Skocz do zawartości

WIP 2D: akt / studium anatomii człowieka / life drawing


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

cze

 

dawno już nie miałem ołówka w dłoni, ale jakoś mnie dziś wzięło na rysowanie i zrobiłem swój autoportret - za wzór posłużyła mi fotka z legitymacji odpowiednio powiększona na monitorze.

 

jak to wygląda?

 

kaa3th.th.jpg

 

może wrzucić fotkę dla porównania? (a może lepiej nie :P)

 

PS

to wprawdzie nie akt, ale nie obrazicie się... prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander: ja mam pytanie natury technicznej :-) Stosujesz jakas podkladke pod reke, ze nie rozmazujesz obrazka? Ja zawsze pobrudze grafitem cala kartke.

 

Zvirek: bardzo ladnie sie to prezentuje, aczkolwiek reka wyglada na meska ;-) Pozytywne wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel: mam niestety ten sam problem, staram sie isc od lewej do prawej, ale na ogol tez brudze prace, przynajmniej w szkicowniku. Te portrety byly robione na sztaludze, gdzie staram sie nie dotykac w ogole reka papieru. Ale wowczas precyzja jest mniejsza. Ponoc sa w sprzedazy folie maskujace pod reke, ale nie udalo mi sie kupic jak na razie.

 

Rzuc okiem na te linki:

http://www.ef.art.pl/wydazenia/amber/image007.jpg

http://www.ef.art.pl/index.php?p=10&a=2&id=4

 

 

zvirek: fajne, choc osobiscie nie przepadam za takimi "walorowymi" pracami. Bo jakby nie patrzec upodabniaja sie do fotki, a wowczas z dobrze wykonana fotografia nie maja szans. Za to kreska wnosi cos zupelnie nowego. Proponuje prace Michala Aniola, ktory laczyl jedno z drugim.

 

Moglbys zdradzic na jakim to papierze rysowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. no wiesz trzba szukac roznych form wyrazu zeby nie bylo ze cialo jest ze szamtek albo szmatki z ciała ;), jak jedno budujesz z kresek to drugiepotraktowac można linerarnie, bokiem grafitu, rozne takie :> aha niedobrze jest rysowac wlosek po wlosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppk: tak jak pisałem to pierwsze próby; jeszcze się pobawię i pokombinuję z kreską na razie tak na czuja leciałem; teraz miało być na szybko i dla wprawy.

 

leander: dziękuję; na niuanse anatomii się chyba skuszę ale jak kupię drugi pisak i mniejszej grubości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jokov, glownie bym sie przyczepil do obrysu. Wszedzie jest ta sama kreska. Czasem warto gdzies pogrubic a od oswietlonej strony "puscic", przynajmniej ja takie uwagi ostatnio dostaje.

 

1 minutowe szkice z modela. Pierwszy raz mialem z czyms takim do czynienia, mocno wyczerpujace zajecie.

 

szkice-1-min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misi3ck

leander: szybkei takie mi sie podobaja zawsze.. nie ma czsu na kombinowanie i wychodza naturalnie (no chyba ze nie) drugi od lewej mi sie podoba bo widac, ze rzeczywiscie model sie opiera i ma mase itp. a co do tych duzych wczesniej zapodanych to mam wrazenie, ze oszukujesz niedorabiajac szczegolow jak palce, zagniotki itp. z tego co slyszalem w teczkach na asp duza wage do tego przykladaja

zvirek: 10 min gites

dzudzu: drugi z serii pisaczkow kojarzy mi sie z rosinskiego komiksami :] fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie mam pytanie , przy rysowaniu kobiecego aktu :D na co zwrocic uwage hyhy w sensie hmm zarysowac najpierw glowna byrle postaci i pozniej szczegoly ? Moze zaczac od glowy , najpierw kolo i wykreslanie oglnej bryly i szczegoly czy moze porpostu patrzec mierzyc olowkiem proporcje i zarysowywac ? pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zarys, pozwoli ci ustawić ogólen proporcje i zależności. Kiedy już sylwetka będzie pasować do modelki możesz powoli dodawać detali. Dobrze "ustawiona" proporcjami ogólna bryła pomaga w dalszej pracy, stwierdzasz że wszystko pasuje i jest na miejscu. Jednak jeśli popełnisz błędy na tym etapie i nie skorygujeszich w odpowiednim momencie to później może być ciężko jak stwierdzisz że głowajest za duża lub za mała a zacząłeś powiedzmy cieniowanie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sympathetic: ja sie z Anią zgodze, ze powinienes sam kilka prac zrobic i znalezc wlasny sposob. Kazdy troche inaczej postrzega modela, mozna miec rzezbiarskie, graficzne czy malarskie podejscie. W kazdym z tych przypadkow inaczej bedziesz szukal proporcji, swiatla, kreski.

 

Misi3ck: dzieki za opinie, co do rak to ostatnio troche je mecze na malym formacie, tak samo stopy.

 

leander - to chyba nie jest akt, chyba że nie wiem co to słowo znaczy?
Salvator: problem w tym, ze watek jest przyklejony a jakos malo osob bierze sie za studium anatomii. Po zniknieciu watku "life drawing" ten przejal jego role. Poza tym nawet czlowiek w ubraniu czy szybkie szkice maja w sobie sporo z analizy budowy ludzkiego ciala, wiec od biedy na "studium anatomii" sie łapią.

 

Dodalem na wszelki wypadek "life drawing" do tematu wątku.

 

 

Wczorajszy rysunek olowkiem, kolezanka pozowala, 100x70, ok 2 pelnych godzin

 

22-02-2005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pers. krzeska nie siadla ;) i b.dobrze!

za ladnie na asp.

 

nieczaje tego txt ...

 

-to krzeselo taie niskie i dziwne bylo ?

- perspektywa ...

- postac zajednakowa

- wlosow nierysuj jeden po drugim

- kompozycja tez troche niesiadla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler, PPK dzieki za komentarz. Nie rozumiem tylko "wlosow nierysuj jeden po drugim". Całe włosy powstały w 30, 40 sekund, i glownym celem bylo uzyskanie bryly i oddanie ich natury. Kierunek kreski wzdloz wlosow nie wydaje mi sie bledem. Czyzbym sie mylil?

 

Kolejne dwa na pożarcie. Troche starsze. Pierwszy węglem, czego nie lubię, co widac po irytacji przy rysowaniu tła. Drugi niedokonczony, krzeslo tradycyjnie kopniete.

 

21-02-2005.jpg

 

rys-01-2005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rysunku mozna zaczac liczyc wloski, a wlasnie chodzi o bryle itp [mozna zalozyc wlosy jednolita plama itp/] jesli chcesz zdawac na asp to potrenuj akt, anatomie i perspektywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misi3ck

leander: ten weglem jest ok :] powinienes polubic chyba i mi sie to tlo mimo ze rysowane z irytacja podoba, znaczy bez niego by bylo chyba pustawo, takze fajnie ze jest

Łukasz M.: przyciagaja oko te zmagania z kolega. w sumie to nie rysujesz poprawnie anatomi, ale efekt mi sie i tak podoba. bardzo charakterystyczne te rysunki twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności