Skocz do zawartości

scena 3d: Nissan podczas wyścigu


dynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem ,że samochody to chyba najbardziej oblegany ;] temat tego forum , ale postanowiłem sobie zrobić taką scenkę jak nissan calsonic jedzie sobie po trasie na jakimś torze:] .

Jak widać nie wszystkie elementy są skończone jak np. wnętrze i parę innych drobiazgów, ale to postaram się zrobić w najbliższym czasie.

Scenka robiłem dzisiaj .

Oczywiście toru nie robiłem w 3d tylko jest to zdjęcie na które wrzuciłem nissana.

Ze względu na czas jaki się renderował zrezygnowałem z blura na koła w maxie i urzyłem blura w photoshopie.

I tylko ten element został zrobiony w photoshopie , reszta powstała w maxie 6 i wyrenderowałem to w mental ray\'u.

Czas reneringu to jakieś 7 minut.

Pozdrawiam i proszę o konkretne komentarze na temat pracy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chveti to na pewno nie była inspiracja ... nawet mogę Ci powiedzieć ,że tamtą grafikę , co dałeś link , pierwszy raz widzę ...

Zombo z blurem renderowało mi się po raz pierwszy 40 minut :] i z niego póki co zrezygnowałem.

To powiedz mi mkk3a , co mam zmienić ,żeby wyglądał jak pięciometrowy samochód? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynio - wiesz co, w sumie cięzko mi powiedzieć dlaczego mi się od razu z zabawką skojarzył... (choć nie mówię, że to źle jest)

może dlatego że w środku auta jest pusto. i ten cień za autem jest też zbyt czarny. tak ciemno nie jest nawet pod autem, więc cień zdecydowanie musisz poprawić

sikham - jak pisałem 5m to byłem pewien że ktoś się przyczepi i poda wymiar o co najmniej jeden rząd wielkości dokładniejszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chłopaki odpowiedz na większość waszych pytań odnośnie proporcji i reszty spraw których tak się czepialiście , jest to orginalne tło , z którego wywaliłem samochód i troszkę zmieniłem perspektywę .Patrzie i wyciągajcie wnioski. Dzięki Sikham za obronę , która wyjaśniła pewną rzecz :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z beeperem:) Poza tym nie wiem po co używałeś mentala, bo ten sam efekt (zwykly, czarny cień) uzyskałbyś w 3 minutki w scanlinie;) Nie podoba mi się to wpasowanie w zdjęcie. Widać, że persppktywa się \"łamie\". Szczególnie po obejrzeniu oryginalnego zdjęcia, bez twojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego , ale wydaje mi się ,że zostałem ostro najechany bez konkretnych powodów :/ ... starałem się zrobić coś co odbiega od ostanich wzorców czyli samochodów na białej \"podłodze\" , a tutaj tylko coś mi się wydaje ,że posty wystawiane tylko po to ,żeby były a nie po to żeby wnosiły coś co poprawiło by moją pracę.

Nie rozumię Cię beeper .. więc twierdzisz ,że zdjęcie które zostało zrobione w rzeczywistości nie jest realne , bo dla Ciebie czyli odbiorcy jest do du.. ?

Kozio mogę Ci podarwoć model w prezencie i skopiujesz zdjęcie z mojego postu i pokażesz co potrafisz :/ ... sorry stary , ale takie pieprz... ,że zrobienie w scanlinie było by łatwiejsze , to lekka przesada, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynio - dziękuję za oferte, ale nie skorzystam. Autko moge sobie wymodelować, to nie jest dla mnie większy problem.

 

\"pieprz... ,że zrobienie w scanlinie było by łatwiejsze , to lekka przesada\" - chyba nie przeczytałeś mojego posta ze zrozumieniem. Napisałem że render zająłby mniej czasu, a efekt byłby taki sam, lub bardzo podobny. Takie zupełnie czarne cienie praktycznie nie występują w przyrodzie. Kontrastowe cienie występują ocvzywiście w słoneczne dni, ale nie są ani czarne, ani tak rozmyte.

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cie wcale nie pojechałem.

to że samochód wygląda na zabawkę nie znaczy że jest zły!

jedyne do czego sie tak naprawdę przyczepiłem to to, że w srodku jest pusto i cień jest za ciemny. a to chyba możesz zrozumieć, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ja jestem bardzo wyrozumiały tylko niektóre posty nic nie wnoszą jak ten twój wcześniejszy ... a co do wnętrza to napisałem na samym początku ,że go nie ma ,a co do cienie to w tej chwili mogę powiedzieć ,że nie jest za ciemny tylko za bardzo rozmyty na bokach .... :]

pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bys sie pokwapil o wymodelowanie takiej sceneri? Bo na tych photkach to jest tylko asfalt, murek, i kawalek trawy, a sam napisales ze chcesz go zrobic w inaczej niz wszyscy, a jak narazie to mnie niczym nie zaskoczyłeś.

 

Wymodeluj caly tor, to wtedy zablysniesz [lol]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynio - nie mowie ze zdjecie jest nie realne, tylko ze jest do du.. :P zobacz, szeroka droga, maly samochod, nic ciekawego. Chyba widzisz roznice ze na tym zdjeciu ponizej cos sie dzieje i wiadomo, ze auto bierze w czyms udzial a nie jedzie na niemieckiej autostradzie.

2001%20JGTC%20Calsonic%20front%20right.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie uważam za kogoś wspaniałego i tak nie jest ... ale zauważyłem ,że niektóre osoby na tym forum mają za dużo do powiedzenia a swoją \"twórczością\" zupełnie nic nie pokazały :/ ...

beeper => może jakbym trafił na to zdjęcie a nie trafiłem ;]... to wrzuciłbym go tam.

eax88 ja wcale nie chciałem zabłysnąć tylko przedstawić mój model zupełnie w innej scenerii i roli ... póki co to ty nie zabłysnąłeś swoim modelem , który pokazujesz na forum ... i nie mam ochoty ,żebyś takie komentarze umieszczał w moim temacie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic na takie komentarze nie poradzisz, bo to otwarte forum, a to, że ktoś sam czegoś nie umie nie znaczy, że nie może mu się nie podobać.

 

Jeżeli uważasz, że takie osoby nie są w stanie dobrze ocenić twojej pracy to nie przejmuj się ich komentarzami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki kozioo właśnie ten element w tej chwili poprawiam ...

Kłobuc dzięki za te słowa , ale chodziło mi o to ,że to jest dopiero wip a komentarze w stylu \" wymodeluj to zabłyśniesz \" nie pomagają mi w poprawianu mojej sceny.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by dynio

... ale zauważyłem ,że niektóre osoby na tym forum mają za dużo do powiedzenia a swoją \"twórczością\" zupełnie nic nie pokazały :/ ...

 

hihi

ale poleciałes po lini obrony, najgorszej jaką mogłes wybrać :)

 

obawiam sie że twojemu modelowi nawet super compositing nie pomoże

 

to tak jakby zamiast tego bmw był trabant ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynio - jesli dajesz prace na forum nastawiasz sie na komentarze i pomoc, ludzie komentuja, sluza pomoca, a ze Tobie ona nie odpowiada to skasuj topic i rob sobie scenke i niech siedzi ona tylko na Twoim dysku i nikomu jej nie pokazuj bo mozesz nie miec pochlebnych komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beeper =>ale ja właśnie czekam na komentarze , ale nie głupawe docinki ... a ich się już w moim temacie przewinęło kilka .

P.s jeśli chodzi o pomoc którą napisałeś to może dwa posty pomogły mi coś ulepszyć w mojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze bardzo :/

 

model jest biedny jak świety turecki

pominęłeś chyba wszystkie najważniejsze szczegóły z konstrukcji samochodu (poleciałeś na łatwizne przy modelowaniu) przez to samochód wyglada jakby był odlany z plastiku

kolory są takie że wszystko wyglada jednakowo szaro buro ;/ samochód powinien sie rzucać w oczy zajmować wiekszą cześć obrazka bo to chyba go chcesz pokazać a nie słąbe jakościowo zdjecie z NASCAR\'a :| tory JGTC są wogóle niepodobne do NASCAR\'owych ;)

oświatlenie hmmm wyglada jakby to było zdjecie z jakiegoś pokoju dlatego wyglada zabawkowo

 

tyle odemnie

 

ps. Zipper - ups :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by dynio

Nie rozumię Cię beeper .. więc twierdzisz ,że zdjęcie które zostało zrobione w rzeczywistości nie jest realne , bo dla Ciebie czyli odbiorcy jest do du.. ?

 

 

Jest do dupy, nie widzisz tego. Lepiej Ci beeper pomoc nie mogl.

 

Originally posted by dynio

Kozio mogę Ci podarwoć model w prezencie i skopiujesz zdjęcie z mojego postu i pokażesz co potrafisz :/

 

 

Bo ja się za to wezme :]. hehe

 

Originally posted by dynio

Wcale się nie uważam za kogoś wspaniałego i tak nie jest ... ale zauważyłem ,że niektóre osoby na tym forum mają za dużo do powiedzenia a swoją \"twórczością\" zupełnie nic nie pokazały :/ ...

 

eax88 ja wcale nie chciałem zabłysnąć tylko przedstawić mój model zupełnie w innej scenerii i roli ... póki co to ty nie zabłysnąłeś swoim modelem , który pokazujesz na forum ... i nie mam ochoty ,żebyś takie komentarze umieszczał w moim temacie !!!

 

 

Ehhh stary tym to mnie zgniotles.

 

To ze ktos nie umie/nie robi samochodow wcale nie znaczy ze nie moze Cie krytykowac. Wrecz przeciwnie, osoba ktora sie na tym nie zna od razu widzi co jest nie tak i Ci o tym mowi. A ty sie wsciekasz, to po co ten topic zalozyles?. Ludzie Ci cos pisza a Ty jeszcze na nich cos gadasz? ciesz sie ze w ogole cos pisza. Czy Ty myslisz ze tylko w tym topicu sa posty ktore \"nic nie pomagaja\"?. Sa w kazdym, w moim tez i nie placze.

 

Originally posted by dynio

jest to orginalne tło , z którego wywaliłem samochód i troszkę zmieniłem perspektywę .Patrzie i wyciągajcie wnioski

 

 

My?, juz wyciagnelismy wnioski i mowimy Ci ze jest zle. To chyba Ty nie umiesz wyciągnac wnioskow. Nie widziesz ze to jest do niczego (i render i fota). Wejdz na 1 lepsza strone z tapetami z samochodami i w 10min znajdziesz lepsze tlo.

 

 

Ehh.. no mialem Cie za kogos powazniejszego : >

 

EDIT:

Sikham, przepiekna \"fota\" :)

 

aha, czy moje umiejętoności (patrz podpis) uprawniaja mnie do krytykowania tej pracy ? buhaha :(?

 

Pozdro i pracuj dalej, nie gadaj takich glupot

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry chłopaki chyba faktycznie miejscami za ostro poleciałem z komentarzami , ale zostałem sprowokowany w jednym momencie i to pociągnęło za sobą takie a nie inne wydarzenia.

Pionier widzę ,że ostro naginałeś ;] ,żeby tego ostatniego posta zredagować .W przypływie emocji napisałem jedno zdanie , które odbiło się szerokim echem wśród \"wyjadaczy\" ... i z tego powodu jest mi niezręcznie i może nawet głupio , więc ten temat uznaje jako zamknięty a osoby , które uważają się urażone niech złożą swój podpis w księdze skarg i wniosków ;]

 

I znowu umieszczam tą \"nieszczęsną\" scenę trochę poprawioną .Do poprawki poszły cienie , auto nabrało niebieskiego kolorku i troszkę zwiększyło swoją objęstość w stosunku do tła.

Póki co to zostanie to tło , aż do momentu gdy znajdę jakieś lepsze.

A jeśli chodzi o teksturę na masce to idzie do poprawy , ale już nie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge cos zasugerowac ... i nie zostane za to przeklety na wieki :) to :

 

1) blur jest za duzy ... jak na moje oko ... sam model samochodu jeszcze dodatkowo utracil detale ...

 

2) kola sa paskudnie czarne ... wiem ze takie masz na zdjeciu ... ale przyznaj sam ze na tym zdjeciu gdzie jest niebieski ... i ma biale aluski ... wyglada znacznie lepiej ... pozatym nie widac ani grama refleksu czy czegokolwiek na tych kolach ... jak jedna czarna brylka ... (walec) lol ...

 

3) lakier jest ... dziwny conajmniej ... dla czego odbija szare tlo ? niech odbija jakas mapke ... nie wiem jak to sie nazywa w maxie ... ale w rhino to jest clear finnish materialu ... sprobuj uzyc tego samego materialu co na poczatku ... tego czarnego ... tylko zmien go na niebieski ...

 

4) cienie sa ok ...

 

5) scenka tez mi sie podoba ...

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie niepodobaja nastepujace zeczy:

 

1)Brak progów, z tego co mi wiadomo, To w tym modelu powiny byc progi.

 

2)Dryga sprawa to drzwi, trójkacik(tam gdzie normalnie w zwykłych furach sa lusterka) przy szybie powinien byc i, slupek jest jakis szczupły a powinien byc 2-3 razy szerszy...

 

3) spojler tylni mi jakos nie pasuje jest jakby z innej bajki.

 

4)brakuje \"wlotów\" na tylniej szybie niewiem jak sie to fachowo nazywa.

 

5) Cos z tym wydechem jest nie tak...

 

6) A propo felg wydawalo mi sie ze calsoniki zawsze jezdzily na bialych...

 

Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by dynio

eax88 ja wcale nie chciałem zabłysnąć tylko przedstawić mój model zupełnie w innej scenerii i roli ... póki co to ty nie zabłysnąłeś swoim modelem , który pokazujesz na forum ... i nie mam ochoty ,żebyś takie komentarze umieszczał w moim temacie !!!

Wiesz co? To ty niepowinienes zamieszczac takich postow u siebie, Jezeli ci sie niepodoba moj model i znajdziesz co jest w nim zle to napisz to na tamtym poscie, nietwierdze ze jest on doskonaly ale sie nieoburzalem jak ktos zjechal moj model. A ty? Ty mnie chcesz z forum wyrzucic za to ze wyrazilem swoje zdanie?? To jest smieszne.Z amieszczasz swoje prace na forum zeby sie pochwalic czy zeby ci pomoc? Nie nadajesz sie do rozmowy na forum, tutaj niezawsze piszemy cos milego, a nawet powiem ze czesciej piszemy co jest zle, bo forum do tego sluzy. Mam nadzieje ze po tych kilku postach cos do ciebie dotrze(dotarlo)

 

A co do modelu to, widziales kiedy krotki filmik JunSpra-drifting ( http://www.stama.com.pl/adrian/JunSupra_short.mpg jak chcecie ten filmik to sciagajcie go szybko bo potrzebuje wiecej miejsca na serwerze ) tam Supra jedzie po torze driftem gwarantuje ci ze gdybys obrucil troche samochod nalozyl wiekszego blura na tylnie kola, i dodal troche dymu to wtdy to by niewygladalo jak samochod RC(radio control)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra chopaki...dajcie jush sobie spokój z grożbami i etc :) Co do modelu to...myśle że sikham ma racje i jest bardzo dużo braków jak i samych detali...jak i przednie światła mi się bardzo nie podobaja...wogóle coś w przodzie jest nie tak...a co do ostatniego rendera...to proponuje przed zamieszczeniem pracy...pobawić się jeszcze w jakimś Fotosklepie...i wyciągnąć jeszcze coś z tego rendera...

 

eax fajny drift...podobało mi się jak komentator kasłał od zadymienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności