Skocz do zawartości

Monitor do 1400 PLN


ETA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje szybkiej opini na temat tego monitora - Samsung SyncMaster 215TW

 

Mam okzaję względnie tanio kupić taki 2 letni (jeszcxze rok gwarancji) i nie wiem czy się opłaca, czy nie lepiej kupić coś na matrycy TN. Nowego monitora potrzebuję szybko a nie chciał bmy na niego kłaść powyżej 1000 pln.

Mój stary już patrzały tka wypala, że po ostatniej nacy mam go dość.

 

Może jest ktoś w stanie coś doradzić

Edytowane przez ETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do wypalenia i wyplowienia po 2 latach uzytkowania to nie do konca sie zgodze. Sam uzywam samsunga 971p od 3 lat i wlasciwie nie zauwazylem, by stracil cokolwiek na jakosci obrazu. Nadal jest idealnie ostry i ma bardzo ladne kolory.

 

A co do ceny, to fakt faktem okazja to nie jest. Nowe monitory aktualnie faktycznie sa wzglednie tanie.

ps. Absolutnie nie polecam TN. Szukaj ew. mniejszego ale na pva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie samsunga 215tw, nie zauważyłem, żeby z wiekiem wyswietlał gorszy obraz;) Jeśli nie jest w jakiś sposób walnięty, ufasz kupującemu, lub możesz dokładnie sprawdzić przed wyłożeniem kasy, to powinien być warty tego 1000zł. Upewnij się, czy podświetlenie ekranu jest równe - to była bolączka tej serii, zdarzały się sztuki ze słabymi świetlówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku kolegow ma owe Delle i w zasadzie ladnie swieca. Ja bede sie przymiezal do zmiany na 24" gdyz potrzebuje wiekszej rozdzielczosci i w zasadzie bedzie to samsung lub dell, za dobry obraz w stosunku do niskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż moje zdanie jest takie nowy to nowy ;) nie warto wydawać kasy na stare coś.

Nie dawno sam sobie szukałem nowego monitorka bo mój stary zaczął dziwnie kolorki wyświetlać i wybór padł na to ->>

http://allegro.pl/item618640942_iiyama_b2409hds_dvi_hdmi_full_hd_0_pix_fv.html

nieco droższy, ale myślę wart swojej ceny.

 

to tak poza dell'ami ;), ew. co mógłbym jeszcze z czystym sumieniem polecić do Gateway, choć tu opcja jest jak się trafi dobrze to podobnie jak z samsungiem będzie działał wiecznie ;).

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traito miriam dzieki :)

 

ten iiyama... troche mnie TN odstrasza :D:D

Gateway - z nimi jest ten problem, ż edużo bardoz skrajnych opini słyszałem na ich temat, ogóleni duzo pozytywnych ale też ciosy rtpzeciwko mocne.

 

Ma może ktoś HP LP2275W??

 

no i jak tka patrze to bedzie trzeba kopsnąć troskze więcej sianka :/

wszystkie sugestie do ok 1400 pln mile widizane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam w domku Sonego na PVA z tego co pamiętam i aż tak znacznej różnicy nie widzę, powiem więcej jak zwrócisz uwagę na monitorki EIZO patrz Eizo FlexScan S2402WH-BK, matryca również jest TN :). Fajny monitorek ma Samsung z rozdziałką ponad 2000px -> link

Ja szukając sobie monitorka przyjąłem iż ma mieć rozdziałkę min. 1920x N, oraz pivota i dobre kąty oraz regulację parametrów RGB i gammy. większej palety barw w tej cenie i tak nie ma szans uzyskać ;), bo monitorki które mają pełny zakres Adobe Gamma kosztują majątek.

tu masz ceny lepsiejszych martyc ->> link

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na nowym monicie to jak najbardziej mozesz kupic jakis TN. Ostatnio widziałem jakiegos Samsunga. 2ms reakcji matrycy, 20000:1 kontrast. Kosztowął cos kolo 600zł. Ma dobre kąty widzenia.

 

Dokładnie nie moge sie na jego temat wypowiedzieć bo za dużo nie mialem z nim doczynienia ale mozesz obadac jego parametry w necie - moze CI podpasi :)

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie dawno szukałem monitora, budżet miałem podobny , oczytałem się setek skrajnych opinii na temat wszelkich możliwych marek i w końcu padło na BENQ FP241W. Tak jak pisze miriam ma wszystko co trzeba, 24", matryca mva, pivot, świetne kąty widzenia, monitor zbierał same dobre recenzje (wygrana w teście magazynu chip, jeśli to ma jakieś znaczenie)

 

http://benq.pl/press/index.cfm/cat/1/year/2007

 

w tym przedziale cenowym każdemu trudno coś polecić bo na eizo to jeszcze za mało :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności