Skocz do zawartości

Inkscape 0.47


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa wersja Inkscape oznaczona numerem 0.47.

Zachęcam do zapoznania się z tym programem. Jest to w tej chwili jeden

z najlepszych darmowych programów do grafiki wektorowej. Jego

możliwości są naprawdę duże. Sam program rozwijany jest nieustannie od

2003 roku.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=903

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Świetna wiadomość. Od jakiegoś czasu było na stronie projektu info, że wydanie może się opóźnić o parę tygodni. Super, że już wyszła nowa wersja.

Inkscape jest naprawdę świetny. Korzystam z niego od dawna. To jeden z lepszych projektów OpenSource, moim skromnym zdaniem. Trochę mi w nim rzeczy brakuje (np. ditheringu przy korzystaniu z gradientów), ale i tak jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tjviking: wektor kolegi Maddrum'a jest super, ale trzeba dużo czasu by wypracować sobie takiego skilla.

Mało znam ten program, bo ten rodzaj grafiki jakoś nigdy mnie nie interesował tak jak 3D czy grafika rastrowa, ale zawsze podobała mi się ta góra, która jest w logo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkscape jest super bo tani i wiele formatów obsługuje. ale w poróznaniu do komercyjnych programów to trochę słaby (zwłaszcza do XaraX). Jest kilkukrotnie wolniejszy od Xary i nie ma takich możliwości tworzenia zaawansowanej przeźroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja uzywam Inkscape pod Linuxem, jak dla mnie jest bardzo szybki,

a Xary Extreme tez uzywam... tez pod Linuxem, wiec moge bezposrednio porownac i takiej wielkiej roznicy nie ma, a juz otwieralem w Inkscape PDFy z setkami tysiecy elementow wektorowych i jakos to mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny program, głównie przez podejście do wygody użytkownika. Dobra wiadomość z tą stabilną wersją, bo projekt, który ciągnę w nim od września wymagał niestety pracy na 0.47 SVN - najeżonej pułapkami, które rozwalały dokumenty albo sam program ;)

 

Mam drobną radę - kompilujcie ręcznie ze źródeł, jeśli używacie pod Ubuntu. Mega przyspieszenie przy dużych dokumentach. Paczka oficjalna działa dwa razy wolniej niż build Windowsowy odpalany poprzez wine. O_o

Pod Fedorą jest nawet ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności