Skocz do zawartości

Przerwa na kawę


cucsoniuss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

plasti jak nie wiesz co piszesz to proszę zostaw miejsce wolne dla osób, które maja coś do powiedzenia... i to nie tyczy się tylko tego postu ale wielu, w których chwalisz się swoja "wiedza". Pod jakim względem uważasz, ze vray jest najlepszy, chyba ze to ironia... ale tak czy inaczej ten twój post i tak będzie bez sensu.

 

Co do pracy to nie jest źle, przydało by się więcej koloru żółtego i niebieskiego ze świateł. Ogólnie lepiej by obrazek wyglądał, gdybyś "wyostrzył" bardziej filiżanki z jakimiś złotymi zdobieniami, niż słabo wymodelowanego kwiatka, którego płatki powinny się uginać.

Tutaj:

http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/examples_vrayphysicalcamera.htm

Przykład nr 9 masz co nieco o Depth Of Field.

Po za tym w każdym rendererze wyciągnąć możesz dużo, jedynym problemem muzę być ilość materiałów/kursów na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DOF photoshopowy po zdepth zakładam. On niestety nie wygląda dobrze - trzeba renderowac do 2x większej rozdziałk i zmniejszać - wtedy jest ok. DOF z kamery zawsze lepiej wyjdzie. Kadr dalej leży i kwiczy. Szczególnie pionowo -za dużo miejsca na dole, za mało na górze. Obiekty rozpychają scenkę. Teksturki pomogły. Ale scena jak by na to nie patrzeć taka sobie - nie przykuwa uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie: strasznie płaskie i dość mylące oko widza. Niby stoi to wewnątrz jakiegoś domku (patrz kwiatki za oknem) a są mocne, ostre cienie od słońca. Światło ma rysować całą tą ceramikę, załamywać się na zaokrągleniach ceramiki, refleksować od krawędzi. Brakuje tutaj zdecydowanego "światłocienia", czyli po prostu płaskie to jest.

 

Materiał: ceramika to ciężki materiał. Tego typu zastawa to nie tylko niebieski wzorek na powierzchni. To też zdobienia na powierzchni samej ceramiki. Zgrubienia od ręcznego malowania wzorów, Jakieś ciekawsze motywy niż taki paseczek. Lekki bump i reflection map by nie zaszkodziły.

 

Scenka: fatalnie. Niby słonecznie, ale strasznie sztucznie. Kwiatek zbędny. Imo nijak ma się do całości. Zamiast tego standardowe wyposażenie herbaciarza/kawosza - łyżeczka, mleczko i cukier. Serwetka jak najbardziej wskazana. W tle nie okno z jakimiś nie wiadomo czy, tylko konkretne wnętrze, kawałek oparcia innego siedziska i bogatsze wnętrze.

 

Kadr: masz dowolność w ustawianiu kamery a tniesz spodek zostawiając sporo miejsca na dole... poszerz kadr, odjedź lekko kamerą i ustaw FOV na jakieś 35-50mm. pionowy kadr tak, ale nie tnij bokami "fotografowanego" przedmiotu :)

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol dałem to w takiej rozdzielczości bo wiedziałem że będzie coś nie tak i kolejny rendering murowany

 

Wzorowałem się na tym zdjęciu. Zobaczyłem fajnego DOFa więc postanowiłem spróbować zrobić coś podobnego. Nie skupiłem się na modelingu dlatego nie ma tych akcesoriów o których piszecie. Z założenia miało to mniej wiecej wyglądać jak na zdjęciu. Dlatego też taki kadr

 

Z tego co widać na zdjęciu i i z moich "wypocin" miał to być exterior. Stoliczek przed domem (Tradycyjny szwedzki dom malowany miedziną farbą) na którym stoi zestaw kawowy.To co się odbija w szybach to HDR-ka - las otaczający dom

 

Co do materiału. To nie lubię zbytniego przepychu. Fakt, mogłem dać ciut atrakcyjniejszy wzór, ale też umiejętności nie te.

 

 

coffeebreakg.jpg

Edytowane przez cucsoniuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności