Skocz do zawartości

Gdzie zdobyć pracę?


artursadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł wątku, w którym można zdobyć porady, jak w dzisiejszym wielkim świecie dostać zlecenia. Wszelkie przydatne linki z poradnikami, ciekawe artykuły, dobre strony dla szukających pracy itp. Jeśli możesz podzielić się informacjami i poradami dla kolegów, to jest najlepsze miejsce żebyś to zrobił. Dzielmy się doświadczeniem by rosnąć w siłę ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawy pomysł, jestem bardzo za :) Ja np. jestem ciekawy co zrobić, jeśli już mamy portfolio (zakładamy roboczo, że jest to portfolio nadające się do pokazania ewentualnemu pracodawcy ;) ) i chcemy zdobyć pracę - ale niekoniecznie na etacie. Gdzie uderzyć? Jak zdobyć zlecenia na np. okładkę książki? Pisać do wydawnictw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna. Ale warto sie tez pokazywac gdzie sie tylko da. Wydawcy nie zyja w prozni. Tak samo ze studiami - na samym max3d jest pelno ludzi z platiza, alienfx, cdprojektu, orki, odeonu, itp.

 

Bagins sam kiedys o tym pisal wiele razy - pokazujcie sie, a ktos Was wylapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem paskudniejszej strony... o_O

 

Warto też rozsyłać prace do firm różnych. Nawet jeśli nie szukają pracownika...to mogą zwróćić na nas uwagę i polecić dalej...

 

Spam, spam, spam...w spamie siła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, najwazniejsze to trzeba być dobrym i się pokazywać

ile to razy miałem tak, że rzuciłem coś na forum i od razu ktoś pisał:

"cześć! widziałem twoją pracę na max3d, zmiażdżyła mi suty! zostań moją walentynką :D"

 

ach te wspomnienia...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobry wątek bo przydalo by sie coś znaleźć ale jest cieżko :| Czy da sie wogóle zaczepic w jakiejs firmie która ze tak powiem nie siedzi w reklamach i vizkach ? :] Mnie się to wydaje przynajmniej w polsce malo realne xD oczywiscie pozostaje jeszcze gameart. Dawajcie panowie chociażby namiary firm jakichś hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby ktos tu podal agencje z ktorych korzysta albo dokladne namiary na swoich klientow :P

 

jak w kazdym biznesie... sa to tajemnice pilnie strzezone :P

na wianuszek dobrych klientow pracuje sie latami, nie oczekujcie ze tak "z czapy" ktos wam

poda gotowe rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są agencje dla ilustratorów i storyboardzistów...np Horthon - Stephens, Alabama itp. W alabamie, ciekawostka storyboardy robi Polch. Układ jest taki że oni ci zdobywają klientów, i biorą prowizję. A ty robisz. Jeśli jest się na odpowiednio wysokim poziomie to robota jest. Zależy jeszcze co chcesz robić, np. na storyboardy jest znacznie większe zapotrzebowanie niż na ilustracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wejść na google ;)

 

Storyboardy to prawdziwy hardkor. Trzeba byc na prawdę dobrym i szybkim żeby z tego żyć. Są storyboardziści którzy groszem nie śmierdzą a są też którzy nie mogą się opędzić od klientów ;) Żeby się opłacało robienie storyboardów trzeba z wykonaniem jednego kadru mieścić się ŚREDNIO w jednej godzinie. (czasem robisz 30 min czasem 2 h). Sytuacja jest taka dzwonią do Ciebie o 11 w poniedziałek i chcą na wtorek po obiedzie 12 kadrów.

 

zobacz na horthonie storybordy Tomka Bieńka, wyglądają jak pieszczone godzinami a w powiększeniu są tak śmiało malowane, luźnymi pociągnięciami pędzla. To zupełnie inna jazda niż np concepty robione przez kilkadziesiąd godzin.

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli robienie ilustracji na Polski rynek, przynajmniej widze to po kolegach , którzy współpracują z agentami. Jeden kolega robi storyboardy i nie może się opędzić od zleceń, drugi robi ilustracje i ma mało zleceń. Fakt, że są to specyficze ilustracje bo na potrzeby agencji reklamowych (jogurciki, warzywaka, owoce). Obaj są bardzo dobrzy.

Więc moją ocenę zbudowałem na doświadczeniach znajomych (więcej niż dwóch) z branży. Ale to nie znaczy, że się nie mylę. Ucieszyłbym się gdyby ktoś mnie wyprowadził z błędu jeśli chodzi o Polski rynek ;)

 

 

ps.

Omen, chyba nasze avatary mają coś do siebie :P

 

ps.2

Napisałeś " ... a wcale taki dobry nie jestem :P" ,mimo, że z uśmiechem to podoba mi się Twoja skromność. Ale to chyba cecha prawdziwych wymiataczy, pozostali się obrażają na krytykę :)

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem na maila reklamę:

http://oferia.pl/

Korzystał już ktoś z tego? Portal związany z Allegro (w jak dużym stopniu to jeszcze nie wiem, ale np. logować się można przy pomocy konta z allegro). Plusem może być więc spora liczba użytkowników. Minus? Jak używasz allegro, to przeważnie chcesz coś kupić JAK NAJTANIEJ. Jak ta filozofia przełoży się na Oferię, to może z tego raczej wyjść raj dla studentów robiących zlecenia za 50zł, niż dla grafików chcących się utrzymać z malowania, projektowania. Zobaczymy co się z tego urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szeroko pojęte wizualizacje - dobry wyjściem jest próba rozmowy z jakimś projektantem wnętrz. Jakoś tak się chyba utarło, że ludzie szukają pracy w jakimś studiu. Pewnie że to dobre wyjście ale kontakt z projektantem wnętrz może opłacić się szczególnie osobom które mają inną pracę/studiują lub jedno i drugie (moj przypadek). Często tacy projektanci chcieliby pokazać wizke swojemu klientowi ale to dodatkowa robota na którą często nie mają czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry link - http://www.illustrationmundo.com

 

Dobry cytat z forum na zachętę :) "I think I can help--not sure if in time tho--outta town. I used to work at a storyboard studio in Chicago. The studio charged per frame and by the size of the frame. I'm guessing you'll be doing a standard size of 4"x5"--the GAG book states (TV advertising) $150-250 per frame for complex and $100-$175 for simple. 19 frames x $150 (on the low end of a complex illo and a decent price for any type of artist) = $2,850. This would be my pricing advice. Your price was way too low!!! They aren't hiring u based on your inexperience--you will get the job done right--that's what they are paying for. You've got meetings and possible alterations to consider too. Give them a b&w board pricing option too. If you think you can do each frame in an hour then $75 per frame may be good. But that's very fast! Otherwise, I would not go any lower than $100 per frame---$1900 in color and $1425 for b&w. Walk away otherwise or convince them to go b&w or fewer frames--a financial institution can pay this amount.

 

Definitely charge 20-30% for a rush fee. I once did a storyboard for a commercial pitch (AT&T) and charged $200 per hour--my client wanted it the next day!!! Most I ever made per hour in my life--well, so far! I was up all night BUT made a killing."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności