Skocz do zawartości

Stabilizacja obrazu (pref. AE)


streaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam ujęcia panoramowania lub obchodzenia dookoła pewnego przedmiotu lub osób, wszystko wykonane z ręki, bez użycia statywu lub steady i chcę to wystabilizować. Oczywiście mogę użyć trackera z AE, ale jest to dość niewygodne - punkty co chwila uciekają z kadru, trzeba przesuwać, kombinować etc. I w związku z tym zastanawiam się, czy nie istnieje przypadkiem jakiś tracker działający na podobnej zasadzie jak np. boujou, czyli automatycznie śledzący wiele punktów (planar tracker ?) i na ten podstawie dokonujący stabilizacji lub chodziaż samego śledzenia. Niekoniecznie musi być to pod AE, jeśli znacie inne rozwiązania - piszcie o dowolnym sofcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Karrde - możliwe, ale ze względu na platformę nie mam możliwości sprawdzić...

 

DaveBorck - Mocha fajny program, może trochę wolny (w porównaniu do klasycznego trackera), ale świetnie trzyma powierzchnie, ale nie do końca o to mi chodziło, bo ciągle sam muszę ustawiać trackowane warstwy, a te ciągle uciekają z ekranu.

 

Chciałbym coś działającego w sposób automatyczny, bez konieczności malowania powierzchni do trackowania, mówię programowi (np. przez maskę) - szukaj punktów do śledzenia z 1/3 kadru po prawej i lewej stronie, a on sam sobie dobiera nowe punkty, gdy stare znikną z pola widzenia, taki automat. Nie wiem w ogóle, czy takie coś istnieje, czy tylko sobie bajam, jaki to fajny soft i jaki byłby dla mnie wygodny, dlatego każde wskazówki są mile widziane :)

 

AD. problemem jest tutaj, że filmowany obiekt, osoba są obchodzone dookoła lub jest to panorama i trackowane punkty znikają mi z pola widzenia.

 

cheers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker - wystarczy zrobić tracking etapami w AE

etap A - rezultat podbinasz do "null'a a"

etap B - rezultat podpinasz do "null'a b" - "null'a a" podpinasz do "null'a b"

etap C - rezultat podpinasz do "null'a c" - "null'a b" podpinasz do "null'a c" itd.

 

stabilizujesz "null'a a" (można podpiąć oryginal footage do niego-nulla z odwrotnymi wartościami ale tylko na "y" (presets-animation-transform-"split position" czy jakoś tak) a ruch po "x" potraktować smoothem - albo lepiej wycentrować interesujący cię obiekt).

 

rozumiem że postać/element w centrum kadru jest ruchoma/y i nie ma markerów.

 

a z automatu to "Bużuł" - importujesz klucze dla kamery i bawisz się odwrotnością pozycji "y"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności