Skocz do zawartości

mental images iray


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią, doczekaliśmy się bardziej oficjalnych informacji dotyczących nowego interaktywnego renderera od mental images - iray, który wykorzystując moce graficznego procesora GPU ma pozwolić użytkownikom oszczędzić sporo czasu, który często przeznaczany jest na rendery testowe.

 

Więcej na stronie www.mentalimages.com/products/iray/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Max jak max - mam nadzieje na Maye. W FAQ pisza tylko

 

"iray will be available to mental images’s OEM partners and we expect that they will make it available it in their applications in accordance with their own release plans."

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos predkosc nie powalila mnie na kolana :D he,he jak na tyle GPU ktore wsadzono na potrzeby

prezentacji

i tak swoja droga, moje 3 grosze i kolek osikowy dla tego rozwiazania miedzy żebra...

kilka kart z interfejsem CUDA i mocnymi GPU... kosztuje duzo, duzo wiecej niz

2-3 kompy z procesorami Quad Core - a predkosc jest niestety porownywalna.

Jesli to badziewie w koncu nie stanieje, to praktyczne zastosowanie i wielka popularnosc

sa zagrozone. Pamietacie karty PURE ? Ktos uzywa? Nie sprawdzilo sie? A bylo zajebiste....

To rozwiazanie tez jest super, bardzo mi sie podoba... ale ceny sa coraz bardziej z kosmosu.

Ja bym chcial te GPU zastosowac do renderingu produkcyjnego, takie lewe podglady mnie

nic nie obchodza i tu dochodzimy do sedna problemu.... zastosowanie roznych kart moze

spowodowac minimalne roznice w renderowanych klatkach i flickering pozniejszego materialu,

to jest dla mnie mega-problem, ktorego nikt nie rozwiaze... bo caly czas mowimy o interaktywnych

niby-podgladach, mniej wiecej podobnych do koncowego renderingu... a szkoda :(

Szkoda ze managerowie nie do konca uzywaja szarych komorek, namawiaja klienta

na zakup bardzo drogich kart.... zeby sobie renderowal podglady, a moglby za te kase renderowac

materialy produkcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos predkosc nie powalila mnie na kolana :D he,he jak na tyle GPU ktore wsadzono na potrzeby

prezentacji

i tak swoja droga, moje 3 grosze i kolek osikowy dla tego rozwiazania miedzy żebra...

 

no wlasnie, te wszystkie tech-dema na gpu, ktorych ostatnio tyle, swiadcza tylko o tym, ze nadchodzi kres gpu. Wszystkie implementacje CUDA zakladaja przesiadkle na OpenCL i dlatego nikt nie traktuje ich jak produkt, tylko jako zajawke nowej technologii. To jest okres przejsciowy w oczekiwaniu na cpu o podobnych mozliwosciach wektorowych. Zreszta OpenCL pozwala nie zastanawiac sie nad tym, co zwyciezly i zajac sie algorytmami, a nie platforma hardwarowa.

 

To, co widzimy to prawdziwy kres renderowania DX/OpenGL na gpu. Epic na Siggraphie zapowiedzial, ze nastepny engine bedzie juz czysto softwareowy (a co zabawniejsze mikropoligonalny)... z pewnoscia ida zmiany, ale nie zupelnie takie, jak sie wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności