Skocz do zawartości

SCENA 3D: Spelunka :-)


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w przerwie pracy nad shortem, postanowilem ze zrobie jakas prosta scenke i tak zrodzil sie pomysl aby zrobic mala spelunke ukryta gdzies w piwnicach. Klimat ogolny brudek, porozbijanie butelki i te sprawy pewnie tez mozna bedzie zobaczyc sporych rozmiarow kosz na smieci ktory ktos zrzucil ze schodow w przyplywie pijackiej furii.

58949_0.jpg

 

Testowy render i texturki.

 

59049_0.jpg

 

 

58971_1.jpg

 

58971_0.jpg

 

I jeszcze model kosza na smieci.

 

59055_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzienie powyginana ta barierka, nie wyobrazam sobie jak taka gryba rura moze sie powginac tylko w miejscu udezenia, wygiela by sie raczej na calej dlugosci, no chyba ze ktos podlozyl 2 kowadlaw odstepie 40 cm i tlukl mlotkiem, tylko ze gumowym ;) bo nie widac splaszczen, a potem w nastepne miejsce,

 

poza rurkami scena git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie jest git proponuje dozycic jakis stol do bilarda troszke mgielki (od papiersow) jakies plakaty na scianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawy:

- porecze sa za niskie,

- schodow jest za duzo - wysokosc pomieszczenia wyglada na niecale 3metry, a doliczylem sie 32 stopni co daje 9,3 cm wysokosci jednego stopnia!!! Nikt by nie byl w stanie chodzic po takich schodach!

Przyjmij wysokosc stopnia ~18cm na 25cm głębokosc to taki standard ---> przelicz ilosc dla wysokosci pomieszczenia i zbuduj na nowo:)

 

Skoro ten otwor w stropie jest szerszy od schodow to musisz tam zrobic balustrade.

 

Textura cegly jest dziwacznie zdeformowana, bardzo to kłuje w oczy, radze poszukac innej.

 

To chyba tyle - najpierw popraw konstrukcje, a pozniej zajmij sie iloscia graffiti na scianach i reszta...

 

Pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne jak na początek, ale do finishu jeszcze dużo brakuje :D

Te cegły są chyba troche za duże jak na moje oko, ale wkońcu na oko to chłop w szpitalu umarł, jednak można by je troche wybrudzić... jakieś zacieki czy coś bo za czyste te pomieszczenie jak na spelune :cool:

można też postawić stolik jeżeli to ma być speluna, przecież nie będą pić na schodach :D

czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update poprawione zostaly.

Render time to 8 min 21 sec MR

 

- graffiti

- drzwi

- rozbryzgi farby na scianie i podlodze

- podloga

- roznego rodzaju podpisy

- zeskalowac lekko cegly

- zacieki

- schody

 

 

59253_0.jpg

 

 

59253_1.jpg

 

 

59253_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum robi się coraz bardziej multiplatformowe... i bardzo dobrze :)

 

Skilo, jak ty żeś to światło obliczył to ja nie wiem :D przecież, żeby dobrze narysować kąt padania promieni słonecznych, to chyba jeszcze trzeba wiedzieć gdzie jest Słońce :]

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat jak z Duke Nukem :D zaraz jakis swiniak ze strzelba wyskoczy!

Swiatlo moze byc, tylko nie przepalaj tak mocno na posadzce moze Decay wlaczyc czy jak to sie w Mayce nazywa? Schody zdecydowanie lepiej, ale pierwszy stopien o polowe za nisko (drobiazg ktory przeszkadza) no i BALUSTRADY DO GÓRY PODNIEŚĆ (wys 90~100 cm)

 

Ogolnie bardzo ciekawie zaczyna wygladac - ta jakosc renderu!

 

pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... co do swiatla to jeszcze mysle nad nim caly czas, co do decaya to jest wlaczony mam jeszcze 2 inne typy ich to pokombinuje ale to na koncu,co do detali to jeszcze bedzie sporo dodane. Co do scian beda bardziej brudne, osmolone i co tam jeszcze... kaluza dobry pomysl zula tez sie pewnie wstawi, mysle ze bedzie on spal na takiej starej kozetce przy scianie po ostatniej popijawce heheh, co do projektu samego pomieszczenia hehe budowlance mieli lekka babke i spaprali. Przy okazji sobie potweakowalem mentala udalo mi sie zejsc do 1min 52 sek, jak wyszlo sami zobaczcie a oto i ustawienia btw. Thx 4all za commenty.

 

Global Illum Photons: 1024

Global Illum Accurancy: 64

Global Illum Radius: 3.000

 

Photon Volume Accurancy: 64

Photon Volume Radius: 3.000

Max Reflection Photons: 5

Max Refraction Photons: 5

Max Photon Depth: 5

 

Final Gather Rays: 128

Min Radius: 0

Max Radius: 0

 

Sampling Quality: Min 0 Max 1

 

 

59364_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr. Strach sie bać po takich schodach zchodzic :). Ja mając 190 wzrostu zrobiłbym se krzywde schodząc po tych schodach. Poza tym coś mi tutaj nie pasuje... Chyba są to te drzwi, które w stosunku do otoczenia są troche za małe :).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta barierka to chyba tylko do grindowania sluzy a co do calosci to super nie mniej jednak zeby wszystko bylo git popracuj nad szczegolami skoro h stopnia=18 to w twojej pracy h barierki =45 a powinno byc co najmniej drugie tyle chociaz jko ze jest to przestrzen publiczna sugerowal bym nawet h=110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z tymi barierkami to jest troche dziwne, wiem co mogl bys zrobic - zrobic taka siatke jak na plotach jest, zrobila by klimat a w szczegolnosci tam po prawej stronie schodow... co do rury to zrob stara rure zardzewiala z pajeczynami , bo teraz wyglada jak swierzo malowana :| ogolnie jest pieknie... super sciany!! COOL :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się prawie wszystko podoba, dokładniej mówiąc to tylko barierki po dłuższym wpatrywaniu się mają dziwne kształty.

Wiem że chodzi ci oto aby były krzywe ale wygląda to troche dziwnie.

Jeżeli tobie sie to podoba to ok. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas, tylko współczuję temu kto wpadnie przez to poszerzenie dzury w suficie. A jeszcze bardziej współczuję temu który będzie w tym czasie wychodził drzwiami. Opuść końcowe uchwyty balustrady bo wyglądają jakby obie były skrzywone w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to brakuje troche BUMP’a cegly pod GRAFFITI. Sciana jakas taka plaska jest w tych miejscach. Oprawka do lampy chyba jest za duza. Jeśli to taka standardowa to powinna mieć przy podstawie jakies 10-11 cm srednicy. Cegly sa za duze. Na wysokosci dwu metrowych drzwi (zakladajac ze cegla + tynk to jakies 7cm) powinno ich byc okolo 28, a jest 17. :D

Ogolnie pomysl mi sie podoba :D

Oczywicie moje zdanie sie tu absolutnie nie liczy :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności