Skocz do zawartości

Dziwny rendering po vray proxy, co robie zle?


kowal1916

Rekomendowane odpowiedzi

Łacze poszczegolne elementy w jeden caly po czym robie export vray, a po renderingu wychodzi cos takiego http://img7.imageshack.us/img7/5148/proxyu.jpg

zamiast samochodu wychodzi grupa jakis przypadkowych trojkacikow..co moge robic zle..? prosze o pomoc i jednoczesnie dziekuje za kazda wskazowke...bardzo mi na tem zalezy i kazda rada napewno sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak to vrayowe..? importuje plik 3ds z jakimis gotowymi matrialami i robie export proxy, nie wiem jakie materialy;/ to samo robi sie zarowno z samochodami jak i drzewami, moze powinienem cos zaimportowac pozniej jakos, jesli tak to prosze w miare mozliwosci o dokladne wskazowki krok po kroku bo vray prxy to dla mnie nowosc poki co ale robie wszystko jak na tutorialach i w podpowiedziach. dziekuje za zrozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne obiekty, ktore nir maja materialow mi wychodza elegancko, jednak mi chodzi przede wszystkim o drzewa, mam drzewa z gotowymi materialami i texturami, wszystkim gotowe do wstawienia a tak jesli zrobie je bez zadnego materialu to jak pozniej zrobie ich kilkadziesiat to niestety nie bede im potrafil nadac tyvh materialow;/ w ogole nie potrafie zdjac materialu z obiektu ktory zaimportowalem, poniewaz nie ma ich w tabelce z materialami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie tak i nic, wyczytalem cos, ze z merge cos mozna zrobic ale nie do konca mi wychodzi to bo tez nie do konca wiem o co chodzi..

 

 

moze ktos moglby napisac jak pokolei zmienic material na vray bo chyba jakos zle to robie;/

 

 

 

powiem tak, siedze nad tym od wczoraj i doszedlem do jednego wniosku, na prostych brylach wszytsko wychodzi na skomplikowanych efekt taki jak w pierwszym poscie w tym temacie niestety. moze cos w renderingu powinienem ustawic... nie wiem... trace wiare w to, ze da sie to zrobic...

Edytowane przez kowal1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób sobie w ME jakiś prosty szary VrayMtl

2. W scenie CTRL+A i nałóż ten materiał na wszystko.

3. Wszystki obiekty z-Attach-uj

4. Wyeksportuj do proxy

 

i sprawdź.

 

dzieki, zaraz popatrze, tylko, ze u mnie nie ma opcji VrayMtl jest Vray

LightMtl, ale jak przelacze na ta opcje to wszystkie materialy na podgladzie w editmaterials sa czarne, zero jakich kolwiek zmian.

 

zrobilem jeszcze w ten sposob, ze sciagnalem sobie jakies materialy do vray, wybralem tak jakis zloty material, nalozylem na obiekty(wczesniej z attach-owane, zrobilem proxy i ten sam efekt, trojkaciki jakies poprostu w tym zlotym materiale, moze powinienem cos zmienic w opcjach renderu, bo od zainstalowania vray-a nic nie ruszalem sie jego opcji, poprosyu uruchamiam 3ds i roie tak jak do tej pory...

 

 

 

zrobilem to juz co napisales i nic, w ogole te materialy vraymtl czarne caly czas.. ale dzieki wielkie za pomoc

Edytowane przez kowal1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj, że się w trące - czy Ty w ogóle zmieniłeś rendera w ustawieniach z default scanline na vray ?

 

Dla jasność: Proste obiekty typu primitives w postaci vray proxy na scenie renderują się w scanlinie, brak VrayMtl na liście materiałów, czarne kulki w edytorze - to jest podstawa mojego pytania.

Edytowane przez La R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja napisałem coś niestosownego ? tylko spociłem się bo czytałem po czasie i denerwowałem się czy ktoś wpadnie na to gdzie leży problem.

 

a kozak to źle czy dobrze ? bo nie wiem czy dać z liścia stoliczniku! (stoliczniku to źle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioR - dzięki za wyjaśnienie, z tego słodkiego obrazka wynika że kozak to zdecydowanie dobrze , a ja tak po chamsku pojechałem kowalowi z 1916 roku ze stolicą prosto w twarz. Znowu czuję się jak jolanta rutowicz w bibliotece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności