Skocz do zawartości

Fotografia: SWRSC


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

015 - strasznie rzuca się w oczy Photoshopowy blur na tle ;)

016 - bardzo pozytywne. Ola to ładna kobieta z bardzo fajnym uśmiechem! trochę bym chyba przyciemnił tło za modelką, lekko wydobył ją z tych plam. Tak samo uzunął bym liście z jej sukienki na dole z przodu.

 

Widzę, że na poważnie wgryzłeś się w śluby. Good job maaan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tweety, w 015 musiałem troszkę zblurowac bo za duży chaos był mimo f2.0

 

A czy na poważnie? chyba jeszcze nie, jak sam widzisz sporo mam braków by zabrać się za to na poważnie, a po drugie wole modeling od ślubów. :) aaaa po trzecie to muszę zainwestować w lepszy sprzęt. Ale to z biegiem nabywania umiejętności :D mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

018. Ola i Paweł

Jakoś nie miałem pomysłu co zrobić z ich głowami w tym zdjęciu, w innej wersji patrzą w obiektyw, ale kicha.

 

05max.jpg

 

VS_: dzięki :) co do oświetlenia nowych zdjęć to w przypadku 016 i 017 wspomagałem się zdalnie wyzwalaną lampą skierowaną na białą parasolkę - stoi po prawej stronie zdjęcia. Z lewej wali słońce a cała scena umiejscowiona jest pod jesiennymi drzewami.

W 018: samo światło zastane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedziec ze zepsuli zdjecie haha ;)

ostatnio widzialem swietne zdjecia weselne znajomego i wiele bylo naturalnych jak sie smieja czy patrza na siebie /

mysle ze gdyby sie spojrzeli na siebie i normalnie usmiechneli wyszlo by duzo lepiej

 

ale to sa ich wady a nie twoje jako fotografa ;)

super te 2 ostatnie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#22

Bardzo przyjemne! Swietne!

Takie "uczciwe", jak dla mnie za mocno tylko oczy podciagniete ;-)

Mogles uzyc 1/2 CTO gel zeby Pani nie byla tak blada - lub zloty reflektor.

Nie zeby bladosc nie byla fajna - ale imo troche niebieskiego tonu jest za duzo.

 

#23

Pomysl fajny, ale selektywne kolory to nie moje klimaty i niestety PP nie bardzo mi pasuje - ale to juz kwestia gustu.

Moglbys siniaki na nogach usunac ;-)

 

Zdjecia z papierosem rzadko mi sie podobaja - generalnie musi byc cos w sytuacji intugujacego a papieros ten intrygujacy pierwiastek by potegowal.

 

#24

Tutaj wyszlo jakbys ja przylapal na papierosku ;-)

Stylizacji nie lapie - ale pewnie nie wiem jaki byl koncept.

 

#25

Swiatlo wyszlo bardzo plasko. Szeroki kat przeszkadza w odbiorze. Strzelajac ze 105mm i dalej mialbys przyjemniejsza perspektywe.

 

Fajnie sie bawicie.

Ten zestaw to wszystko z jednej sesji?

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konstruktywną krytykę. Całość z jednej sesji.

 

Co do bladości Ewy - chciałem to zostawić, bo to jest moim zdaniem jej atut, ale to już trzeba znać Ewę osobiście :) Zdjęcia są bardziej na jej zamówienie niż moje portfolio, dlatego też nie ingerowałem zbytnio w cerę.

 

#2 Mam takie marzenie żeby skompletować kilkanaście zdjęć z motywem podlewania konewką rośliny z parasolem w ręku - złożyć to w jedną serię. Tutaj nie za bardzo mi wyszło, inaczej sobie to wyobrażałem, zabrakło umiejętności.

 

#3 Masz racje - przyłapana - a dokładniej, było to zdjęcie zupełnie przypadkowe, nie planowane na sam koniec sesji i jakoś mi przypadło do gustu.

 

#4 no właśnie to największa bolączka tego zdjęcia - jednak przejście podziemne było na tyle wąskie że nie dało się użyć węższego kąta. Była jedna ścianka, która pozwalała na to, ale znowu graffiti było nieciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdjęcia by się jeszcze bardziej, gdyby tu mniej było tego "usuwania siniaków". Takie trochę za kolorowe i szałowe się to robi wszystko. Jakbyś każde zdjęcie musiał poddać specjalnej opiece w PS.

Mam też wrażenie, ze zdjęcie Ewy najładniejsze było zaraz po jego pstryknięciu ;)

 

Zdjęcie z #67 jest świetne. Bardzo ciekawy pomysł z tą ścianą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najfajniejsze zdacydowanie nr22. Podzielam zdanie MOTHMANa, za duzo niebieskiego tonu. Mozna by to latwo skorygowac filtem color balance w PS.

Zauwazylem, ze to zdjecie odbite poziomo, wyglada duzo lepiej. Gdzies czytalem ze czlowiek oglada zdjecia zaczynajac od lewego gornego rogu, a wlasnie tak jest glowa modelki po odbiciu - staje sie jeszcze mocniejszym punktem.

Winieta jest zbyt ciemna, za bardzo klei sie naroznikow i jest troche 'in your face'. Duzo ladniej wygladalaby delikatna z centrum na twarzy Ewy. Ja osobiscie robie ja w ten sposob: tworze curve's jako adjustment layer, nadaje mu odpowiednia krzywizne i dodaje maske czarno-bialym gradientem ze srodkiem w mocnym miejscu (w tym wypadku twarzy). Screen ponizej:

winieta.jpg

Mozna by jeszcze przyciemnic kwiatka, zeby odzyskac detal.

 

Duzo sie czepiam, nie bierz tego do siebie, bo fotki naprawde przyjemne dla oka. Modelke tez trzeba pochwalic, dobrze zagrala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - praktycznie wszystkie zdjęcia poddaje dosyć sporej obróbce PS, lubie sobie pomazać :)

 

Altus - dzięki za tą technikę, rep leci.

Czepiaj się czepiaj, można się sporo nauczyć od Twojego czepiania :)

BTW. Ewa nigdy wcześniej nie pozowała do zdjęć, z reguły zawsze biorę kogoś kto nigdy nie pozował. Większe wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, masz rację Dziadek3D - Ewa pierwsze wrażanie sprawia smutnej kobiety, ale wewnętrznie jest osobą bardzo szczęśliwą.

 

Patrze na tą sesję pod kątem znajomości z Ewą - jestem świadom tego, że każdy inny zupełnie inaczej odbierze te zdjęcia. W każdym zdjęciu jest "coś mojego" o czym mogę być świadomy wyłącznie ja - i dobrze mi z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nieźle i jak się okazuje pełne szczęście... czyli świadomość smutnopolska... a u MOTHMANA.... blaski imperialne... niech tak jedzie dalej, różnorodność niech prowadzi ten wózek... lubię popatrzeć jak ktoś działa....!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa jest tylko jedna! Fotografia jest sztuką!

Dlaczego rozmieniać Ewę na drobne?

Na co konewki, papierosy i gitarry? Bo będzie o czym rozmawiać?

Niech wpatruje się we mnie błękitnymi oczyma, zaplątana w warkocze swych myśli.

Takiego zdjęcia oczekuję - historii opowiedzianej bez słów.

 

p.s. Autorze - kłam, jak z nut - nie chcę wiedzieć, że pali i pali. To nie ta Ewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa pali, Ewa ma na sobie sweter, który sama zrobiła, Ewa ma gitarę swojego chłopaka, Ewa w czerwonej kreacji z niebieskim parasolem i zieloną konewką to wesoła i kolorowa Ewa jaką znam. To TA Ewa! Nie chcę kłamać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności