Skocz do zawartości

Exterior:Wizualizacje Obiektów Mostowych


Khar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W tym temacie, mam zamiar umieszczac wizualizacje obietkow mostowych jakie bylo/bedzie dane mi wykonac. Jako ,ze mlody stazem jestem i czesto brakuje mi konstruktywnej krytyki ew. podpowiedzi, prosze o komentarze, ktore pomoga mi w wykonywaniu lepszych wizek.

 

Pierwszy obiekt umiescilem w tym temacie.

Jest to most w Kroscienku Nad Dunajcem po remoncie i przebudowie.

 

 

Kolejny most to obiekt w Piwnicznej Zdr. Stara konstrukcja zostanie rozebrana w jej miejsce powstanie obiekt lukowy:

small007.jpg

 

small006.jpg

 

small005.jpg

 

small004.jpg

 

 

small003.jpg

small002.jpg

small001.jpg

 

Technika: FOTO+AUTOCAD+3DMAX+Vray+PSD

 

Na koniec jeden z obiektow na nowo projektowanym odcinku autostrady A4 Rzeszów - Szarów:

 

wa72blaass.jpg

 

TECHNIKA: 3d max + vray +PS (tło, drzewa)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wizki poprawne choc wiadomo ze moznaby zmontowac obrazek fotorealistyczny. Co do mostow to rzeczywiscie slabe formy- czy naprawde konstruktor nie moze wspolpracowac z architektem jezeli jemu nie do konca wychodzi projektowanie ciekawej formy ?. Inna kwestia to kolory - dlaczego pierwszy most ma takie dziwne kolory ? - ktos nad tym myslal? czy zrobione z czapy ? . Niestety most jest nie pierwszej urody a tu jeszcze tego typu popis- czy to jakies maskowanie, wtapianie mostu w otoczenie (kolor niebieski i zielony ) - to jest i bedzie obca forma w tym terenie wiec nie wiem po co sie silic na takie zabiegi, ktore nie zmiania tego faktu. Mysle ze sensowniejsze byloby uzycie stonowanych odcieni szarosci i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rendery niezle, byc moze odbicia w tym czerwonym to nie najlepszy pomysl bo sugeruje jakas pleksi czy cos. Ale przylaczam sie do biadolenia na temat projektu kolorystycznego... projektant kolorystyki powinien niezwlocznie skontaktowac sie z kims kto ma pojecie o architekturze krajobrazu (eee nie mysle o ogrodnikach :D ). Z reszta takie kolorowe wytryski szczesliwosci sadzi co drugi soltys, ze o kladkach nad autostradami nie wspomne... co do renderu mostu tego co juz nie jest kolorowy, to kontakt z woda by sie przydalo w PS poprawic. Cos ciemnego w zgnilym brazie czy zieleni wkleic, i pociagnac silikonikiem (tzn. burnem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, mosty paskudne nie są - to ich kolorystyka jest paskudna :) Parę miechów temu w Architekturze-Murator był artykuł o tragicznej kolorystyce polskich mostów. Moim zdaniem surowy beton + 1, max 2 kolory (np. czarny i biały) i jest git.

 

Wspomniany przeze mnie artykuł:

http://images46.fotosik.pl/55/3d01b7b126e5da72.jpg

http://images25.fotosik.pl/319/400f8a36b38e06ee.jpg

Edytowane przez Możej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekt plastyczny (ohyda), na to pewnie autor wizek wpływu nie miał, na pierwszy rzut oka widać, że modele są słabe, same w sobie. Kilka prymitywów połączonych ze sobą, które kompletnie nie komponuja się z pięknym tłem. Textur brak, wszystko standardowe kolory; chyba most jest zbudowany z materiałów (stal etc.)?

Edytowane przez _Orion_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o same projekty mostów nie będę się wypowiadał, natomiast wizki nie przypadły mi do gustu. Minusy: źle dobrane materiały, brak tekstur, niesmaczna trawka i krzaczki na ostatnim renderze. To rzuca się w oczy. Gdzieniegdzie barierki wiszą w powietrzu, ale to akurat nie razi aż tak. Perspektywa poprawnie oddana (miejscami są jakieś przekłamania np.3 fota) Troszkę nad tym posiedzieć jeszcze i coś ciekawego by wyszło. Nawet jak projekt do kitu, można z niego dużo wyczarować.

 

>> i troszku za duże te fotki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosty sie nie podobają, co jest dla mnie zrozumiale, nie są to wybitne formy ale tez takimi w zamierzeniu nie miały być. Żyjemy w Polsce każdy widzi jakie są problemy w branzy mostowo/drogowej (i nie tylko). Liczy sie cena, cena, cena i jeszcze łatwość wykonania (im szybciej tym taniej). Ciekawsze formy sa niestety dużo droższe od zwyklej skrzyni, plyty czy konstrukcji zespolonej. Co do kolorow, wizualizacje maja na celu pokzania inwestorowi jak to MOŻE wyglądać, zresztą sam często zyczy sobie sprawdzic cos w "alternatywnej" kolorystyce. Pózniej jest to korygowane (czy raczej ustalana na nowo) przez miejscowego architekta. Co zazwyczaj prowadzi do standardowych kolorow.

 

Na koniec moja ostatnia praca:

 

198443.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=lixYbHTGkkCSr80AimplQLSooiI%3D&Expires=1264086000

 

198444.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=%2BrIpTh5N%2F7pcU8UY5NlqTBwEtXE%3D&Expires=1264086000

239979.jpg

 

239981.jpg198445.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=RSaf8xyemDqbILy6WLUIqBKWDjY%3D&Expires=1264086000

 

239980.jpg

 

 

239979.jpg

 

239981.jpg

 

239980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosty sie nie podobają, co jest dla mnie zrozumiale, nie są to wybitne formy ale tez takimi w zamierzeniu nie miały być. Żyjemy w Polsce każdy widzi jakie są problemy w branzy mostowo/drogowej (i nie tylko). Liczy sie cena, cena, cena i jeszcze łatwość wykonania (im szybciej tym taniej). Ciekawsze formy sa niestety dużo droższe od zwyklej skrzyni, plyty czy konstrukcji zespolonej. Co do kolorow, wizualizacje maja na celu pokzania inwestorowi jak to MOŻE wyglądać, zresztą sam często zyczy sobie sprawdzic cos w "alternatywnej" kolorystyce. Pózniej jest to korygowane (czy raczej ustalana na nowo) przez miejscowego architekta. Co zazwyczaj prowadzi do standardowych kolorow.

 

A czy nie lepiej przedstawić jedną ciekawszą formę niz kilkanaście gniotów, na które nie da się patrzeć. Przecież są ludzie, którzy o tym decydują (i zawsze można iść wyżej). To że jest jak jest to również "twoja wina", robisz co każą jak koń z klapkami na oczach. Postawiłbyś się raz i drugi i może ktoś wreszcie otworzyłby oczy. No ale jak to mówią kaska nie śmierdzi ;) Co do samych wizek (tych ostatnich) to mi się nie podobają. Monotonia, tylko białe i różowe auta, roślinność powtarzalna itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej przedstawić jedną ciekawszą formę niz kilkanaście gniotów, na które nie da się patrzeć. Przecież są ludzie, którzy o tym decydują (i zawsze można iść wyżej). To że jest jak jest to również "twoja wina", robisz co każą jak koń z klapkami na oczach. Postawiłbyś się raz i drugi i może ktoś wreszcie otworzyłby oczy. No ale jak to mówią kaska nie śmierdzi ;) Co do samych wizek (tych ostatnich) to mi się nie podobają. Monotonia, tylko białe i różowe auta, roślinność powtarzalna itp.

 

 

Panie ja tu wizki robie a nie cale obiekty od postaw. Stwierdzenie "kaska nie smierdzi" to chyba masz na mysl nasz wspanialy rzad i urzedasow. Ciekawsze formy (np. wiszace, podwieszane, wanty itp) sa skreslane walsnie przez tych zgory (za wysoki koszt! budowy) Np. most kotlarski w Krk orginalny, ciekawy, jednym sie podoba drudzy go nienawidzą. Ale faktem jest ze cenę tego mostu mozna by wybudowac 3,4 inne o tej samej rozpiętości. Więc co bys zrobil na mijescu tych z gory?

 

Powtorze to jeszcze raz dobitnie. Moj udzial w tych projektach, to zamodelowanie, pokazanie jak to bedzie wyglądać, jak prezentuje sie w danym miejscu (ew jakies rys bud/wykonawcze). Pozniej sa wprowadzne zmiany, konsultacje zmiany itd. Wiec prosze juz nie miec do mnie protensji o ksztalt, forme. Prosze sie czepiac wizek i ich wykoania. Ciagle sie szkole i ucze 3dmaxa. Kazda podpowiedz wskazówka jest dla mnie ważna i przydatna.

 

Co do ostanich wizek, bylo wiecej roslinek samochodow niestety sprzęt nie dawał rady renderingiem :/. Mimo używania v ray proxy (cala roslinosc to 3 modele drzew rozrzucone losowo, z paremetrem na zmienna mielkosc i obrot) dzielemnia sceny na czesci zuzycie ramu przekraczalo zawartosc plyty głównej (8gb).

Edytowane przez Khar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tandetna wizualizacja, tak jak te mosty, samochody na kilometr widać ze wklejone, elementy łuków estakad widać ze zrobione kiepsko kanciaście. Teksturowanie wogóle leży odłogiem. Wklejanie obiektów w tło też ci nie idzie te wczesniejsze mosty wygladały koszmarnie. Szczerze mówiąc to bym przeniósł ten watek na WIPa bo to jest jednak praca totalnie niedokończona i kiepska !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popre wookyego pracka jako wizka jest kiepska.

Czeczen: masz rację że klijent potrafi łyknąć gorsze badziewie i jest w niebo wzięty, ale my na tym portalu mamy namawiac do tego by nie robić cos na odwal sie tylko szlifować swoje umiejetności i jak ktos krytykuje twoja pracę to poto żebyś poorawił swoje błedy i zeby ci to wyszło na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności