Skocz do zawartości

"Alma" online


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fabuła Katedry o ile mozna to nazwac fabułą:

Facet wchodzi do katedry i zamienia się w słup... bajeczne!

 

fabuła Almy:

głupia dziewczynka wchodzi do paranormalnego sklepu i zamienia się w lalkę... taki sam poziom jak katedra...

 

Dla mnie obie te "historyjki" to niestety to samo... brak tu jednoznacznego określenia o co właściwie chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako widz oczekuję tylko jakiegoś rodzaju uwiedzenia, zaskoczenia ale i niedopowiedzenia bo jasne puenty trącą mi banalnością. Tak samo jak kobieta jest dla mnie atrakcyjną dopóki jest dla mnie tajemnicą, doznaniem estetycznym i pewnym nastrojem.

 

No i co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ktoś już o tym wspomniał ale jest wiele podobnych historii opartych na tym schemacie. Ktoś staje się cześcia otoczenia w ktore wstepuje/walczy z nim/ czy cokolwiek. Chocby taka stara (starsza od katedry) animacja o gosciu co wchodzi po schodach i na koniec staje sie ostatnim, nowym stopniem. Dlatego nie stawialbym na piedestale oryginalnosci Katedry, i tym bardziej nie sugerowalbym ze ten schemat z niej jest czerpany. Bo jest duzo starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja korzystając z tematu pomarudzę na tłumaczenie i redakcję polecanej książeczki. No dramat i kpina. Pomijam gramatykę i styl, który często jest tłumaczeniem dosłownym i niepoprawnym do tego stopnia że nieczytelnym nad Wisłą. Można przeboleć, nie jestem purystą. Żeby jednak nie sprawdzać tytułów filmów o których mowa w tekście? Gdzie była korekta? A fakt, nie było. Jest Menager wydania :> Nie istnieje film Jak uszyć amerykańską kołdrę. Jest How to Make an American Quilt lub jak kto woli: Skrawki życia. Nie ma takiego filmu z Julią Roberts i Melem Gibsonem co się zwie Wróg publiczny. Jest Teoria spisku. I mógłbym tak wymieniać jeszcze co nieco. Jeden z dwóch autorów - Robin U. Russin, faktycznie jest doceniony. Zauważono go przy nominacji do Razzi Awards ( Złote maliny ) za najgorszy scenariusz ( Na zabójczej ziemi ) :) Nie twierdzę przy tym że to książka zła. Chociaż skupia się na pisaniu pod schemat. Przy braku alternatywy lepsze to niż nic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności