Skocz do zawartości

Pit 11 - jak to ugryzc...


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :-) Pewnie lamerskie pytanie ale cóż.. kwiecień leci, termin upływa..

 

Pit 11 - jak to ugryzc :-) ?

 

Sciagnalem troche programow do rozliczania pitow, ale zaden nie posiada opcji na 11 ?

 

Z góry dziekuje wszystkim zainteresowanym.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakiś dziwny PIT masz. Nie znalem "11-tki".

Z ciekawości chciałem sprawdzić co to jest takiego i wyszło:

http://www.pit.pl/pit-11/index.php

 

Czy, aby na pewno termin jego rozliczenia to kwiecień?

 

Nie wiem czy nie lepiej będzie Ci oddać ten PIT do jakiegoś biura rachunkowego. Rozliczenie nie powinno być drogie, a bedziesz mial pewnosc, ze został dobrze wypełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownik, czy pracodawca?

 

jak pracownik, to jest obowiązek aby pracodawca, owy pit wysłał do US (urzedu skarbowego) i kopie do Ciebie, cobyś mógł sobie z niego wziąść pewne dane 'cyferki' i uzupełnić swój pit37

 

chodzi o umowe o zlecenie tak?

 

a jak jestes pracodawcą, to niestety nie wiem jak to się je od tej drugiej strony

 

chyba ze sie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś zapewne pit-11 od pracodawcy za umowy o dzieło za zeszły rok..

 

A sam rozliczasz się zapewne na pit-36 albo 37 nie pamiętam w tej chwili.

Najlepiej tak jak MrPank radzi, jak nie wiesz ocb to idź do biura i z głowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze widnieje cos takiego..

 

PIT 11 - INFORMACJA O DOCHODACH ORAZ O POBRANYCH ZALICZKACH NA PODATEK DOCHODOWY (od 1.01.2008 do 21.12.2008)

 

Dwustronicowa kartka papieru, dostałem od zakładu w ktorym pracuje..

I napewno musze teraz cos z tym zrobic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem dodatkowo cos takiego - czyli zostaly mi 4 dni na wyslanie.. :-) A biura to tu zadnego na tym zadupiu niema..

 

http://www.moneta.pl/artykul/20457/Informacja-o-uzyskanych-przez-podatnika-dochodach-oraz-o-pobranych-zaliczkach-na-podatek-dochodowy.html

PIT-11 (formularz PIT - 11.pdf)

 

Jest to imienna informacja o wysokości dochodów osiągniętych przez podatników. Taki dokument musi wystawić pracodawca i przekazać pracownikom, którzy zrezygnowali z rocznego obliczenia w miejscu zatrudnienia, ponieważ zamierzają korzystać z ulg lub uzyskali dochody z innych tytułów.

 

Czyli to jest to co dostalem od swojego pracodawcy, nie mam nic do odliczenia tzn zadnego neta ani zadnych uslug, nie mam zony ani nikogo na utrzymaniu.. Zatrudniony do 2015 na normala umowe.. Co powinienem teraz zrobic? Jaki pit dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz pit 37 i wypelniasz na podstawie pita 11 ktory dostales (generalnie 10latek z tym sobie raczej radzi)... jak nie radzisz sobie to bierzesz i sciagasz program (np. ze strony pity.pl) i w nim przeklepujesz wszystko....

... jak kompletnie niewiesz oco chodzi to sorry... ale trza by bylo jakas szkole zaliczyc... (oczywiscie to tylko taka dygresja... bo wierze ze sobie poradzisz) :)

 

 

... a tak BTW ... to skoro nie masz zadnych odliczen to trzeba bylo poinformowac pracodawce zeby on ciebie rozliczyl.... ale teraz to juz za pozno...

Edytowane przez krakusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i tak zdaje się trzeba dupsko ruszyć raz żeby złożyć oświadczenie Kierownikowi US o składaniu dokumentów drogą elektroniczną... Jeżeli się mylę to dajcie znać :)

"Zeszłoroczny wynik został więc przekroczony już pierwszego dnia uproszczonych e-rozliczeń. W czasie rozliczeń podatku od dochodów osobistych za 2007 r. fiskus dostał przez internet... 306 PIT-ów i 260 załączników. Wtedy jednak nie dość, że możliwość składania PIT-ów przez sieć ruszyła 1 kwietnia i trzeba się było ubiegać o zgodę naczelnika urzędu skarbowego na takie rozliczanie, to jeszcze formularze wolno było podpisywać tylko kosztownym bezpiecznym podpisem elektronicznym. Teraz ani taki podpis, ani zgoda naczelnika nie są już potrzebne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności