Skocz do zawartości

Animacja: Sonata


Desc

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć!

 

383729_1246484345_submedium.jpg

 

Z ciekawości na wasze opinie podrzucam swój ostatni short.

Film robiony na potrzeby dyplomu w ubiegłym roku.

Dyplom przeszedł więc moze nie jest super cienko.Niestety film na Tubie był przekomresowany z QuickTima i niestety jest o jeden ton ciemniejszy niz oryginalna kopia.

Jedni twierdzą ze jest lepiej inni ze gorzej niz wyjsciowo.

 

Jeśli daje sie oglądać to super , jeśli jest za ciemno będe musiał go przegrać na Tube ponownie.

 

Pozdrawiam i zapraszam do degustacji

 

[url=

][/url]

 

Desc.

Edytowane przez Desc
Walka z dodaniem Miniaturki :(
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Klip jest Bardzo ciemny w porównaniu do JPG którego umieściłeś w poście.

 

Animacja bardzo fajna, wiele ujęć świetnych, jednak te główne ujęcia z GRĄ... mogły być bardziej dopracowane pod względem animacji postaci.

Na początku myślałem że to poklatka... więc myślę że to na plus dla światła, modeli i tekstur.

 

Podsumowując: 5-

 

;)

 

(miniaturka - 100x100px - dodana do pierwszego posta jako załącznik)

 

[edit] - patrząc na Twoje prace na cgsociety - może zamieścisz jakieś szkice, koncepty do tej animacji, tutaj?)

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez czułem ze jest za ciemno , niema co sie szczypać wgrywam sonate w prawidłowej kolorystyce, co do konceptów do sonaty , jasne , wybiore cos sensownego , zeskanuje ,wrzuce i dam ci znac privem.

 

Dzięki za koment 5- zawsze coś ;).

 

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zamieniłeś plik na YouTube - teraz jest jaśniejszy. podejżewam że dla odbioru całości to detal - ale trochę efektu ujmuje Kompresja i artefakty które się pojawiają.

Polecam vimeo.com

Plik który będziesz wrzucał powinien być skompresowany w H.264 - no chyba że zmieniły się tam preferencje.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Plastyka poszczegolnych ujec czyli swiatlo tekstury kadry super design postaci tez bardzo konsekwentyale szkoda ze animacja postaci jak i rigg(ramiona nie unosza sie jak trzyma w gorze rece przez co sztywny jest.) tak kuleje to strasznie ujmuje calemu filmowi bo wizualnie zapowiada on prawdziwa symfonie a pozostawia przy paru brzdekach instrumentu.Brakuje mi dynamiki jaka sie na poczatku zapowiada (suspens jest ale niema momentu takiego wyraznego przyspieszenia tempa ktory mozna by oczekiwac jak zacznie grac.Pasja.).Gryzie w oczy jak ten smyczek przelazi mu przez reke;)

Wiadomo jak jest z shrotami trzeba rownomiernie rozkladac sily bo po dobrym starcie z designem modelami teksturami i oswietlenim mozna nie miec czasu juz na animacje szcegolnie jak dyplom to tym bardziej:).

Niemniej bardzo fajnie ze zapostowales bardzo ciekawie bylo zobaczyc.Moze moglbys cos napisac o uczelni na ktorej to rorbiles:) fajnie sie tam studiowalo?duzo wyniosles?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno napisać ze poza tym ze to film dyplomowy na Pwsftvit w Lodzi ( Filmowce ) to ze film ma wiele wspólnego z atmosfera samej uczelni , studentem bylem raczej kiepskim , wiele czasu straciłem na prace na boku i komercyjne projekty.

 

Dyplom pojawił się z 4 letnim opóźnieniem i bynajmniej nie przez prace nad samym filmem a ,, zawiłą drogę'' jego twórcy ;).

 

Studia w filmowce to naprawdę niesamowity czas , im więcej go ubywa po jej ukończeniu tym bardziej sentymentalnie patrze na ten okres i doceniam go.

 

Wykładowcy bardzo surowi i o bardzo wysokim poziomie , wielu nagrodzonych Oskarem , wielu związanych z zagranicznymi studiami produkcyjnymi i prestiżowymi uczelniami na zachodzie i w Polsce, można powiedzieć ,,specnaz,, , operatorzy , reżyserzy , animatorzy , kompozytorzy , dźwiękowcy , krytycy i historycy.

 

Choć może z początku wydawało się ze klasyczna animacja jakiej bylem

królikiem doświadczalnym na pierwszym roku była zbyteczna to mogę obecnie stwierdzić ze przyszło animować piaskiem , olejem , plastelina , kukiełką , a dopiero na końcu pozwolono mi wrócić do 3dsmaxa, teraz to doceniam bo wiem jaka technika , do czego się nadaje i ile czasu zajmuje. A moda na klasykę wraca.

 

To o czym napisałeś , odnośnie Sonaty , to niestety wiem i zgadzam się , jednak na półroczną półetatową prace jednej osoby nad całością obrazu i zerowy budżet trudno wycisnąć lepszy efekt. Jedyna osoba która wywiązała się przy tym filmie bez zarzutów to Szymon Chybalski , który napisał własna wariacje sonaty do filmu.- Dzięki Szymon! ;)

 

Rig i problemy z animacja to w dużej mierze efekt uboczny późnego przebranżowienia się w film animowany z gier komputerowych,a i również

chaosu jaki powstał podczas animacji skrzypiec vs presji czasu i deadlinu.

 

Skrzypce to bardzo trudny instrument i wydobycie z niego dźwięku nie zawsze jest widoczne. Mimo tego ze postać była animowana na podstawie żywego skrzypka , zabrakło filingu , tego drobnego czegoś w ruchy co dało by większej wiarygodność. Niestety ministerstwo oświaty wywarło na wszystkich nieobronionych absorwentow tak wielka presje ze nie było możliwość negocjacji, a i może bez motywacji młotkiem po głowie wogole bym się jeszcze nie obronił. Film szczerze mówiąc został oceniony bardzo dobrze ,

ale myślę ze komisja przymknęła oko na to ze wersja animacji w becie i montaż w którym osiadła dynamika na rzecz wymaganej długości filmu.

 

;)

 

Wrzucę pierwszy film który miał wysokie noty parę lat temu , ciekawe jak Ci się spodoba.

 

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film ma na sobie rzeczywiście piętno filmówki.

Mi również podoba się gra światłem i suspensowa narracja z początku.

Potem niestety niejasny przekaz odbiera urok całości.

Przywodzi na myśl film "Świadek 1919-2004" Kiwerskiego, ale tam symbolika wydaje mi się bardziej konsekwentna.

 

Niepokojąco też wygląda sprawa podstawowych zasad animacji postaci: posingu, dynamiki i kontrastu w ruchu. Postać wygląda jakby cały czas "pływała" i przez większość czasu tkwi w jednej, chybotliwej, na szybko ustawionej pozie. Od 1 do 3 minuty ręka ze smyczkiem jest tak samo, nieruchomo, nienaturalnie wykręcona. Nie mogę uwierzyć, że obserwowałeś prawdziwego skrzypka.

 

Pozwolę sobie na dygresję natury ogólnej:

W pewnym sensie Twoja praca jest ofiarą metod nauczania łódzkiej filmówki. Może zamiast kazać studentom sypać piaskiem i lepić plastelinę, oskarowy 'specnaz" powinien im pozwolić siedzieć przed komputerem, jeśli tego chcą.

A zamiast oleju i kukiełek wykładowcy powinni dostarczyć ogólnych zasad obserwacji modela, motoryki ruchu i actingu. To by wystarczyło.

 

Może jestem trochę zbyt zgryźliwy z rana, ale na sobie też kiedyś odczułem ciężar absurdu polskiej edukacji artystycznej. Po prostu warto zrzucić ten ciężar jak najszybciej.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w następnych realizacjach.

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiedzilem przy okazji Twoje portfolio na cgsociety i widze, ze jestes bardzo utalentowanym artysta.

Ten film zapewne kosztowal Cie wiele pracy, ale efekt byl tego wart.

Calosc jest spojna i nie ma fragmentow, ktore ze tez pozwole sobie uzyc slowa, ktorego nie lubie, "rażą" widza:)

Czytelnosc przekazu moze nie jest najwyzsza, ale nie jestem najwlasciwsza osoba by to oceniac - rzadko kiedy wiem o czym sa shorty:)

 

Bardzo ladnie zbudowales nastroj i Twoja swiadomosc w tym zakresie robi wrazenie. Widac to juz w Twoich pracach 2d, ale tu przeniosles to takze na kadry, prace kamery, oswietlenie, dzwiek,itd.

Zwrocilem szczegolna uwage na cme przy zarowce, bardzo dopracowana.

 

Brakowalo mi troche wiarygodnosci w grze goscia..jakos nie czulem tego. Brak synchronizacji i akcentow.

 

Odczuwalnie ciezki klimat calosci, ale moim zdaniem to dobrze. Nie podzielam opinii, ze ciezar filmowki nalezy szybko zrzucic.

Widuje sporo roznych komentow do produkcji nie tylko w Polsce i widze, ze ludzie nakierowuja nimi w strone aktualnych telewizyjno-kinowych trendow.

Niech moze wiec bedzie troche tego ciezaru w kontrascie do bitej smietany jaka mamy w komercyjnej tv.

 

Jedyna szkoda z tego procederu to zryta podswiadomosc, jesli zamierzasz robic wiecej takich przyciezkawych rzeczy, ale to juz "wolny" wybor tworcy:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desc, nie zauważyłem wcześniej linku do CGportfolio. Wlazłem i trochę się zdziwiłem. W porównaniu z twoimi pracami stamtąd ten film to chyba rzeczywiście robiłeś w wielkim pośpiechu i bez specjalnego zaangażowania, bo jeśli chodzi o pozostałe stile i modele, to jest na czym oko zawiesić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności