Skocz do zawartości

Nowy cennik aktualizacji i subskrypcji Autodesk od 16.03.2010


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem właśnie (jak pewnie większość) maila z "atrakcyjną" ofertą.

 

Mianowicie Autodesk zamierza zmienić cennik subskrypcji

 

 

Status właściciela subskrypcji to teraz jeszcze więcej korzyści.

 

Dnia 16 marca 2010 r. firma Autodesk® wprowadzi nowy cennik aktualizacji. Ułatwi on planowanie budżetu i wyliczenia cenowe: ceny wszystkich aktualizacji produktów Autodesk będą wynosić 50% sugerowanej ceny detalicznej pełnych wersji programów*.

 

 

co do cen subskrypcji nie napisali nic na razie, poza tym że się mają zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam trochę nie rozumiem tego meila od nich. Jeżeli mam aktualną wersję 3dsMax 2010 Design i np w maju planuje zakup do niego subskrypcji (ponoć okolice czerwca nowy max będzie) to czy po 16 marca zapłacę więcej za nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Mruczek, zapłacisz więcej jeśli w lipcu chciał byś zrobić Upgrade do wersji 2011 - nie wykupując wcześniej subskrypcji.

 

Swoją drogą zastanawiam się ile wersji wstecz będzie działało upgrade. Np jeśli będzie można zrobić upgrade do wersji 2012 z wersji 2009 to się średnio opłaca kupować subskrypcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

wydaje mi sie , ze jestem w mare na bierzaco w temacie , i powiem ze nie ma juz przejscia na komerciala :(. niby ma byc, niby kiedys , ale nic nie wiadomo .

 

Z upgrejdami to jesttak , ze cena jest uzalezniona od tego o ile wersji w gore chcesz wskoczyc. I to jest chyba w cenniku do przeskoczenia maksymalnie o dwa oczka. Jak chcesz wiecej przeskoczyc (czyli masz mocno stary soft), to tam juz jest jedna cena - wydaje mi sie ze to byly okolice 10 tysiecy. Chyba nawet jakbys chcial podskoczyc od maxa 3.

 

Odnosnie kupowania subskrypcji, to trzeba ją kupic w terminie 30 dniu od aktywacji softu. W przeciwnym razie trzeba dodatkowo kupic Tzw subscruiption late - cos w tym stylu. Ta kara kosztowala jakis czas temu w okolicach 500 pln.

 

 

Przy zalozeniu ze ktos kupuje maxa i bedzie chcial miec kolejne wersje to chyba najsensowniej jest kupowac regularnie subskrypcje .

Daje ona automatyczny update do wyzszej wersji maxa, oraz na bierzaco rozne bonusy.

Daje tez pakiet animacyjny CAT.

 

Ceny ktore podalem nie sa precyzyjne.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu wystraszyłes mnie troszkę z tą subskrypcją. Oczywiscie jest opłata w wysokosci 487 zł ale nie po 30 dniach od aktywacji softu. Już cytuje procad: "Autodesk 3ds Max Commercial Subscription Late Processing Fee

 

Opłata naliczana przy odnowieniu subskrypcji po terminie 30 dni od daty wygaśnięcia poprzedniego kontraktu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila chwila, też zacząłem panikować trochę... wie ktoś jak to jest z tą subskrypcją i jej ważnością? ja rozumiałem, że late fee jest za opóźnienie w odnowieniu subskrypcji. Analogicznie jest z domenami www, grubo ponad miesiąc przychodzą zapytania czy Pan/Pani odnawia jak tak to ASAP, potem są kary za spóźnienia (na szczęście firmy hostingowe nie od razu pozbywają się domen).

 

Miałem nadzieję, że tak samo jest z maxem... tzn. że termin posiadania subskrypcji ni jak się ma do otrzymania nowej wersji softu w ramach subskrypcji, oczywiście pod warunkiem, że posiadało się subskrypcję przed opublikowaniem nowej wersji softu...

 

pozdrawiam i trzęsę portkami, szkoda by było wykładać hajs na upgrade do 2011 posiadając subskrypcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

przyznam , że juz sam nie wiem jak to jest z tym wykupieniem subskrypcji po 30 dniach.

Najlepiej sie zwrocic do autodesku po oficjalne stanowisko - bo z tych zapisow nie wynika nic konkretnego - a to daje mozliwosc interpretacji w jedną i drugą stronę :).

 

Teoretycznie idea subskrypji jest taka, że daje ona bonusy tym , którzy regularnie płacą - ale jak to będzie potraktowane w przypadku pierwszej subskrypcji, to nie wiem.

Odnosnie przejscia na komerciala to faktycznie - słyszałem że będzie, ale nikt nic nie wie.

 

pozdrawiam i zyczę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja napiszę może troszkę nie na temat, ale:

Gdzie Wy kupujecie/kupiliście licencję Max'a?

Są jakieś inne możliwości niż np Procad?

Sprawdzając nawet po bardzo niekorzystnym kursie dolara wychodzi tam nadal około 3000 pln więcej niż w sklepie Autodesk'a. W tamtym sklepie jest jednak napisane, że licencja dotyczy tylko USA i Kanady.

Może czegoś nie rozumiem?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności