Skocz do zawartości

Maya nie pozwala zapisywać tekstur, które są w niej użyte.


arev

Rekomendowane odpowiedzi

Nakładam materiał na obiekt. W slot koloru wrzucam teksturę. Edytuję ją w PS i gdy chcę zapisać, by zobaczyć zmiany na modelu, zazwyczaj otrzymuję komunikat, że inny program używa tego pliku. Nie dzieje się tak zawsze, ale w znakomitej większości przypadków. No i jest dość irytujące, bo żeby zobaczyć jak wyglądają poprawki na teksturze muszę wyłączać na chwilę Majkę. Pls hlp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to troche kanal i nie znalazlem na to zadnego sposobu jak na razie (co prawda u mnie chodzi o AE i AP, ale problem ten sam) - jedyne co moge polecic, to uzywanie naprzemiennie dwoch plikow - zawsze to predzej, niz caly program przeladowywac

 

(sorry za brak polskich liter, ale windows mi swiruje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trać nadzieji Destro zepsuje swoją konfigurację potem ją naprawi i Ci powie jak to zrobił :D.

Próbuję prawie od południa ale majka dzielnie się trzyma :D

nawet otworzyłem texturę w PFX i ją poedytowałem ale nawet po tym PS tylko zakomunikował, że textura została zmieniona a potem grzecznie ją nadpisał :)

 

pamiętam, że miewałem czasem takie błędy może nawet w tej konfiguracji na której teraz siedzę ale głowy nie dam uciąć :) może vista taka dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja znalazlem takie rozwiazanie:

PS > preferences > file handling > File handling options: Image previews ustawic na: never save lub ask when saving

 

na forum adobe pisza jeszcze ze problem moze byc z niektorymi antywirusami co blokuja dostep do plikow *.tmp

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może vista taka dobra
Też używam Visty.

@piszpan: Zrobiłem jak napisałeś, ale nic to nie zmieniło. Problem leży raczej po stronie Majki niż PSa. Thx anyway.

 

@streaker: zapomniałem wcześniej napisać, że z dwoma plikami też nie działa. Gdy raz wrzucę obrazek do materiału to Majka "używa" go nawet po zastąpieniu innym. Dopóki jej nie wyłączę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności