Skocz do zawartości

kuchnia -> FW


MRmike

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim ...

 

po nieudanym modelu samochodu postanowielm przejsc na wizki gdyz chyba to bardziej mi sie podoba. Dlubalem i obejrzalem multum tutoriali do mentala. nie wiem jak wyszlo. Robie mniej wiecej z refki gdyz chce tez uzyskac swoj efekt. Wiem ze wymiary by sie przydaly ale chyba z moimi nie jest tak zle. Licze na wasze porady dotyczace wizki, co jest zle co dobrze i takie tam. Daje refke i prace

 

Pozdro

 

 

balthaup.jpg

 

kuchniab31.jpg

Edytowane przez MRmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

calkiem prosta ale i zarazem bardzo elegancka wizke wybrales na refke....

ale to bardzo dobrze, po co zaraz lapac sie za gory lodowe, jak narazie gites, nie mozna oceniac naswietlenia poniewaz jak nalozysz materialy wszystko sie pozmienia(posciemnia)

 

tak dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wizka miła dla oka i ten krajobraz za oknem super, zwróć uwage na ustawienia kamery łatwo to mozesz zauważyć na twojej pracy ściany nie sa w pionie a okno górą ucieka na zewnątrz zwłaszcza jak sobie to porównasz z refką to sie połapiesz o co mi idzie;) Ale i tak nadal twierdzę ze ładnie ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przyda Ci się jak najbardziej koniecznie camera correction] :)

tło jest bardzo ładne, ale fajniej byłoby dopasować to odnośnie oświetlenia padającego do interioru

proporcje kwiczą - wymiary raz długo w stosunku do refki raz za krótko ale pracuj i się połapiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj ew z 45 stopni, mozliwe ze rozjechala ci sie lekko kamera, dla mnie by to bylo w porzadku, no ale widze ze ogolowi dalej nie pasuje, tak wiec wpierw sprawdz czy jest 45 stopni, kat widzenia oka(gdzie niegdzie pisza50..) oraz defaultowe ustawienie maxa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł dotyczacy tego co widzi obiektyw napewno może ci sie przydać przy wizkachhttp://www.fotografuj.pl/Article/Pole_kat_widzenia_obiektywu_aparatu/id/69/page/1#content

Warto przeczytac tez artykuły powiązane z powyższym ;)

Chłopaki zwrócili ci uwage na proporcję moze spróbuj zrobić to troche inaczej wyposażenie tej kuchni napewno da sie znaleść w necie bedziesz miał tam podane wymiary, przeskaluj wtedy wyposarzenie do odpowiednich wymiarów, jak juz to uzyskasz to ściany i okno to bedzie mały problem z ustaleniem ich wielkości i proporcji. Życze zapału i frajdy z tej wizki ;)

Edytowane przez wooky73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, najwyzej zaczne od nowa ale powiedzcie mi jak jest z centymetrami w maxie bo cos mi sie porabalo. Jak robilem garnek to srednica byla 10 cm a powinien miec okolo 50 cm, ale jak juz zrobie 50 to caly ekran mi zawala. A co do kucni postaram sie znalezc podobne wyposarzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro vray physical camera, weź "guess vertical shift" albo jeśli to nie pomoże wyprostować tej lekko wysypanej perspektywy, to wyprostuj vertical shift ręcznie, suń wyżej/niżej wartość vertical shiftu i patrz czy prosto, poprawnie widać perspektywe z kamery. (tak, tak, ewentualnie z refką porównaj.)

 

jednostki miar? 3ds max > customize > units setup > centymetry a najlepiej w metrach, jeśli masz ponóć scenę interior, w której ściany są na metry. byłoby wygodniej. A, i sie ekran nie zawala, tylko posługuj sie zoomem i upewnij sie ze wszystko masz w wymiarach zgodnych z zamierzoną jednostką miary.

 

odmierzanie odległości itp.?

jest taki pasek po prawej, tam gdzie masz obiekty (prymitywy tj. box, sphere, czyli objects) i modyfikatory, więc tak: Objects> przycisk typu ikonka, nazwany Helpers> Tape i zapoznaj się z narzędziem Tape. Miarka w dłoń, jak mówił 3d_operator (mam na myśli prawdziwą). I rób z głową! :)

 

plasti: FOV ma pewne znaczenie, ale czasem trzeba go żyłować, żeby ująć widok taki jak trzeba ale wtedy wychodzi nawet krzywo więc należy stosować camera correction.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak ... jednostki udalo mi sie opanowac i narzedzie tape zczailem. co do kamerry to nie v-ray tylko zwykla mentalowa bo w mentalu robie. Najwiekszym porblemem jest dla mnie znalezienie mebli z wymiarami mniej wiecej takich samych szafek. Jkabyscie znalezli gdzies to moglibyscie podelsac. Z gory dzieki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam

 

dzisiaj wziolem sie za ta kuchnie. Nie jest ona robiona od nowa, przeskalowalem elementy do odpowiednich wymiarow. Nie sa dokladnie takie jakie powinny byc b nie znalazlem akurat takich ... mam wymiary najwazenijszych elementow :

 

wysepka 240x80x80 (szer./głęb./wys.)

szafki 270x70x60

lodowka 90x68x180

i jedna taka kafla nad szafkami na scianie 190x52

 

Wydaje mi sie ze wysepka jest chyba za malo szeroka. Kamere zostawiam w spokoju bo jak cos zmieniam to zawsze cos nie tak, wiec zostawiam camera correction na 0. Jak cos wydaje wam sie zle to mowcie ... pozdro

 

kuchniab32f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ... dzis daje upa co do materialow... bialy na szafkach powinien troche bardziej odbijac wiec jest do zmiany, koloru scian na bialy nie zmienilem, podloge narazie taka wpakowalem.

 

Co do referki to chyba przestane sie jej trzymac, gdyz jest to uciazliwe. Kamere poprawilem ale nie wiem czy o to chodzilo. Czekam na wasza krytyke co do materialow i ogolnie wszystkiego ;p pozdro

 

 

kuchniab33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jest super , co do materiałów to mam pytanie co to jest to coś niebieskiego co stoi na blacie pod kwiatkami bo to sie az świeci na niebiesko ( wyglada jak by materiał za mocno odbijał niebo z za okna), a drugie czy koniecznie główny blat musi być z kwasówki? No i jeszcze te roślinki ich zieleń jest troszke za intensywna. Tak ogólnie to chyba nie musisz się trzymać aż do tego stopnia refki bo ona kolorystycznie jest nudna, dodaj coś od siebie napewno będzie fajnie tak jak z tłem za oknem. Tak trzymaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady na blacie to niebieskie to szklanki i tez to looknolem dlatego juz zostaly wywalone ;p;d;p a co do blatu to ktory, na wyspie czy na szafkach ?? dam dzisiaj wieczorkiem upa z podloga i materialami i moze poprubuje ale to juz dla zabawy zeby sie nauczyc to nocna wersje. Co wy na to ??

 

dzieki za rady, pozdro

Edytowane przez MRmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mozna uznac ta wersje za finalna, bo nie wiem co zmienic i co dodac. Materialy wzystkie sa i mysle ze jest ok poza rozmyta tesktura kafli na podlodze. Zaslon nie dodaje nie dlatego ze mi sie nie chce tylko dlatego ze patrzylem jak to bedzie wygladac i wydaje mi sie ze nie ma sensu. Tak wiec co myslicie teraz ??

 

kuchniab342.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle, ale ten postęp świadczy że stać Cię na rozwój kuchni - bardziej rozbudowane modele itd. :) Np. ta lodówka czy coś w tym rodzaju, jest taka prosta..

Ogólnie - ładna, ale czuć lekki pustostan i trochę tu martwo we wnętrzu bo tło to już życiem tętni.

No i tło nie pasuje odnośnie tego jak tak w kuchni jest jasno, a tło cechuje się lekkim mrokiem i inszą kolorystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś dobrze mówi, martwo, blado, nijako. Mówisz, że to już finalna wersja (chyba, że źle zrozumiałem). Dodaj trochę kolorów, bo teraz to wygląda bardzo sterylnie, a jeśli chcesz już mieć biało, to chociaż jakieś detale dodaj :) Oczywiście, to tylko moje uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy maja racje troche za mdło, wyłącz tez te swiatła punktowe bo własciwie ich efektu to nie widać, zmień kolorystykę lodówki i tego panelu naściennego, pomyślałbym tez o jakiejś teksturze szafki i blatu pod ścianą. Dodaj troche szczegółow np na lodówce jakieś magnesy a juz napewno uchwyty, na szafkach też, kontakty właczniki elektryczne. Jeśli chodzi o okno to polecam żaluzje takie opuszzczone do 1/3 i 2/3 okna powstaną ci fajne cienie a równocześnie nie zasłonisz całkiem widoku za oknem stonuje to też trochę za ostre światło. Co do tych szklanek to było nie wyzucać tylko troszke popracować nad ich materiałem żeby az tak nie odbijał mocno wszytkiego. Ale jest dobrze masz dryg i napewno wyjdzie ci to super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie wasze rady ... ;p dodalem troche detali, nie wiem czy na plus. Cos takiego mi wyszlo, dodalem zaluzje , nie zmienialem koloru tego na scianie, zmienilem material lodowki i dodalem takie cos na lod, tylko chwyba w lodowce uchwyty nie pasuja zbytnio. Tak wiec jak jest teraz?

 

 

kuchniab352.png

 

EDIT po wypowiedzi hcpitera... nie wiem czy o to chodzilo, na metalu ziarno bo to probne testy

 

kuchniab362.jpg

 

nie wiem czy nie wyszlo za zolto

Edytowane przez MRmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala obiektow jest niepoprawna przede wszystkim, ściana mogła by być taka jak na referce bo prezentuje się lepiej niż czarna, lekko przepal widok za oknem,daj więcej sbvs dla materiałów metalu bo ziarno sie pojawia.

Ogolnie oświetlenie mogłeś starać się upodobnić do referencyjnego zdjęcia, bo tam wygląda bardzo ładnie a u Ciebie dominującym kolorem jest niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ścianą ciemną było nawet fajnie otrzymałeś troche kontrastu w pracy może nie koniecznie ten kolor bo ci pewne rzeczy poprostu zniknęły, na tym drugim spaliłeś render (mam monitor na gamma -50 ustawiony i bolą oczy). Co do lodówki to te uchwyty są straszne zerknij do katalogu jakich kolwiek lodówek to cos sobie znajdziesz. Co do przedmiotów i ich proporcji to twórz najpierw zwykłe boksy o wymiarach danego przedmiotu a potem skaluj szklanki i inne duperele do tych wymiarów. Niestety miarka w garść i marsz do kuchni to ci sie skończą kłopoty z proporcjami, nie przejmuj sie z czasem wyrobisz sobie sam oko i będzie git;). Na twoim miejscu poprosiłbym prywatnie o komentarz jahred6 gość jest specem od mentala i warto posłuchac jego rad.

Edytowane przez wooky73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

A mi się nie podoba materiał okapu. Na ścianie bym dał jakiś obrazek.

Kuchnia jest pusta. A poza tym blat do pracy jest za mały. Pod ścianą nie ma miejsca na nic. I na cholere dajesz 2 komorowy zlew - daj zmywarkę :D

 

Więcej detali. Lodówka - brak obramowań.

palniki - za małe.

Szafki przy ścianie one lewitują? są na nóżkach? wkręcone w ściane?

 

Przydałby się kontrast. Ciemna ściana nie wystarczy. Daj jakieś czerwone siedzisko. Coś co zwróciłoby uwagę.

 

Ale wogóle to - thumbs up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wasze wszytkie rady. Nie bede dodawal zmywarek, siedzisk (wiem ze to by wszystko ulepszylo i w ogole fajnie), ale caly czas cos musze dodac. Na poczatku robilem z referki a potem stwierdzilem ze nie bede sie jej trzymal tak na uwiezi.Chce zeby elelmenty byly podobne i tyle, zadncyh nowych. Na blacie nie ma miejsca do roboty bo takto byloby za pusto. Zrobilem ciemna sciane i zmienilem te uchwyty ;p duzo mnie to nie kosztowalo ;p a i powiedzcie czy jest az tak zle i potrzeba tych wszystkich rzeczy ??

 

daje czysty render i po ps'ie

 

kuchniab37.png

 

kuchniab372.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz tego ze elementy w tej scenie nie sa w poprawnej skali ? Sprawdz czy dalo by sie wsadzic ogorka do tego malutkiego garneczka, podobnie jak zestaw nozy. Tam gdzie masz kran tez za duzo wody nie poleci do komory bo jest za krotki podobnie jak te mikro-palniki itp .Podstawowe bledy przez co na scene sie zle patrzy.

A pytanie odnosnie widoku conajmniej dziwne, zwieksz natezenie Vmtl light lub podkrec jasnosc lub kontrast jezeli dodajesz tlo w PSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim po dlugiej przerwie.

 

Nie miałem czasu wiec nie robiłem nic i nadeszły ferie i zaczołem od czegoś takiego, dodałem krzesła i blacik do jedzenia. Widoku za oknem nie dało sie outputem rozjaśnić to w photoshopie rozjasniłem i dodałem butelki z mlekiem ;p ziarno jest bo to tylko taki teścik czy sie podoba. Obiekty te które wydawały sie duże zeskalowałem do odpowiednich rozmiarów . Zmieniłem tez płytę grzewcza bo myślę ze będzie ładniej wyglądać taka niż te gaźniki przeze mnie zrobione ;p chyba tyle na teraz, jakby coś się nie podobało to proszę o napisanie ;d pozdro

 

kuchniab382.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już znacznie lepiej, powiedzmy, wyraźnie ciepło się tu zrobiło ale tu tło.. tło widać na okienku po prawej, a w srodku nic.. to chyba nie ma tych drzew tak? czy czegos tam?

Gratuluję, teraz już trzymasz fajny poziom. Proponuję jeszcze halogeny na sufit bo bez świateł scena ma słaby sens ;)

 

Można odetchnąć z ulgą, ale chcesz przykładaj sie dalej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności