Skocz do zawartości

Problem z powierzchniami,


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

1. Witam. Mam problem z powierzchniami. Otóż jak robię samochód, najczęściej z planu tego auta. Robię to krawędziami(rozwalam plane(usuwam krawędź)) i gdy potem to łączę przyciskiem "F"(tworzę powierzchnię między nimi), to niektóre powierzchnie(face) są w połowie ciemne i niektóre z tych widać nawet po renderze i jest to w miejscu złączenia faceów(powierzchni) i nie jest to wypukłe, jest to na równym obszarze. Co zrobić by te cienie zniknęły?

 

2. Mam pytanie:

Da się tak zrobić, że np. zamiast knife, żeby można było ciąć w inny sposób?

Są inne sposoby cięcia?

Lub czy da się zrobić tak, że zaznaczę jakąś powierzchnię i zrobię jej ramkę, raczej, żeby ta ramka była w tej powierzchni, a powierzchnia była mniejsza, w środku ramki? Chodzi mi o to, czy dało by się zmniejszyć tego face-a, a w okół były inne face-y? Jeśli nie ma innego sposobu cięcia to jak wyciąć w środku jakiejś powierzchni np. kwadrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zamiast knife można użyć loopcut (Ctr + E) ale jeśli Cię dobrze rozumiem o co Ci chodzi to zaznacz wierzchołki face-a ,który chcesz zmniejszyć ,extrude ale bez przesuwania wierzchołków (po prostu kliknij bes ruszania myszką ) i S przeskaluj :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cienie nie znikneły.

 

PS. Da się łączyć powierzchnie?

 

Ad.1 Wszystkie facey muszą być wybrane i wtedy to co napisałem. To co widzę na zrzucie to jest dobrze cieniowane, więc nie wiem w czym problem?

 

Ad.PS.

Powierzchnie? Może posługuj się angielskimi określeniami z Blendera bo nie jestem pewien co rozumiesz pod pojęciem powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz na inny serv.. http://hostuje.net/file.php?id=465b8cd0196f8adcfa6564c09d1c961b

 

Model ma być LP czy HP ?

 

Jeśli HP to zacznij od początku i nie rób żadnych trójkątów jeśli zaś LP to idzie to poprawić ale trzeba będzie trochę nad tym posiedzieć.

 

aby przenieść kursor na x,y,z umie go w pobliżu przecięcia się osi i wciśnij shift + s i wybież Cursor > Grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności