Skocz do zawartości

Haro Sonix


Kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Po sporej przerwie czas wrzucić coś na forum.

Będzie to model roweru Haro Sonix. Zobaczymy na ile starczy mi cierpliwości, ale mam nadzieję wymodelować go w 100% do ostatniej śrubki. W gruncie rzeczy nie będzie tego aż tak dużo więc nie powinno być źle. Aktualnie stan jest poniżej. Rurki jeszcze do siebie nie są do końca dopasowane, ale jeszcze muszę dokładnie przemyśleć łączenie i zostawić miejsce na spawy. Gdzie nie gdzie już są miejsca do poprawki, ale tak to jest jak siedzi się po nocach. Planowane jest studio i jak będę miał naprawdę dobry pomysł to być może scena, ale nic na siłę.

 

C&C mile widziane.

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

359772aa54e0eb6d468be199f3299940.jpg

 

cc37a0091d50f0364c4233325fed88da.jpg

 

91bb0e732c5a1069307cfd0e29fd1fcf.jpg

Edytowane przez Kedzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Indian - takie mam założenie, żeby nie pominąć żadnego elementu, będę chciał zrobić kilka bliskich ujęć, więc musi być wszystko, spawy również

Eden-3d - jak mi starczy cierpliwości, to może nie będzie źle, oby pośpiech mnie nie zgubił

Temporal - siatki poniżej, nie ma tu na razie nic specjalnego, będzie trudno jak zacznę modelować drobne akcesoria jak manetki, hamulce, zaciski itp.

 

No i dzisiejszy mały upgrade, na razie ogólnikowo, z czasem detale dojdą do każdego elementu, generalnie nie modeluje jednego elementu całkowicie do końca, trochę skacze, oby mnie to nie zgubiło i coś kiedyś zapomnę ;)

 

 

313518fa29daf6e927f29c43ad24ae7c.jpg

 

1ec3851b439ecfbb0e528723a0ea689f.jpg

 

bfe101a481f06fa0944b8e7cff76f860.jpg

 

855898688dee47b214415e5bc62b3da4.jpg

 

 

 

add2b0e362d66595553775183686a9a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy. Up nie taki wielki, ale konieczny.

Na tym etapie zakończyłem modeling najważniejszych brył, złapałem proporcję i pozostaje teraz poprawić to co jest źle. Widać teraz, że piasty za małe, widelec z przodu za krótki i kilka innych. No nic, trzeba się przyglądnąć i zrobić :) . Teraz zacznie się dłubanina z detalami.

 

aa5fae554c23accad9d33d5f648da128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Malutki up.

Trochę śrubek, zębatka, szlify piast i zawieszenia, kosmetyka w amortyzatorze, poprawka nie równości i ujęcia z każdej głównej strony.

Miałem robić próby z materiałami, ale w modelu jeszcze dużo pracy, więc odpuszczam. Rurki ciągle nie dopasowane, ale ciągle nie wiem jak będę spawy robił ;) Oczywiście tradycyjnie, proporcje kilku detali się sypły ale to już po, się poprawi ;)

 

 

C&C mile widziane

 

Pozdrawiam

 

 

ffbb64ba1e1d79a6m.jpg

 

324542802a1829efm.jpg

 

0f52e0e04259c7cbm.jpg

 

dcc1267946380f93m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09121986 - motywujące będą później :)

WAKi + co do modeli osprzętu to są lepsze niż ec90tki :) , tutaj przynajmniej mogę zaszaleć, a rama jest produkowana od 2007, wtedy to rowerek na tej ramie zdobył gdzieś tam tytuł roweru roku, co do kół, standard na trzy krzyże :)

 

Mały up:

-przerzutka

- tarcze

- trochę detali

- początek mostka i kierownicy

- błędy ciągle są ale będą poprawiane tuż przed ostatecznym spasowaniem elementów

- dla zboczeńców zbliżenia detali

 

C&C mile widziane

Pozdrawiam

 

2ec242c16e038d62m.jpg

 

5cc498a3142c29a7m.jpg

 

665cf3dc0055fa06m.jpg

 

3ced6e0058d400f2m.jpg

 

6fc07ab682044644m.jpg

 

cd4102f4b1c1c7cdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to olej ec90 i laduj Thomson Masterpiece :) Easton ma to fajne, ze ma sporo dobrych komponentow, akurat sztyce uwazam sa troche beznadziejne, za ciezkie w stosunku do ceny. Natomiast kiere Monkeylite XC lub mostek ec90 milo by bylo w tym moelu zobaczyc. Gratuluje przerzutki, kiedys probowalem modelowac ale kurcze masakra, bo kazdy element jest w innej plaszczyznie. Teraz zaczelm modelowac swoj wlasny projekt ramy, cus na ksztalt SC Blur LT2, moze wrzuce niedlugo na max3d :) Nastepny trudny element to rozumiem zaciski hamulcow. Rozumiem ze do tych tarcz leca avidy juicy ultimate :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - detali jeszcze sporo przybędzie, więc mam nadzieje że będzie na czym zawiesić oko

Oleksiak - zgadza się, poprawione już, zresztą poprawek jest dużo, ciężko te części modelować, proporcje lecą mi na szyję, a nie mam tego w ręku żeby porównać, więc poprawek będzie sporo, po każdym detalu

WAKi - osprzęt jeszcze wybieram, coś wybiorę. Własny projekt hmm, brzmi ciekawie, wrzucaj, chętnie popatrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chciałem odpocząć trochę od modelowania, przymierzam się powoli poważniej do materiałów. To takie luźne próby.

 

Najpierw oponki. Na razie tylko shader i różne oświetlenia. Jeszcze bez tekstury, która oczywiście dojdzie.

 

461b49b4abc98177m.jpg

 

b27a84bb01b50ec4m.jpg

 

e2af6be6f2559491m.jpg

 

Próby z kasetą od napędu.

 

81812e3b33cffa66m.jpg

 

7fbcfedaa5509be6m.jpg

 

I pierwsze tekstury, całkowicie robocze, na szybko, tylko dla ogólnych oględzin oraz test materiału na śruby i tym podobne drobiazgi. Jakiś tam luźny lakier ;)

 

bb240f1e94052d63m.jpg

 

Sory za jakość, ale ten darmowy fotosik kompresuje mi strasznie obrazy. Coś z tym muszę zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

Chryste panie czy ja dobrze widze czy te przerzutki z tyłu mają9 zębatek xD do czego to będzie rower, do jeżdżenia po marsie xD heh

 

Pozdro model super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste panie czy ja dobrze widze czy te przerzutki z tyłu mają9 zębatek xD do czego to będzie rower, do jeżdżenia po marsie xD heh

 

Pozdro model super

 

Eee... tak jakby 10 blatow sie robi powoli standardem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous
Eee... tak jakby 10 blatow sie robi powoli standardem ;)

 

Aha... :P Nawet nie wiedziałem, branża rowerowa jak widać jest mi obca :)) ja sie zatrzymałem przy poziomie 3x 6 xDheh... Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności