Skocz do zawartości

Fotografia: torm - (up)


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przekonują mnie te pochylone horyzonty. Nie ma nic co by to uzasadniało lub równoważyło (nawet to środkowe zdjęcie). Chyba, że ja nie widzę.

24. Fajne jak by się tak nie rzucała przekombinowana obróbka, rzuca mi się w oczy jasna otoczka wokół drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe no i fajnie, że wpadłeś... bo chciałem zapytać... jak to się robi... pytasz człowieka..."czy mogę zrobić zdjęcie?" no ok... ale co wtedy - tracisz naturalność... pstrykasz bez pytania? jak nie zauważy to dobrze... jak zauważy... to masz to samo :)

 

a tak btw. to co za różnica? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelasz z biodra i naciskając spust kaszlesz jednocześnie, żeby kłapanie lustra i migawki zagłuszyć xD

 

A poważniej to ja tam się nie znam, bo streeta nie praktykuję, ale stare przysłowie mówi, że umiejętność obcowania i rozmawiania z ludźmi to podstawowa cecha 'ulicznego' fotografa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz.. rozumiem to na tej zasadzie, żeby pstryknąć fotkę... i później podejść i pogadać, czy nie ma nic przeciwko... ale jakbym tej pani zapytał, czy mogę zrobić fotkę... to wątpię czy by wyszło tak jak miało wyjść... a swoją drogą... obiecana fota :)

 

31.

hope.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze streetem jest tak że jak robisz zdjęcie ładnej dziewczyny to podchodzisz i zagadujesz. Jak jakiejś wrednej babie to co najwyżej się uśmiechasz i odchodzisz.

Najważniejsze to być naturalnym, pewnym siebie i nie czaić się.

Jak się czaisz to ludzie od razu coś podejrzewają a jak nie to przeważnie olewają.

I pamiętaj że fotografować możesz każdego legalnie ( nawet policjanta ) kwestia publikacji to już inna sprawa ;) ale sam fakt fotografowania kogoś jest legalny i jak ktoś Ci robi problemy to powiedz że zadzwonisz na policje jak dojdzie do rękoczynów :D

U mnie zawsze działa ( dwa razy tak miałem w ciągu roku prawie codziennego strzelania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętaj że fotografować możesz każdego legalnie ( nawet policjanta ) kwestia publikacji to już inna sprawa ;)

Szczególnie policjanta - jeśli jest na służbie i w mundurze (lub w inny jawny sposób można go zidentyfikować jako policjanta, nie żaden tajniak czy inny anderkower) to nie musisz mieć nawet zgody na publikację :)

 

Funkcjonariuszy publicznych w trakcie wykonywania obowiązków - tak to jakoś leciało - można publikować do woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku, zastanawia mnie co się kryje pod "przynajmniej" ;)

 

Ex3, streaker, z punktu widzenia prawa możliwe... ale pozostaje jeszcze jedna kwestia czyli coś w rodzaju starego mądrego przysłowia... "nie rób drugiemu co Tobie nie miłe", szczerze mówiąc nie czułbym się komfortowo będąc fotografowanym... w zasadzie to jest to temat rzeka... kiedyś na przykład zrobiłem zdjęcia jednej dziewczynie nad jeziorem (było takie światło, że nie mogłem się oprzeć), a do tego ów niewiasta... była niesamowicie zamyślona... napstrykałem kilka fotek... po jakimś czasie.. stwierdziłem, że to trochę nie w porządku... więc podszedłem zapytać czy nie ma nic przeciwko.. i czy może nie chce tych zdjęć... była oburzona... później przyszedł jej chłopak (był mniej oburzony, bo zdjęcia mu się spodobały), ale skończyło się na tym, że zdjęć nie chcieli... na publikację się nie zgodzili... więc nie miałem innego wyjścia... jak nacisnąć delete... a wierzcie mi, że robiłem to z rozdartym sercem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś obowiązku kasować tych zdjęć.

Aparat masz po to żeby zdjęcia robić a nie po to żeby się ludzi prosić :)

Ludzie nie lubią być fotografowani ale za 20, 30 lat jakby zobaczyli to zdjęcie to by Cię po stopach całowali za nie.

Ja osobiście jeszcze nikogo nie prosiłem o zgodę na publikację i nie zamierzam w przyszłości. Fight the power ]:->

Obejrzyj sobie to dla poprawienia humoru ;)

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemnie to niestety tylko ilośc wydzielanej dopaminy.... zaraz wpadnie ten co Nerozumi i Ci wytłumaczy choćbyś nie chciał....:))).

Było by więcej dopaminy(oczywiście tylko u mnie) jakbyś troche zgłuszył górę.... ale Ty wybiersza co pokazujesz....pokazałeś wszystko.... jak dla mnie trochę za dużo....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3 (sorry nie zauważyłem na początku Twojego posta) no widzisz... nie wiedziałem... ale powiedz mi... ze strony prawnej jak to wygląda, gdy opublikuję takie zdjęcie? Może ktoś wystąpić o odszkodowanie? Nie chciałbym skończyć jak Polański za parę lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Żeby ktoś Cię mógł zaskarżyć musi udowodnić straty wynikające z publikacji zdjęć.

I może się domagać (chyba ) połowy strat.

Jeśli już ktoś się będzie skarżył to zdejmujesz zdjęcie i po problemie.

Słyszałeś kiedyś o takiej sprawie w PL ? Chociaż jednej ? ( nie liczę akcji na naszej klasie )

Zamiast trząść portkami rób zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce mnie bić to pierwsze co mówię to "dotknij mnie a będziesz z policją rozmawiał". Nikt jeszcze się nie odważył :) ale ja duży i łysy jestem :D . W gębę się nie boję dostać a jak ktoś spróbuje to musi się liczyć z odpowiedzią nie ode mnie (bo ja pacyfistą jestem z założenia) a od pana z gumową pałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczy samej :) kiedy spojrzałem na to zdjęcie na wyświetlaczu aparatu powiedziałem sam do siebie... "no nic... wytnie się.... chociaż....." :) a co do ulicy... to bardziej skomplikwoane złudzenie optyczne ;)

 

--edit--

pisałem to zanim ola-f napisał ostatni comment ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności