Skocz do zawartości

RealFlow pytania o podstawy


kosaprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie będę tu zadawał pytania o podstawowe rzeczy w tym programie. Pierwszym moim pytaniem będzie: Jak nazywa się obiekt który usuwa cząsteczki ze sceny po tym jak przekroczą one jego ścianki? Wiem że jest coś takiego, tylko nie wiem gdzie tego szukać. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

k-volume chyba

 

Tak czy siak troche chamski topic. Ja rozumiem ze forum jest od zadawania pytan itp ale w jakis konkretnych przypadkach/problemach gdy help programu nie daje rady. A tutaj poprostu wykazujesz brak jakiejkolwiek checi i masz zamiar o kazda pierdolke sie pytac bo nie chce ci sie opanowac samemu podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Fakt faktem nie musisz odpowiadać na moje posty :) a tymczasem narzędzie znalazłem przed twoją odpowiedzią. Po prostu nie lubię marnować czasu na szukanie czegoś gdy ktoś może mnie poinstruować gdzie to jest i jak się nazywa. W ten sposób zaoszczędzę sporo czasu i cierpliwości i szybciej nauczę się programu. Mało tego podejrzewam, że inne osoby, które właśnie zaczynają przygodę tak jak ja z tym programem, skorzystają na tym topicu ;)

 

p.s.

wie ktoś może jak wyłączyć siatkę mesha? Widziałem jak ktoś to robił żeby podejżeć jak wygląda ciecz i nie mogę znaleźć tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre tuty... warto. Dalej to już tylko długie ślęczenie przed monitorem oraz 5 razy dziennie modlitwa przy ołtarzyku ze zdjęciami RFexpertów o natchnienie.

A żeby nie bylo zbyt offtopowo.

@kosaprzemo

Odpal helpa i czytaj co dany demon robi. I testuj testuj testuj testuj, wspominałem o testowaniu?

Co do zmiany cieniowania to masz albo globalne w opcjach VIEW

albo klikasz na scenie > shading > wybierasz jak chcesz miec.

Pozdro i pamiętaj - 5 razy dziennie modlitwa. To wycisza...

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć tą wrogośc, niewspółmierne zupełnie joby do popełnionego "wykroczenia" (sic!).

I żeby nie było, też nie lubię gdy ktoś pyta o banały gdy wystarczy sięgnąć do helpa czy googla... ale przecież można zbłąkaną owcę naprowadzić na dobry tryb kombinowanie bez użyca glanów i łoma pod postacią takiej agresji słownej jaką właśnie pięknie zobrazował Mr. Leru.

Pozdrawiam,

Mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uzumakishadow

 

dzięki za odpowiedz w sumie masz rację

 

@Leru

 

twoja wypowiedz przypomina wypowiedz źle wychowanego 13-sto latka :) jak już wcześniej powiedziałem nie musisz tu zaglądać ani odpowiadać na moje posty. Więc nie marnuj swojego czasu na przyłażenie tu i zwracanie mi uwagi w ten sposób. "Mam nadzieję że zrobisz coś przez co szybciej dorośniesz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle wychowanie? Moim zdaniem zlym wychowaniem jest pouczac kogos gdy samemu sie zle zachowuje. To forum to nie miejsce na zadania to raczej miejsce na prosby o pomoc w przypadku jakis skomplikowanych problemow/rad itp. Jak ktos nie ma zamiaru czytac dokumentacji tylko woli robic bezsensowny spam to moim zdaniem to jest wlasnie chamskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzumakishadow popieram Cie w 100 procentach..

Temporal ja w postach tego jak by nie patrzeć lenia nic chamskiego nie widzę.. Wręcz odwrotnie wydaje mi się że jak na takie odpowiedzi z waszej strony wypowiada się bardzo grzecznie.

Jakie rozwiązanie? Olać go.. Wątek pójdzie sobie w nie pamięć a jak się znajdzie ktoś kto mu pomoże to to będzie tego kogoś sprawa.

 

Aj fink;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków w których pojawiają się pytania na które odpowiedzi można znaleźć za pierwszym strzałem w helpie albo na googlach jest cała masa.

Wątków, gdzie złoczyńca (sic!) robi to tak bezczelnie jest na prawdę mało. Co więcej, robi to doskonale wiedząc, że wystarczy do helpa zajrzeć.

 

Nakierowanie? Pleaseee........... Nie bądźcie białymi rycerzami internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki, że nikt z pytających nie pofatyguje się by przeczytać instrukcje obsługi która w przypadku RF'a jest dostarczana w pdf wraz z programem i nie jest ona obszerna.

 

Przed zadaniem kolejnego pytania polecam przeczytać chociażby pierwsze strony instrukcji, w jakimś celu autorzy je piszą.

 

 

RTFM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia coś innego..

Gdy ktoś postawi wątek jak ten zaraz znajduje się pełno postów od userów którzy nic innego nie robią a kierują sie jak to ładnie nazwał uzumakishadow "brakiem nieżyczliwości"

Po cholerę?

Temporal jako pierwszy napisał co o tym sądzi a kolejne tego typu posty nic nowego nie wnoszą i są tylko powieleniem tego co już zostało napisane.. Są tak samo jałowe i niepotrzebne jak ten cały wątek.

Niestety ale do wytykania błędów jesteśmy pierwsi, zastanawiam się czy jest to typowo polskie czy może typowo ludzkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzumakishadow -> jeśli trzeba to jestem ;) serio, choć trzeba mi nadepnąć BARDZO mocno na odcisk, żebym był. Tu pan zadający pytanie po prostu przegiął. Nie mów, że tego nie widzisz.

Temporal napisał co o tym sądzi ale pan pytający nic sobie z tego nie zrobił i dalej nie zastosował się do popularnej rady RTFM! (thx tmdag ;) )

 

Brak życzliwości jest po obu stronach pragnę zauważyć.

Przeczytaj posty pana kosaprzemo a potem posta np takiego (z głowy)

 

Hej wszystkim!
Niedawno usiadłem do RealFlow i jestem zafascynowany tym programem. 
Zrobiłem już jakieś proste symulacje, wiem co służy do czego w emiterach.
Chciałbym jednak żeby cząsteczki znikały po przekroczeniu pewnej granicy.
Szukałem wszędzie, help, google, przeklikałem cały program i nic.
Może źle zadaję pytania? Nie wiem.

Nie mam pojęcia gdzie to może być, czy mógłbym prosić o pomoc.

 

Można inaczej?

Edytowane przez Leru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności