Skocz do zawartości

Blog Adobe poświęcony pakietowi CS5


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Adobe uruchomiło specjalnego bloga poświęconego nadchodzącemu pakietowi CS5. Tym samym jest to oficjalna zapowiedź nowego pakietu, który powinien pojawić się pod koniec kwartału 2010. Na stronie naprawdę cała masa ciekawych informacji dotyczących sztandarowych produktów Adobe. Zachęcam do lektury.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=821

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ich chyba po.....gięło! dla mnie to zwykłe nakręcanie rynku. (mam na myśli wydawanie przez adobe cs 5 , a nie działanie autora tego postu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-riss - prosze cie... Jak slysze to wieczne pier....dzenie, ze za szybko, ze za drogo, ze za malo dodane, ze ten by chcial to a tamten znow co innego - a nie ma... I tak za kazdym razem to samo jeczenie.

 

Bedzie z poltorej roku pomiedzy wydaniami nowych wersji - jak ci nie pasuje to sie przesiadaj co dwie wersje. Albo trzy. Albo w ogole sie nie przesiadaj. Tylko skoncz juz te narzekania bo sie niedobrze robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie tego typu otwarty marketing się bardzo podoba. To co jest na blogu to jeszcze wersje deweloperskie, testowe, możliwość kontaktu z twórcami ...

 

Prawdę mówiąc tego mi brakowało bo dotychczas pojawiały się nowe wersje i dopiero później odbywały się kampanie - co nowego w ...

 

Teraz widać, że twórcy są też ciekawi opinii osób używających ich produktów. I chyba zdają sobie sprawę, że ich poprzednie wersje są na tyle dobre, że nie jest łatwo przekonać (tym bardziej w czasie kryzysu) ludzi do zakupu czy upgrade'u.

 

Kanał RSS dodałem sobie do obserwowanych i będę się przyglądał ciekawostkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie nowych wersji tak drogiego softu w tak krótkich odstępach czasu to rzeczywiście trochę przeginka. Ale z drugiej strony - CS4 jest trochę niedorobiony. Mówię tu głównie o braku obsługi 64 bitów na Macach, więc ludzie działający na platformie Apple`a powinni się z nowego CS`a ucieszyć. Zobaczymy czy 5tka przyniesie z sobą tyle nowości, że reszcie też się będzie opłacał upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - a dodatkowo cieszy takie podejscie ze strony producenta softu ktory smialo moznaby w niektorych przypadkach uznac za pozbawiony konkurencji (Flash, Photoshop..). Mimo wszystko sie im chce.

 

Jedna rzecz mnie tam zasmuca - cale to podniecenie multitouch'em. Pan tam namazial palcami drzewko jak dzieci w przedszkolu, poprzesuwali sobie zdjecia machajac rekami jakby plywali... Jeez - jestem ciekaw jak sie czuje koles po 10 godzinach takiego machania lapami. W myszce ustawie sobie czulosc wyzsza i prawie nie ruszam reka a tu bede machal jak na lotnisku zegnajac kogos. Suuuuper.

Niech sobie to bedzie tu i owdzie ale niech tego nie upychaja wszedzie gdzie sie da. Jak zobaczylem to napaciane drzewko z serii "Ala ma kota" to zal mnie zdjal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Adobe prawidłowo reaguje na to co się w tej chwili dzieje zarówno na rynku sprzętu jak i systemów operacyjnych.

 

Nowe OS X, nadchodzi Windows 7, mamy wielordzeniowe procesory, 64bit, karty graficzne z dobrymi procesorami... Czas to powoli zaczynać wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.ochel - jedna rzecz to fajnie uzyte, sensowne rozwiazanie a wielki monitor i machanie "grabiami" to inna sprawa. Chodzi mi o to ze nie wszystko i nie wszedzie pasuje. Patrze na to z punktu widzenia ergonomii pracy. Ale dopuszczam mysl ze moge byc w wielkim bledzie i tak fajnie to obmysla ze bedzie smigalo jak sie patrzy. Wrecz mam taka nadzieje - skoro juz sie za to zabrali.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezumi pracujesz dla adobe? hahaha

 

a tak powarznie, przykro mi że musisz znosić moje "wieczorne pierdzenie". Ale taka jest prawda. Ja nie zamieżam szybko przenosić się z cs3. Wkurza mnie, że wkrótce nie będę mógł otworzyć plików np z nowego aftera. I to jest real suxx. Znam ludzi którzy w agencjach reklamowych są mega wymiataczami a nadal pracują na starych fotoshopach. W moich działaniach możliwości cs3 praktycznie wystarczą mi do końca życia. Jednak niekompatybilność jest zmuszaniem do kupowania coraz to nowszych wersji. i już. Nezumi i nie wychodź mi tu z takimi tekstami o "pierdzeniu", trochę kultury czlowieku.

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezumi pracujesz dla adobe? hahaha

W dziale marketingu - a dlaczego pytasz?

a tak powarznie

To jednak nie wyglada powaznie...

przykro mi że musisz znosić moje "wieczorne pierdzenie"

Jakie? LOL

Ja nie zamieżam szybko przenosić się z cs3.

Zartujesz... Adobe bedzie zdruzgotane. No nic.. To moze chociaz jakies sprawdzanie pisowni sobie podinstalujesz?

Wkurza mnie, że wkrótce nie będę mógł otworzyć plików np z nowego aftera. I to jest real suxx.

Jesli nowy program zawiera funkcje ktorych nie ma w starszej wersji (na przyklad - zaloze sie ze problem jest o niebo bardziej zlozony) to jakim cudem chcialbys je otworzyc? W przypadku photoshopa kompatybilnosc wsteczna jest niczego sobie, ale tez zlozonosc projektow jest duzo mniejsza niz w przypadku AE.

Oczywiscie najlatwiej powiedziec ze to spisek kapitalistow.

Znam ludzi którzy w agencjach reklamowych są mega wymiataczami a nadal pracują na starych fotoshopach.

A ja znam takich co sa takimi wymiataczami, ze juz nie musza pracowac w agencjach reklamowych. I maja nowe wersje PHOTOshopa.

W moich działaniach możliwości cs3 praktycznie wystarczą mi do końca życia.

Nie watpie...

Jednak niekompatybilność jest zmuszaniem do kupowania coraz to nowszych wersji. i już.

Przeciez sam mowisz, ze "znasz wymiataczy" co pracuja na starszych wersjach. To cos to wymuszanie slabo dziala chyba, nie? Poza tym - nowe opcje, przyspieszenie dzialania - to wszystko tak pewnie dla sciemy dodaja tylko?

Nezumi i nie wychodź mi tu z takimi tekstami o "pierdzeniu",

Bo co - wypalisz mi oczy bledami?

trochę kultury czlowieku.

Troche mam. Rezerwuje ja na rzeczowe dyskusje...

 

(ze tez mi sie chce odpisywac - czasem sam sie sobie dziwie :D)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Spokojniej panowie. Nie ma co się kłócić.

 

Każdy może mieć swoje zdanie, ale i-riss, nikt Cie nie zmusza do kupienia nowej wersji. I pamietaj, że piszesz o programie, który dopiero ma się pojawić. Jego jeszcze nie ma i dokładna data nie jest znana. To jest blog deweloperów programu.

 

Każdy firma musi z czegoś żyć, Adobe nie płacisz co roku za użytkownie programu. Już ich w tym głowa, aby Cie przekonać do kupna.

 

Pamiętaj, że tutaj grają rolę również inne kwestie. Tak jak napisałem wcześniej, procesory się zmieniają, systemy również. Wydanie nowych wersji jest wprost wymuszone.

 

Również znam firmy, które wstrzymały się z upgradem do CS4 z CS3. Ale z tego co słyszałem, CS5 są już zainteresowane, a na razie i tak mało pokazano. Wolny wybór.

 

Jeśli pracujesz sam - kompatybilność nie jest taką ważną rolą, jeśli w agencji rozumiem, że upgrade robi się na wszystkie stanowiska i jeśli zostaje przy starych wersjach to jest pełna zgodność.

 

To wątek o blogu CS5. I nie ma obowiązku płacenia za użytkowanie CS3, więc naprawdę nie widzę problemu. Ja tam się cieszę z nowych wersji.

 

Siłą rzeczy, część osób kupi CS5, część pozostanie przy starszej i zaczeka na kolejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej polityka adobe zakładała nowe wersje co 1,5 roku, tak było między cs3 a cs4 i mam nadzieję, że ten okres będzie i tym razem zachowany (nie pamiętam już kiedy cs4 był wydany), bo wydaje się rozsądny biorąc pod uwagę ich politykę upgrade'ów. Tzn. mając teraz cs3, możesz jeszcze spokojnie ominąć cs5 i wziąć dopiero cs6, żeby nie stracić możliwości upgrade'owania, a za update zapłacisz zawsze tą samą cenę. Nie tak jak było wcześniej w autodesku, że mogłeś ominąć jedną wersję, ale przy upgradzie o dwie wersje i tak za nią byś zapłacił, teraz autodesk zerżnął system upgrade'u z adobe, z tym tylko, że każą sobie więcej bulić (procentowo do ceny).

 

...:::EDIT:::...

obejrzałem sobie tego multitoucha i moja opinia jest taka, że nie jest tak źle, fakt, że samo mazianie paluchami to bezsens, nie jesteśmy w przedszkolu, nie ten poziom precyzji etc. etc. ale np. zmienianie koloru na żywo, drugą ręką wydaje się ciekawym pomysłem

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności