Skocz do zawartości

POSTAĆ 2D: Leżąca w trawie


RuDessa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, szanownych forumowiczów ;]

 

Chciałabym opublikować moją pierwszą pracę, która powstała całkowicie cyfrowo. Do tej pory korzystałam jedynie z farb i płótna, ewentualnie węgla. Postanowiłam postawić na dalszy rozwój. Wiem, że praca jest przejaskrawiona, że jest w niej wiele pomyłek, a tło jest na maxa niedopracowane. Mimo iż jest to moja pierwsza taka praca, nie proszę o wyrozumiałość, lecz, wręcz przeciwnie! Proszę krytykować! To dla mnie ważne! Szczera krytyka- nie ma nic lepszego :D Wybaczcie mi tę nagość, ale postanowiłam nie zaczynać od zróżnicowanych materii. Jeszcze nie znam w pełni photoshopa. Postawiłam więc na skórę, na nagość

 

Dziękuję, że poświęciliście mi chwilę ;]

Edytowane przez RuDessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Włosy są jakby za bardzo oddzielone kolorystycznie od ciała, wyglądają jak kłaki futra (włosy na końcach powinny być bardziej rzadkie i ciało powinno przez nie przeświecać).

Te trawki za plecami postaci powinny bardziej wyrastać zza niej, a nie tuż nad nią.

 

Całość sprawia trochę wrażenie jakbyś nie pracowała na warstwach, polecam zapoznanie się z warstwami, bo to bardzo przydatna sprawa (sory jeśli się mylę).

 

Sama postać wygląda dobrze, tylko przy łokciu i pod piersią jakoś niefajnie wyszło to przejście ciało-ziemia, wygląda jak wklejone, chyba dlatego że nie ma jakiegoś głębszego cienia na ciele.

Cycek za duży jak na mnie, ale to już sprawa gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum

 

Na początek Proszę o zapoznanie się z regulaminem tego działu, oraz poprawienie nazwy wątku

 

Jak mogę Prosić to chciałbym zobaczyć te farbki i węgle ;].

strasznie posiniaczona jakaś wyszła ta kobitka.

 

 

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh, ale fajna taka wiejska brudna Maryna =]. Chciałoby się aż..... poleżeć obok. :) OK, troszkę niezdecydowanie położony światło-cień. Przy słonecznej pogodzie na dworzu by to nieco inaczej wyglądało, np bardziej zacieniona twarz ręka no i pierś. Musiałabyś też nieco bardziej "wbić" ją w trawę bo trochę lewituje. Na brzuchu trawa wygląda na wklejoną a w rzeczywistości to miejsce było by lekko zaciemnione. Pzdr i rozbieraj, EEE.. maluj dalej =]

 

edit: dłoń do poprawy bo mało kobieca jest.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaż fotkę, z której lub na ktorej malowałaś... biust mocno przesadzony, tyłek całkiem niezły, całość zbyt wygłaskana, brakuje charakteru, włosy chyba najgorzej wypadły... no i pewnie spodziewasz się zdania typu: no jak na pierwszy cyfrowy rysunek to nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie macie w pełni rację. z tą trawą. Popełniłam jeden z podstawowych błędów. Zamiast naszkicować całość najpierw rysowałam na białym tle, potem na czarnym a na końcu zdecydowałam o tym, że będzie na zewnątrz :P

 

Owszem na warstwach pracowałam. Warstw miałam ok. 30, zawsze wolę mieć troszkę więcej warstw i poprawiać poszczególny etap, nie cofając się zbytnio w pracy.

 

Cycek przesadzony, ale pomyślałam sobie, jak ma być goła to idziemy na całość! Miała to być dobrze wykarmiona Maryna ze wsi z brudem za paznokciami hehe, pomysł ani nazbyt wymyślny, ani wyrafinowany. Potraktowałam to zadanie jako poznawanie narzędzi i zabawy, mam nadzieje, że to wstęp do czegoś większego. Nadal mam problemy z uzyskaniem palety, jakiej oczekuję. Mieszanie farb z tuby jest dla mnie o wiele łatwiejsze, mam średniowieczne przyzwyczajenia hehe ;]

 

Bardzo podobała mi się uwaga na temat włosów. To takie proste, ale zupełnie o tym zapomniałam! Włosy powinny być bardziej prześwitujące, a skóra powinna wybijać się lekko z pod nich. Na pewno uwzględnię to w następnych pracach, dzięki! Na to właśnie czekałam

 

Czekam na komentarze i porady, może macie jakieś swoje propozycje jak poprawić ben bazgroł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło wygląda jak podmalowana fota po filtrze, a babka jak pokolorowany kontur ze zdjęcia. Wybacz podejrzliwość, ale jak na moje oko to za duży rozrzut między tym, co wyszło dobrze (np kolory tła, kontur kobiety), a tym co wyszło gorzej (kolory skóry, włosy!, trawa...).

 

Chętnie zobaczę niecyfrowe prace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm spoko, nie uraziło mnie to ;]

Widzisz, jak dotąd miałam fizyczny kontakt z pracą, tu się roztarło, tam się coś ztarło. I tak jak mówiłam mam problem z kolorami na ekranie :( W na pikerze wyglądają zupełnie inaczej obok siebie a na pracy w konfrontacji z innymi kolorami wychodzi to z deka inaczej. Postać została całkowicie narysowana przeze mnie, trawa również, co do tła to przyznaję się bez bicia, że podparłam się zwykłym zdjęciem, ale jest ono w całości namalowane od nowa, nie stosowałam tutaj ani jednego filtra.

 

Na dowód, że potrafię pracować samodzielnie umieszczam poszczególne etapy pracy, którą własnie zaczęłam po przeczytaniu kilku komentarzy tutaj. Siedzę nad tym od 1,5h ;] Wygląda już lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w tej chwili siedzę po ciemoku, w świetle dziennym zrobię foty i wrzucę na pewno ;] hehe niecierpliwi no

 

To akurat nie olej ale zwykłe gówniane obrazki w temperze, stare gnioty, które mi zostały jeszcze gdzieś tam na dysku. Porobię zdjęcia rysunkom i obrazom jeszcze ;]

 

A tu słodka buzia na dobranoc... ciekawa jestem, jaki będzie etap końcowy, teraz jestem zbyt zmęczona by kontynuować :(

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Znajomość tradycyjnych technik będzie tutaj bardzo pomocna. Tak na prawdę praca w tablecie wcale nie musi się tak bardzo różnić od tej z tradycyjnymi narzędziami...

Używasz troche zbyt rozmytego pędzla. Postaraj się nieco wyrazistszą kreskę prowadzić przy finale. Eksperymentuj z pędzlami też. Tutoriale tutorialami ale nie traktuj ich jak jedyny, słuszny wzór pracy...Warto poeksperymentować by odnaleźć w tym własną drogę na tworzenie pewnych rozwiązań przydatnych na przyszłość. Przy tworzeniu włosów np. może być przydatna znajomość dynamiki pędzli.

 

Pozdrawiam ;)

 

btw...Jonasz...Twój nowy avatarek ma w sobie coś obrzydliwego i wulgarnie brutalnego O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wybaczenie, ale nie mogłam znaleźć opcji zmiany nazwy wątku, bez problemu można zmienić treść, ale nazwy nie mogłam zmienić. Jeśli bardzo razi to w oczy i z mojej winy robi się bałagan, to przepraszam i nie mam nic przeciwko, jeśli watek zostanie skasowany.

 

Nigdy nie korzystałam z żadnego tutoriala. Tutaj widzę, że jednak warto looknąć do tutoriala, aby mieę chociaż ogólne pojęcie. Unikałam tutoriali, bo obawiałam się, że nauczę się jednego wyuczonego stylu.

Chętnie zobaczę jakiś godny polecenia tutorial ;] Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie. nie kasuj. tylko po prostu staramy się aby w mairę można było uporządkować wszystkie prace w galerii :)

 

może za ostro się wyraziłem, ale po kilkunastu takich upomnieniach człowiek zaczyna pisać automatycznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, loko, zostałam nastawiona, na dobry tor. Poza tym wykazałam się lekkomyślnością wklejając sobie wątek od tak nie czytając regulaminu.... Proszę zrozumieć, wiem, że zasady ważne, ale.... Ale regulaminy bywają taaakie nuuudne :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że dzięki regulaminowi forum ma szanse być przejrzyste i uporządkowane. Nie jest on po to żeby się nim ekscytować ale ułatwia wszystkim użytkownikom korzystanie z serwisu. Zatem polecam następujące działania: edycja - wyślij (zaawansowane) - zmiana nazwy i po kłopocie. Wszyscy będą mogli skupić się na merytorycznej ocenie Twoich prac, a nie dyskusji o regulaminie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności