łez no i jakoś wygląda

delorean.th.jpg

 

Chciałbym osiągnąć coś takiego

skoks.th.png

Ale wychodzi TO......

gotowez.th.jpg

 

Przede wszystkim doszedłem do wniosku że ta scena wygląda tylko tak fajnie na filmie:) tzn jak jest w ruchu. Sam kadr nie za bardzo - musiały być same światła. Wybrałem moment rozpoczęcia przeskoku gdzie jest ich dość mało. Ale i tak mi się to nie podoba. Już wyczerpałem wszystkie swoje możliwości. Co zrobić by "jakoś" to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności