Skocz do zawartości

wiz 3d: kostnica


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mineło troche czasu od kiedy wrzucałem cos na forum

wizka zrobione tak dla siebie -zeby zobaczyc czy sie jescze pamięta co i jak się robi

Budynek to kostnica według projektu BAAS studio z Hiszpani

Wprowadziłem małe zmiany w detalach

any comments?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja mam takie pytanko: jak zrobić takie refleksy drzew w szybach? czy to pochodzi od jakiejś mapy HDRI czy jest jakaś inna metoda? czy to w photoshopie jest dodane?

 

ja znam 2 metody-

1.

mozesz nawrzucać drzew 3d ,w proxy, gdzies na dalszym planie przed budynek i zrobić kilka prób jak ci to wychodzi

2. drzewa wycięte kanałem alfa albo color range i nałożone na szyby w photoshopie z overlayem albo innym trybem mieszania

Ja preferuje ta drugą wersje bo-masz wiecej kontroli nad tym,jest 100 razy szybciej-chyba ze masz super wypasioną maszynę

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyczepię do materiału ściany, w którym za bardzo IMO odbijają się drzewa :) Wygląda trochę nienaturalnie... chyba że to jest jakiś dziwny cień. Trochę też razi mały grain renderu widoczny właśnie na tych ścianach (jeśli to v-ray to winny może być za mały shadow subsample w ustawieniach V-Ray light, domyślnie 8, a koło 30 grain zwykle znika :)

 

Poza tym podobają mi się refleksy w szybach, tylko tam też razi trochę grain (jak wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie mocno należy się przyjrzeć tej vizce aby dostrzec szczegóły, którym pewnie poświęciłeśj dużo pracy. To chyba nie jest dobrze dla widza którego pewnie obchodził będzie ogół pracki. Ogólnie przedstawiłeś jakiś budynek nie za bardzo zainteresowując odbiorcy jego rzeczywistymi plusami. Takie jedt moje zdanie patrząc na ta packę z punktu widzenia klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...gdyby mój dom wyglądał jak ta kostnica :)

No fakt, że zbyt przeszklona, ale skoro mówisz, że wzorowałeś się na projekcie to nie ma się co o to czepiać. Chociaż z jednej strony taka hiperboliczna ekspozycja, a z drugiej (tłamszę, bo to już było wspomniane - a co mi tam :) ) ciężko cokolwiek dostrzec wewnątrz.

 

A już sam projekt (pierwowzór) o tyle trudno przeboleć, że nawet przyglądając się, zza tych pięknych szyb trudno dostrzec coś, co kojarzy się z kostnicą. Wpatrując się, bardziej mam wrażenie, że każde z pomieszczeń to jakaś poczekalnia. Na dole kanapa jakaś stoi, u góry z prawej krzesełka i oświetlona marmurowa ściana(zanim powiększyłem myślałem, że to chłodnia), z lewej strony podobnie, choć to właśnie tam najtrudniej o wychwycenie szczegółów. Oczywiście, wygląd wnętrza prosektorium znam tylko z filmów, więc rzecz jasna mam niewprawne oko, jednak... Przydałby się jakiś van obok budynku, albo Caravan, co by trochę podkreśliło jego przeznaczenie.

Edytowane przez predator747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już sam projekt (pierwowzór) o tyle trudno przeboleć, że nawet przyglądając się, zza tych pięknych szyb trudno dostrzec coś, co kojarzy się z kostnicą. Wpatrując się, bardziej mam wrażenie, że każde z pomieszczeń to jakaś poczekalnia. Na dole kanapa jakaś stoi, u góry z prawej krzesełka i oświetlona marmurowa ściana(zanim powiększyłem myślałem, że to chłodnia), z lewej strony podobnie, choć to właśnie tam najtrudniej o wychwycenie szczegółów.

 

od przeszklonej strony budynku znajdują sie poczekalnie i hmm nie wiem jak to nazwac pomieszczenia dla rodziny(kontemplacji)-mnie nie pytajcie to nie ja projektowałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności