Skocz do zawartości

Budynek 3D: Ratusz Staromiejski w Toruniu


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nadrabiam zaleglosci w postowaniu na forum i chcialbym zaprezentowac model ratusza.Jest to ratusz stojacy w centrum Starego Miasta w Toruniu.Jest pozno narazie tyle:)Uwaga pare obrazkow bedzie.

 

3dstill011.jpg

3dstill012.jpg

3dstill013.jpg

3dstill014.jpg

3dstill015.jpg

3dstill016.jpg

3dstill017.jpg

 

pozdrawiam

 

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem?Nie widac prac?

edit

Sprawdzilem na drugim komputerze niema.Ciekawe ze u mnie widac...Chyba nie pozwalaja na linkowanie :) ja p******

edit2

Ok zmenilem ftp i powinno byc ok:)

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać !! :) Wcześniej było "CBA.pl Cośtam Cośtam" i odświeżanie nic nie dawało.

Ratusz fajny, taki bardziej do Google Earth, albo do RTS'a z uwagi na małą ilość szczegółów. Na domkach się nie znam więc mogę pieprzyć głupoty ;) Dodałbym jeszcze normal mape, zawsze wyciągnie trochę szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Creator gdyby nie Twoj szybki komentarz to bym poszedl spac nie wiedzac ze mam same reklamy cba w poscie:)

Zgadzam sie poszedlem troche w zbyt duze uproszczenie ale sobie zalozylem ze chce miec go jako jeden scalony obiekt i jakos chcialem to egzekwowac.Heh google earth to prawda.Na poczatku myslalem ze chcialbym to jakos do shockweave'a sprowadzic zeby sobie w czasie rzeczywistym na stronie pochodzic po bydynku ale programowac w directorze nie dam rady wiec nie wyszlo ale stad takie uproszczenie.

 

A tak jeszcze informacyjnie:Przy teksturowaniu z lenistwa skprzystalem ze zdjecia w przypadku drzwi na dziedzincu reszta jest maloana recznie.

 

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda że nikt już nie robi takich rzeczy 4fun ;] chociaż wydaje mi się że 9k tri to dosyć sporo ;] siatkę z widoku izometrycznego mogłeś pokazać no i same textury bo nawet jakie rozdziałki i ile ich jest nie podałeś ;p teraz tylko powodzenia z następną pracką ;]

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratusz wlasnie robilem for fun i przemknelo przy okazji to zeby zrobic walkthrou:)Dzieki postaram sie w najblizszym czasie podeslac teksture.Jest jedna tekstura dlatego wlasnie budynek jest jednym obiektem.Tesktura to jeden plik 2048x2048 color z wypalonym occlusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za ciemny.

To moze być kwestia ostawień monitora, ale sądzę ze aoc jest zbyt mocny.

Po drugie spokojnie dałoby się go zrobić za pomocą vc.

Na uvce straaasznie dużo miejsca zmarnowałeś - to da się upchać na połowie tego texa.

Połowę rzeczy zmirrorowałeś bez potrzeby.

W dodatku (przynajmniej dla mnie) ustavianie rzeczy do góry nogami na texie bardzo utrudnia teksturowanie.

Podłoże powinno być osobną teksturą.

No i dach - nowiutki, zero zabrudzeń i zróżnicowań.

 

Co do aoc na dachu - jest za mocne. Wszędzie jest za mocne, ale na dachu i tak powinno być słabsze niż np. na ścianach.

Popatrz na zdjęcia -nawet nie w słoneczny dzień ten ratusz jest 200%jaśniejszy.

Dodatkowo źle chyba dobrałeś cegły - za brudne.

 

Kurcze ale pojechałem:) W dobrej wierze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności