Skocz do zawartości

[wip] Postac3d : Hulk


NASTRASH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i dzięki za zainteresowanie moim wątkiem. To moj pierwszy post ale forum sledze juz od dosyc dawna, jednak do tej pory tylko jako bierny obserwator. Postanowilem to zmienic i zalożyc wipa aby miec wiekszą motywacje do pracy. Wiem, że jest tu sporo osób które mogą mi pomóc swoimi uwagami więc licze na Was ;).

Ok to tyle wstępu, co do pracki to mialem plan aby zrobic dosyc prosty modelik w "oldschoolowym" stylu - zadnych normal map, specular itp. tylko i wyłącznie ręcznie malowany diffuse. Jako, że wlasnie ręczne malowanie texturek jest moja słabą stroną przyda mi sie motywacja i pomoc w postaci tego tematu.

Wrzucam to co do tej pory zrobiłem, wymodelowana sylwetka i rozłożone UV'ki.

 

hulkwip.jpg

Edytowane przez NASTRASH
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Fr3d3k : Dzieki za doping ;)

 

@gutekfiutek : Prosze, tak sie prezentuja UVki:

 

mapowanie.jpg

 

@el_Pawcik : Dzięki, ciesze sie ze sie podoba. Nad stopami rzeczywiscie sie zastanowie. Zobacze jak to sie bedzie deformowac po zrigowaniu.

 

Jak narazie za wiele nie zrobilem, ale wrzucam to co jest, żeby temat byl w miare atrakcyjny dla odwiedzających :>. Pobawilem sie troche z bazowym kolorem na twarzy i tyle. Komentarze/ krytyka jak zawsze mile widziane ;).

 

hulkwip3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requirere: Dzieki, co prawda nie wzorowalem sie na jakiejs konkretnej istniejacej wersji tylko staralem sie stworzyc cos nowego ale jednoczesnie rozpoznawalnego.

 

Ok wiec czas na kolejny update, dopiero teraz bo zamuje mi to troche wiecej czasu niz planowalem ;). Glowe uwazam jak narazie za skonczona, moze jeszcze pozniej do niej powroce jak ktos mi wytknie jakies tragiczne bledy :D ,narazie jednak mam jej dosyc i biore sie za reszte bo jest praktycznie nie tknieta.

 

hulkwip4.jpg

 

hulkwip5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie idzie na prawdę fajnie ;]. Miło widzieć oldschool :>.

Parę drobnych rzeczy mogę zasugerować?

-Oczy bardzo jasne, wręcz rażące, może by dodać żółtą poświatę koło skroni?

Ale takich nie miał czasem czerwony hulk ;p nie lepiej byłoby dać białe z zielonoczarną źrenicą?

-Nos bardzo napięty w porównaniu do ust które są chyba za bardzo spokojne.

-Żuchwa słabo zarysowana ale to jeszcze będziesz kończyć?

 

BTW to do jakieś portable gry czy tylko tak 4fun ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję zwłoki ;-D. Jako, że właśnie składam do kupy portfolio to staram się reanimować projekty które mają jakiś tam potencjał, no i padło na nieszczęsnego Hulka na którym poległem. Niestety nie mam czasu (ani w sumie ochoty ;-P ) na całą postać, więc jest tylko latająca głowa. Dziękuje wszystkim za sugestie, i zainteresowanie, to w sumie dzięki komentującym tutaj postanowiłem jeszcze raz się do tego zabrać. Czas na lekko spóźnione odpowiedzi ;-D.

 

@Kruku: Fakt oczy były inspirowane jedną z okładek ultimate hulka gdzie miał właśnie żółte oczy, ale jakoś nikomu one nie przypadły do gustu wiec pomysł poszedł do kosza. Nos napięty bo myślałem już wtedy o jakimś rigu twarzy o bardziej groźnej minie ... poniekąd się spełniło ;-p . Projekt był 4fun, ale okazało się ze z uwagi na mój nędzny skill w malowaniu był mało fun ;-D.

 

@i-riss: dziękuję ;-)

 

@soda: dzięki za radę, zmarszczki podmalowałem trochę mocniej.

 

@_Arti_: Hyhy tak całe malowane w photoshopie, ale mimo wszystko jak widać po failu jaki zaliczyłem to jednak nie należałoby tak odrazu skreślać Zbrusha ;-D

 

@rozpruwacz: dzięki, jak to mówią lepiej późno niż wcale ;-D

 

Ok, finalna głowa prezentuje się tak:

 

hulkbustfinsheet3.jpg

 

A tutaj trochę wygłupów z morpherami:

 

hulkbustwtf.jpghulkbustgrr.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności