Skocz do zawartości

mental ray w wizualizacjach architektonicznych - poradnik


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Pierre-Felix Breton jakiś czas temu napisał dla Autodesku poradnik dotyczący wykorzystania renderera mental ray w 3ds max w zastosowaniach do wizualizacji architektonicznych. Pierre właśnie udostępnił ten poradnik w formie PDF'a na swojej stronie. Naprawdę przydatna rzecz, szczególnie powinien być przydatny dla początkujących użytkowników.

 

Pobierz poradnik: http://www.pfbreton.com/wordpress.../mentalray.for.aec.renderings.pdf

Strona autora: www.pfbreton.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak najprostszy? no to chyba vray na oczy chłopaku nie widziałeś, dlaczego ludzie wybierają vraya? Dlatego bo szybko przelicza. Nie każdy ma ochotę czekać 5 godzin na byle jaki test, już nie wspomnę o pracach komercyjnych, gdzie klienci chcą zawsze coś na zaraz... A po za tym jak uważasz, ze vray to łatwa droga do... no właśnie do czego vray jest łatwa droga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzuj gume... Juź zaczynaja mnie smieszyc a zarazem irytowac pseudo mental ray`owcy którzy podniecają się tym ze jest trudny i dlatego go używają (do wizualizacji). Włącz vraya i zrób coś sensownego wtedy się odzywaj "mistrzu" bo teraz twoje słowo jest nic nie warte. Analogicznie Linux vs Win.

A efekt tutoriali pokazanych jest krótko mówiąc bardzo średni i tyle. W vrayu wykonamy to szybciej i z lepszym efektem. Nie chce rozpoczynać nowych wojen o rendery który lepszy, ale śmieszą mnie wypowiedzi takich "PRO" :)

Cala wypowiedz tyczy się tylko wizualizcji żeby nie bylo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale w Vrayu można mieć takie same ustawienia GI dla każdej sceny i jakoś wychodzi. W MR trzeba trochę pogłówkować żeby dobrze zgrać fotony z lampek z ustawieniami GI i FG. To samo materiały. Vrayowcy najczęściej ładują gotowce i jadą, a na MRay to trzeba troszeczkę pobawić się shaderami i przeczytać opis każdego shadera po czym wypróbować jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dac77, ale piszesz bzdury. Po pierwsze samo GI w vrayu niczego nie załatwi, każda scena jest inaczej ustawiana, inne oświetlenie, rzadko kiedy zdarza się, ze ten sam shader będzie wyglądał identycznie w każdej scenie, bo przecież jak by ten vray był tak prosty, ze wystarczy kliknąć w trzech miejscach, ściągnąć shader ze strony to przecież każdy tutaj byłby mistrzem vraya, ale tak przecież nie jest. Dodatkowo nie pisz, jaki to vray jest prosty bo sam nic nadzwyczajnego nie rendernujesz, a domyślam się, ze również darzysz do super realistycznych renderow, wiec to dlaczego nie sięgnąłeś po vraya, bo jest za prosty ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrayem to ja bawiłem się ponad dwa lata temu, i nie zaprzeczam że jest standardem w wizualizacjach, co nie zmienia faktu że wcale nie osiąga się na nim lepszych efektów niż w Mray. Różnica między tymi programami jest na linii prowadzącej od bardzo elastycznych ale wymagających narzędzi jak Rman Pixara, przez właśnie Mray i do takich automatów nonbiasowych, przy czym Vray jest bliżej tych automatów, to znaczy jest łatwiejszy w skonfigurowaniu, ale i mniej elastyczny od Mraya. Nie twierdzę że Mray to cud świata, ale twierdzenie że tylko Vray jest dobry do wizualizacji jest też przegięciem. W wizualizacji w końcu wcale też nie chodzi tylko o realizm ale w dużej mierze o ładne "czyste" rendery które sprzedają produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac77 podkreslilem to ze chodzi jedynie o tego pdf`a i WIZUALIZACJE w MR. Poza tym napisalem to z przymrożeniem oka czekajac kto pierwszy to wychwyci i zacznie sie podniecac ;]

DUNDE i junioR napisali chyba co trzeba, abys zrozumial conieco :)

 

Pozdrawiam i wesolych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, nikt tutaj nie faworyzuje któregoś z silników, w szczególności ja, bo jeśli Fry byłby szybszy(plus duza masa tutoriali) niz Vray, to prosto wybrałbym Fry`a. W vrau nie zrobisz jakieś super animacji, to samo z Fry`em, bo głownie są one pod statyczne wizualizacje scen, czy samych produktów. MR jest świetny pod animacje, bardzo duzo dobrego robią w MR`u, wiec nigdy nie będzie tak, ze jeden jest prostszy a drugi trudniejszy, a ja wybiorę ten trudniejszy abym był oryginalny.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do artykułu to całkiem fajny :)

Zamierzam używać mentala do wizualizacji. Tym bardziej, że ostatnio wydaje mi się, że mental prowadzi ofensywę w tę stronę.

Jeśli trzeba będzie "zawrotnej szybkośći" to się najwyżej przesiądę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności