Skocz do zawartości

Fryrender & Maxwell: łazienki


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to nie moje, ja nosze białe :D

 

wiem, że nudno, ale nie chce mi się dłubać, ani w scenach, ani w materiałach. Wracam teraz do wcześniejszych scen z tego wątku i spojrze krytycznym okiem na to. Portfolio mi wyschło, trzeba się spieszyć ;)

A na koniec zrobię exteriora - kiedyś musi być ten pierwszy raz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, możesz rzucić ustawieniami lustra, bo u mnie wygląda to tak:

zrzut1.th.jpg

i efekt jest taki:

output001copy.th.jpg

Jak widzisz, masa ciapek na lustrze. Ze szkłem na prysznicu już sobie poradziłem, ale lustra nie mogę opanować. A, i mógłbyś sprecyzować jaką masz wersję? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

tu masz wersję:

 

FryLic.jpg

 

a tu lustro:

http://www.patart.com.pl/elven/pic/mirror.rar

 

ps. nie używaj ceramiki ze strony Fraya, bo jest zbyt matowa, ja zrobiłem sobie taką:

http://www.patart.com.pl/elven/pic/ceramika.rar

 

i postaw niewidzialne dla kamery światło przy ceramice, a nabierze sexapeal'u ;)

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że bardziej problemem są światła za szkłem niż sam materiał lustra.

 

dielektryki dają dużą kaustykę która robi taki koszmarny szum w biasedowych silnikach .

 

wszędzie radzą aby nie oświetlać scen za pomocą świateł schowanych w szklanych kloszach a jak już to wyłączyć je z pod wpływu GI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że niepotrzebnie przepalałeś tło, choć delikatnie, to i tak widać. Przy takiej powierzchni przeszklenia różnica pomiędzy natężeniem światła wewnątrz, a tym na zewnątrz będzie naprawdę niewielka. Sprawdź sobie nawet na refce, z której korzystasz.

I dalej namawiam do 'osadzenia' wszystkiego bardziej na podłożu, dodaj kawałek plaży, albo chociaż podest jakiś z desek na zewnątrz.

Co do dwóch ostatnich prób, to w mentalu podoba mi się światło bardzo idące od okien, szczególnie w okolicach wanny:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, masa ciapek na lustrze. Ze szkłem na prysznicu już sobie poradziłem, ale lustra nie mogę opanować. A, i mógłbyś sprecyzować jaką masz wersję? ;)

 

nie widzę na screenshocie jaki kolor ma materiał lustra, ale proponuję zapomnieć o czystej bieli w materiałach. my używamy najwyzej 235. tak radzi autor fryrendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności