Skocz do zawartości

VrayFur lub HairandFur - cow skin


jahred6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od wczoraj walcze z obiektem krowiej skóry - dywanik. No i chciałbym się od Was dowiedzieć kilku cennych wskazówek odnośnie kierowania tą sierścią - bo efekt który osiągam nieco mnie niezadowala. Dlatego pewnie że niebardzo ogarniam temat futra i włosów.

 

Efekt musi być taki !! :

 

43660983.jpg

 

z tego co wiem jest to hair and fur

 

mój efekt to :

 

cs5.jpg

 

jest to VrayFur, wrzucony na plane, na 0.7cm boxie włosy zachowują się inaczej - gorzej...

Ustawiony :

 

ustawienia.jpg

 

Napewno jesteście w stanie dać mi jakieś wskazówki o których niemam pojęcia, z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdro

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no troche za bardzo chciales przyoszczedzic, za proste te wlosy, jak szpilki, o ile skory z krowy widzialem wiele razy to ta siersc jest troche pofalowana, musisz miec wiecej segmentow, wtedy i

"puszystosc" wzrosnie i bedziesz mogl zmniejszyc liczbe wlosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując mapy w slotach VrayFutra (szczególnie Initial direction, Bend direction, Bend). Ktoś ostatnio mówił, że nawet zwykły Swirl nieźle działa, ale do uzyskania idealnie krowiego efektu pwnie będziesz musiał sam coś namalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te mapy sa podobne do normal map, RGB zawieraja wektory kierunkowe XYZ, wtedy mozna tak

losowo wygenerowac zaczes :D mozesz sobie zrobic mixa z 3 noiseow, tak zeby kazdy generowal ci tylko jedna skladowa R,G,B i tak uzyskanego mixa wsadzic do slotu z mapa kierunkowa fura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pierońsko potrzebna rzecz dla projektantów !!! Rozdawaj repy, link cudny ale ruski :)

 

Po małych instrukcjach z linka Juniora plus maxowski swril za radą arev'a

wyszło mi coś takiego :

 

czas ok. 8 minut

 

cs8m.jpg

 

cs9.jpg

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności