Skocz do zawartości

Postać 3D: Final Fantasy VII Cissnei


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Otóż wziąłem się za modelowanie pierwszej główki i potrzebuję konstruktywnej krytyki. Nad pracą siedzę już sporo czasu i sam nie wiem co jest dobrze, a co źle. Jest to ogólnie drugi "organiczny" model za jaki się wziąłem, więc nie mam w tym doświadczenia. Zwykle modelowałem obiekty Low-Poly do starszych juź gier: JK3, GTA:SA. Można powiedzieć że jest to pierwszy model Hi-Poly. Największy problem mam z włosami, shaderem skóry i gałkami ocznymi. Pracuję w 3Ds Max 2009, rendereruje Mental Rayem.

 

Referki:

 

389666cissneitsengsuper.th.jpg

 

389666cissneitsengsuperv.th.jpg

 

389668cissneiattacksupe.th.png

 

389670cissneimidgarpspw.th.png

 

389671cissneipspwpsuper.th.png

 

Model:

 

cissneifront.th.jpg

 

cissneileft.th.jpg

 

cissneiside.th.jpg

 

cissneirender.th.jpg

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i krytykę XD.

Pierwszy post na tym forum :P

Edytowane przez Shiroi-Shacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedziałby mi co konkretnie poprawić :P

Jeśli chodzi o teksturę, a przynajmniej to co ją imituje jest to nałożone zdjęcie, więc właściwa tekstura dopiero powstanie.

 

Tak wygląda to z włosami Low Poly.

 

cissneix.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Skóra za bardzo się błyszczy. Dodaj materiał skóry i do tego, na bumpa wciśnij tą samą teksturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam czasu siedzieć przy kompie więc wolno idzie. Poprawiłem (przynajmniej tak mi sie wydaje :P) model twarzy i walczę z shaderem oka. Nie jestem pewny co do sposobu w jaki tworze rzęsy ( ze splainów), górne rzesy bede robil od nowa, dolne chyba zostaną. Nadal nie mam pomysłu jak stworzyć włosy więc jak macie jakies dobre tutoriale to prosiłbym o linki.

 

cissnei.th.jpg

 

Mała podmalówka w Photoshopie:

 

cissnei2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzęsy możesz poprzez Hair and Fur rozpięty na splineach. Co do brwi to możesz umieścić w głowie małe plany i tez uzyc H&f. Same włosy ofc też H&f, trudny do opanowania ale naprawdę wart poświęconego czasu na opanowanie tego narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc nie ma znaczenia jak dobra jest ta praca skoro i tak nie ma sensu. Po co robić grafikę która kopiuje inną pracę? Nie ma modeli w realu? Są chyba osoby w otoczeniu godne bycia modelem, koleżanki, dziewczyny, a może nawet cichodajki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dec77- a czemu nie, choćby dla radochy(jak sie lubi) i podszlifowania warsztatu, jak kolega chce sobie zrobić tę postać to okej, ile to powstało takich modeli... Dantego chociażby co najmniej 2 modele fanart widziałem. Jak ty chcesz robić "choćby cichodajki" to okej ale nie narzucaj innym swojego myślenia. Nie gadaj że praca innych nie ma sensu, bo ma.

 

shiroi- poprawnie, ale niezbyt podobnie do modelu, zwęź nos trochę w rejonie nozdrzy i popraw miesnie szyjne bo one tak nie biegna, powinny się zaczynać za uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte dobrze prawi. Sam ostatnio robiłem tylko i wyłącznie prace zwane "Fan Art'em", wymodelowałem w ciągu roku 3 postacie z tego serialu, kilka teł, jedną postać własną i takie tam inne mniej istotne rzeczy... Skill mi niesamowicie wzrósł, i nic nie wskazuje na to, iż nie wrócę ponownie by kontynuować pracę nad "FanAnim(ation)"

 

Co do samego modelu - ja tam podniecam się każdą główką, bo sam raczej nie umiem modelować porządnej głowy... Myślę, że poprzednicy powiedzieli wszystko, a ja sam nic nie dodam.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update po małej przerwie XD. Nie ma to jak upojna noc sylwestrowa przy kompie....

BTW mam nadzieję, że mi coś doradzicie bo już mam dosyć tego modelu. Ostatnio próbowałem zrobić włosy i nawet fajnie wyszły, ale niestety na Hair Farm nie da się zapisywać :P. Jak dla mnie to pozostaje do poprawy oczywiście tekstura...no i to co powiecie.

 

PS: Błagam nie patrzcie na ten tragiczny Shader oka XD

 

cissnei3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności